Як вибрати духову шафу: поради та рекомендації

gorenje-ambient-builtinovens-chores-1

Мрієте придбати вбудовану духову шафу, але досі не можете визначитися серед безлічі варіантів? Тоді ця стаття саме для вас! В ній ми розповімо, як вибрати електричну духову шафу, на що потрібно звернути увагу при покупці і які важливі фактори варто врахувати.

Види вбудовуваних духовок

Вбудовані духовки, залежно від способу подачі тепла, бувають двох видів – електричні та газові.

Агрегати, що працюють на газу – класика вбудованої духової техніки. У порівнянні з сучасними електричними агрегатами, у газових менше температурних режимів, а також швидкість нагрівання значно повільніша. Так відбувається тому, що тепло в камері подається від полум’я газових пальників, розташованих усередині духовки. Великий плюс такої техніки полягає в тому, що вона може працювати від балона з газом. Це зручно для тих користувачів, у яких не підведено газ або його відключили з технічних причин.

Електродуховка нагрівається набагато швидше, а також підтримує встановлену температуру. Цей прилад, на відміну від газового аналога, має більшу різноманітність режимів нагріву, а також додаткових функцій, про які ми поговоримо нижче. У такій духовці можна виставити температуру від 50 до 3000С, що значно зручніше.

Розміри духової шафи та об’єм камери

Перед тим, як вибрати духовку, обов’язково зверніть увагу на кількість місця на вашій кухні для цього приладу. Стандартний зовнішній розмір духовки 60х60х56 см – ідеально продуманий варіант, що вписується практично в будь-якій кухні. Об’єм духової камери становить, залежно від моделі та виробника, 50-67 літрів. Важливо відзначити: глибина духовки практично незмінна в різних моделях і становить 60 см +/- 5 см. Вона дозволяє приготувати великі страви приблизно на 5-6 порцій, що є ідеальним для сім’ї з 3-6 осіб. Але виникають ситуації, коли потрібний нестандартний розмір духовки, наприклад:

  • у вас маленька кухня / ви живете вдвох. У такому випадку ідеально підійде вузька (45 см) духова шафа. Він має повноцінний набір функцій, але при цьому займає менше місця на кухні;
  • у вас простора кухня / сім’я більш ніж із п’яти осіб. Радимо в такому разі духову шафу шириною 90 см;
  • не вистачає місця на кухні / хочеться мікрохвильову піч. Споживачам з такими побажаннями краще звернути увагу на низькі моделі духових шаф із вбудованою функцією НВЧ (38-55см);
  • Ви кулінар, який любить часто запрошувати гостей. Розгляньте варіант високої духовки (90 см). Такі апарати, часто складаються з двох камер – повнорозмірної та меншої. Чудовий прилад на всі випадки життя, якщо вільне місце на кухні дозволяє вмонтувати таку духову шафу.

У таблиці нижче можна побачити різновиди духовок залежно від габаритів та робочого об’єму.

Габаритні розміри (ширина)
вузькі класичні широкі
45 – 55 см 55 – 60 см 60 см +
Робочий об’єм
компактні стандартні місткі
від 32 до 50 л від 50 до 67 л від 67 до 110 л

Якщо ж вам потрібна міні духовка, але ви не знаєте як jбрати її, то перш за все визначтеся для яких цілей ви хочете використовувати її. При покупці зверніть увагу на такі характеристики:

  • об’єм, якого вам буде достатньо. У міні-духовок він від 8,5 до 40 л. Найменші широко застосовуються для приготування гарячих бутербродів чи порційного розігріву їжі. Тільки середні та великі можуть готувати повноцінні страви;
  • потужність. У маленької духовки вона становить 650-800 Вт, середньої – 1200-1900 Вт та великої – 2000 Вт та більше. Найпопулярнішими є моделі з потужністю 1500 Вт;
  • покриття внутрішньої камери. Буває антипригарне (легко миється); нержавіюче (дешевий варіант, але за такою поверхнею складно доглядати); стійка до температур емаль (має привабливий вигляд, але легко зазнає пошкоджень, згодом з’являються тріщини);
  • кількість нагрівальних елементів (1 або 2);
  • наявність функції конвекції, що дозволяє прискорити приготування страв на 20%;
  • спосіб управління – сенсор чи механічні перемикачі;
  • тип відкривання дверцят – вбік або відкидні;
  • наявність додаткових функцій: розморожування, підігрів; автоприготування та інше;
  • тип напрямних – статичні решітки або телескопічні напрямні.

Купуйте міні-піч тільки відомих, перевірених брендів. Обов’язково перевірте її на стійкість. Решітки не повинні бовтатися!

Невеличкий лайфхак від нас: коли обиратимете духову шафу, замість того, щоб представляти розмір внутрішньої камери, вказаний у технічних характеристиках, краще візьміть із собою в магазин найбільшу форму для запікання, яка у вас є. Спробуйте розмістити її всередині духовки, що вам сподобалася. Таким чином, ви дізнаєтеся, чи підходить саме цей агрегат для страв, що готуються у вашій родині.

 

bio21_ambient_oven_2

Тип управління

У питанні: «Яку духову шафу вибрати?», також важливу роль відіграє тип управління. Одні – механічні, тобто оснащені регуляторами, інші мають сенсорне меню. Духовки з механічним регулюванням трохи поступаються сенсорним, оскільки вона дозволяє виставити температуру з точністю до градуса, в той час, як у механіці такий фокус не вийде. Перемикачі ламаються набагато рідше, ніж сенсори, і ремонтувати їх набагато простіше.

Деякі моделі духовок мають дисплеї. Звичайно, вони коштують трохи дорожче від моделей, у яких екрана немає, зате вони дозволяють ідеально, без помилок налаштувати режим приготування у духовці. Так ви можете бачити на дисплеї, яку температуру виставили, скільки часу залишилося до завершення приготування, а також програму, яку вибрали для приготування їжі.

Системи очищення

Якщо ви ще запитуєте «Як вибрати електродуховку?», зверніть увагу на систему очищення, якою вона оснащена. Адже наводити лад у духовій шафі після приготування їжі досить складне і стомлююче завдання, що вимагає багато сил і часу. На допомогу господаркам виробники електричних духовок, що вбудовуються, пропонують три способи очищення, які спрощують цей процес:

  1. Піролітичне очищення – високотемпературний метод очищення. Завдяки дуже сильному підвищенню температури (приблизно до 5000С), розпечене повітря спалює вщент дрібні залишки їжі та жирну плівку на внутрішніх поверхнях духовки. Єдине, що залишається користувачеві – після остигання духовки прибрати попіл за допомогою серветки. Духові шафи, що мають піроліз, вважаються побутовою технікою, що вбудовується підвищеної цінової категорії.

Якщо ви зупините свій вибір на такій духовці, зверніть увагу на кілька важливих пунктів:

  • перед початком процесу з камери потрібно витягнути всі листи, посуд та напрямні (вони не витримують таких високих температур). Ці предмети, а також скляні дверцята доведеться чистити самостійно;
  • проводити таку очистку слід не рідше одного разу на місяць (залежно від частоти використання). Інакше, під час піролізу на кухні буде запах гару і вам доведеться додатково вмикати витяжку;
  • щоб уникнути пожеж та травм: не залишайте на ручці духовки рушники та інший кухонний текстиль, не допускайте на кухню дітей, доки триває самоочищення, оскільки дверцята та ручка духовки сильно нагріваються.

Щоб докладніше дізнатися про піролітичне очищення – перейдіть за посиланням.

  1. Каталітична очищення – низькотемпературний метод (каталіз відбувається за нормальної температури 140-2000С). Такий спосіб характерний тим, що внутрішні стінки духовки, що вбудовується, покривають спеціальною емаллю, яка має у своєму складі каталітичні частинки. Щоразу, коли ви вмикаєте духову шафу, завдяки цьому напиленню всередині агрегату відбувається регенерація. Тобто процес очищення триває під час приготування їжі. Ваше завдання лише протерти внутрішні поверхні після готування.

Важливо відзначити, що каталітична емаль дуже боїться молока та цукрів. При попаданні на неї цих продуктів покриття швидко приходить в непридатність. Термін служби такого напилення сягає п’яти років.

  1. Гідролізна система очищення також низькотемпературний метод. Це очищення парою: на нижній рівень духовки ставлять деко з водою і спеціальним засобом для чищення, які потрібно довести до температури в 1000С. Пар, що утворився всередині, розм’якшує осілі на стінках духовки забруднення, які по завершенню процесу потрібно видалити самостійно.

Зверніть увагу, що таку очистку не можна проводити відразу після приготування їжі, потрібно почекати, поки духовка охолоне. Якщо забруднення не вдалося усунути з першого разу, процедуру доведеться повторити. Також для очищення цим методом на допомогу воді потрібно застосовувати спеціальні миючі засоби.

Кожен із цих методів по-своєму дієвий і допомагає легко і без зусиль підтримувати духову шафу в чистоті. Але якому з них віддати перевагу? Якщо у вас обмежений бюджет і хочете заощадити – ваш варіант електродуховка з гідролізом. Ці духові шафи коштують дешевше за агрегати з піролізом чи каталізом. Якщо хочеться якнайменше мороки та зусиль, а кошти дозволяють – духовка з каталізом те, що потрібно. А для прихильників екологічності радимо зупинити свій вибір на системі піролітичного очищення.

Електричні духові шафи Gorenje продумані до дрібниць. Обирати таку помічницю – отримати максимум задоволення від приготування їжі та мінімум зусиль по догляду за побутовим приладом.

Програми та їх кількість

Творчим особам, для яких приготування страв – це мистецтво, рекомендуємо купувати духову електричну шафу. Адже саме ці прилади мають різноманітність програм, які дозволяють впоратися з різними завданнями під час приготування їжі: випікання улюблених пиріжків, м’ясних/рибних страв, піци, тортів та іншого. Такі духовки, як правило, мають функцію гриля та конвекції. Перший ідеально готує м’ясо – воно виходить м’яким і соковитим усередині, а зовні покривається хрусткою скоринкою, яка буквально «тане» у роті.

Режим конвекції полягає в тому, що всередині камери розташовуються вентилятори з декількох сторін, вони розподіляють тепле повітря розігрітою всередині духовці. Духовки з такою функцією швидше та рівномірніше випікають продукти. Якщо ви любите м’ясо на грилі – придивіться до духовки, яка має рожен.

Переваги електричної духової шафи:

  • ви можете точно до градуса виставити температуру приготування і вона буде підтримуватися;
  • можна готувати на 2 рівнях кілька страв одночасно;
  • достаток робочих режимів духовки: розморожування продуктів; швидке нагрівання, функція нагрівання зверху, знизу / низ+верх; приготування на пару та багато іншого;
  • таймер або відкладений старт – користувач може задати заздалегідь час, коли духовці починати приготування їжі;
  • автовідключення – до закінчення встановленого вами часу, агрегат подасть звуковий сигнал, а потім відключиться самостійно.

Єдиний мінус цієї побутової техніки – деякі моделі (клас споживання С або В), витрачають чимало електроенергії. І тут важливий момент – що вища потужність духовки, то й апетити на електрику у неї більші. Але такий агрегат дуже швидко нагрівається.

Додаткові функції та можливості

Як зазначалося раніше, духовки бувають газові та електричні. У газових мінімальна кількість можливостей, оскільки вони мають лише один нагрівальний елемент, розташований внизу камери. Недорогі електричні мають нагрів знизу, зверху чи комбінацію цих типів нагріву, а також гриль.

Розширений функціонал духовки дозволяє готувати більше різноманітних страв. Але тоді важливо знати, що ціна таких девайсів теж буде на порядок вищою.

У таблиці нижче представлені додаткові функції та можливості духовок

Назва режиму Принцип роботи Можливості
Конвекція Вбудований вентилятор перемішує повітря всередині духової камери. Деякі моделі мають додатковий нагрівальний елемент біля кулера. Дозволяє досягти всебічного рівномірного запікання їжі.

Конвекція без нагрівання використовується для розморожування.

Гриль Їжа запікається на верхній полиці камери. Є моделі з вбудованим вертолом, що обертається Запікає до рум’яної скоринки невеликі шматочки м’яса та тушки курей
Мікрохвильова піч Їжа запікається у комбінованому режимі Дозволяє прискорити приготування страви
Парова обробка У процесі приготування в заданий час впорскується пара на продукт Робить страву соковитішою, ніжнішою і смачнішою
Додаткові аксусуари Функції Переваги
Телескопічні напрямні При відкритті дверцят духовки деко висувається самостійно Запобігає опікам
Щуп-термометр Відстежує температуру та ступінь готовності страви. Незамінний помічник для тих, хто любить готувати великі шматки м’яса. Слідкує за тим, щоб страва була ідеально приготовлена
Розділювач Поділяє камеру духовки на дві зони Дає можливість одночасно готувати дві різні страви з різними температурами приготування!

Споживання електроенергії

Щоб знати, як вибрати електродуховку, також необхідно звернути увагу на її енергоспоживання. Класична побутова техніка, що вбудовується, має потужність 2,5-4 кВт. Відповідно, що більше кількість кВт зазначено у характеристиці, то більше енергії споживає прилад. Найчастіше це споживання залежить від внутрішнього об’єму камери. Тому, обирайте собі помічницю за класом енергоспоживання:

Клас Рівень споживання
А Дуже економний
А+ Зменшує показник споживання класу А ще на 20-25%
А++ Зменшує енерговитрати класу А на 45-50%
* Зверніть увагу! Чим більше «+» у класі А, тим вищий рівень енергоефективності духовки.
В Середній рівень споживання
З Вважається найбільш енерговитратним

Якщо ви хочете розрахувати, скільки електроенергії витрачає та чи інша модель вбудованої техніки, як згадувалася вище, необхідно обов’язково враховувати об’єм камери духового агрегату. Наприклад, візьмемо клас А. Духова шафа стандартних розмірів (об’ємом приблизно в 65 л), а також духовки великих розмірів, витрачають більше 1 кВт/год, а ось компактніші моделі споживають 0,8 кВт/год.

Також звертаємо увагу, що на витрати електроенергії впливає і спосіб очищення духовки. Піроліз потребує великого енергоспоживання. Каталіз на відміну від піролітичного очищення споживає менше, а ось гідроліз вважається найбільш економічним.

Яку духовку вам вибрати залежить від того, як часто ви збираєтеся її використовувати. Якщо тільки у свята, то класи С і В досить прийнятні варіанти. При рідкісному використанні багато кіловат духовка не витратить. Але якщо ви плануєте використовувати електричну духову шафу більше одного разу на тиждень, а то й щодня – купувати потрібно духовку, як мінімум класу А , а то й А+ чи А++.

Дистанційне керування

Дистанційне керування, так званий Home Connect, стає все більш популярним у наш час. Він допомагає вирішити багато завдань з приготування їжі. Наприклад, діти повернулися додому зі школи, а ваша духовка вже приготувала для них смачний обід, коли ви зайняті своїми особистими справами в іншій частині міста, країни або навіть світу! Ви запитаєте: “Як таке може бути?”, а ми відповімо: “Просто скористайтеся дистанційним управлінням для вашої кухонної техніки!”. Завдяки такому програмному забезпеченню ви зможете керувати процесом приготування їжі, а при необхідності навіть вибрати або змінити програму готування. Ви матимете можливість спостерігати за цим процесом прямо зі свого смартфона. Коли страва буде готова, на ваш телефон прийде відповідне повідомлення.

Завдяки цій програмі ви зможете дистанційно блокувати духовку, щоб уникнути травм від дитячої цікавості: що відбувається в духовці під час приготування. Діти гратимуть, а ви будете впевнені у їхній безпеці.

Також ще один плюс хоум коннект – дистанційна діагностика і сервісне обслуговування девайсу. Ваше завдання лише зателефонувати на гарячу лінію Home Connect, призначити дату і час. Після вашого дозволу фахівці віддалено підключатися до приладу, знайдуть причини несправності та надішлють вам рекомендації щодо їх усунення.

Живіть у ногу часом – підключайте дистанційне керування вбудованою побутовою технікою. При виборі електричної духової шафи уточніть, чи можна до неї підключити Home Connect.

Безпека використання

 Одну з ключових ролей під час використання електричної духової шафи відіграє безпека. Для того, щоб власник такої техніки не мав ризиків отримати опік, при покупці потрібно звертати увагу на характеристики, а саме на те, щоб дверцята духовки не сильно нагрівалися. Також такий ризик знижують і телескопічні напрямні – вони виїжджають у тандемі з дверцятами (як висувні полички на кухні).

Виробники вбудованих електричних духовок продумали та додали функціонал, який робить таку техніку безпечнішою. Наприклад – автовідключення (ви задаєте для приготування страви певну кількість часу, по завершенню якого девайс відключається). Така функція запобігає підгоранню їжі, не дозволяє приладу перегріватися. Якщо трапляються перепади напруги, деякі моделі самостійно вимикаються.

Іноді до сучасних моделей газових духових шаф встановлюють функцію газ-контролю. Працює вона за таким принципом: система стежить за наявністю полум’я у духовій камері. Як тільки гасне вогонь – агрегат одразу перестає подавати паливо.

Якщо у вас вдома є маленькі діти, обов’язково при виборі духовки подивіться, чи вона має захисну функцію, яка полягає в тому, що кнопки управління приладом блокуються, завдяки чому дитина не зможе самостійно включити духову камеру.

У духовках, що працюють на газі, така функція має механічні перемикачі. Щоб запобігти включенню подачі газу, їх необхідно як слід «утопити» в панель. Повернути їх у вихідне «робоче» становище вдасться тільки при досить сильному натисканні на перемикачі.

Тепер ви знаєте всі тонкощі при виборі своєї ідеальної духової шафи. Але якщо у вас залишилося питання – якої фірми вибрати електричну духовку? Рекомендуємо звернути увагу на  духові шафи Gorenje. Вони створені, щоб задовольняти потреби сучасних господинь, всі функції та дизайн ідеально продумані. Мають склепінчасту конструкцію HomeMade, яка імітує форму дров’яної печі, завдяки якій повітря вільно циркулює по камері та обволікає всю страву.

Обираючи таку техніку, ви будете задоволені багато років. А процес приготування від рутинної роботи перейде в приємне проведення часу.

 

Стаття має загальний інформаційний характер, може містити неточності. Обов’язково читайте технічну інформацію до приладу на офіційному сайті виробника та у посібнику користувача.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *