Прання дитячих речей у пральній машині: нюанси та рекомендації

playful_child_shutterstock_1379589737

Багато молодих батьків з появою малюка запитують: «Як і чим краще прати речі для новонароджених, який вибрати порошок і головне — температурний режим?». Адже дитяча шкіра така ніжна та чутлива до всіх зовнішніх факторів, тому до всього потрібно підходити з особливою обережністю, включаючи прання одягу. Розібратися у всьому цьому та дізнатися, як правильно прати дитячу білизну та пелюшки для новонароджених вам допоможе наша стаття.

Як правильно прати дитячий одяг

Багато мам не знають, наскільки важливе правильне прання дитячого одягу. Адже якщо робити його неправильно, можна не тільки зіпсувати річ, а й найголовніше – нашкодити малюкові.

Перші місяці життя малюка вам доведеться щодня, а іноді й кілька разів на день прати білизну малюка. Щоб цей процес був не тяжким і безпечним для малюка, насамперед, потрібно купувати одяг тільки з якісних натуральних тканин з використанням мінімальної кількості барвників, а також правильно вибирати спеціальний миючий засіб для дитячого одягу.

Як підготувати дитячу білизну для прання

  1. Уважно вивчіть на виробах ярлики з рекомендаціями щодо способів прання.
  2. Повністю зріжте всі бирки.
  3. Розділіть одяг за ступенем забруднення.
  4. Не сильно забруднений одяг можна відразу відправляти у прання, а якщо речі мають багато плям, дотримуйтесь пунктів, вказаних далі.
  5. Прополощіть речі у холодній воді.
  6. Плями обробіть милом, залишивши їх замочуватися на 15-20 хвилин.
  7. Після цього знову ретельно прополощіть одяг.
  8. Далі проводьте прання вручну чи машинним способом.

Яким миючим засобом краще прати дитячі речі

Прання речей новонародженого обов’язково має проводитися спеціальною неагресивною миючою хімією, на упаковку якої наносять відповідне маркування. Цей засіб має бути безфосфатним та безхлоридним. У питаннях прання дитячого одягу дуже добре зарекомендувало себе господарське мило. Його використовують для ручного та машинного прання (у такому разі попередньо натріть його на дрібній терці та зробіть пасту, додавши невелику кількість води).

Порошки для прання дитячих речей

Наразі полиці магазинів переповнені різноманітністю засобів для прання дитячих речей. І якщо ви шукаєте відповідь на запитання: “Яким порошком прати речі новонародженого?”, радимо звернути увагу не на бренд та яскраву рекламу, а на склад такої речовини.

Слідкуйте, щоб до складу порошку, на якому ви зупинили свій вибір, не було:

  • віддушки, оскільки вона може спровокувати у малюка алергічні реакції та навіть астму;
  • фосфатів (триполіфосфат) – дуже агресивні, завдають великої шкоди шкірі, внаслідок чого виникають різноманітні подразнення, дерматити та інші більш серйозні захворювання шкіри;
  • ПАР (поверхнево-активні речовини). При попаданні в організм можуть спричинити появу тяжких захворювань!

Гелі та мило для прання речей для новонароджених

Гелі – дуже популярні і по праву вважаються найкращими засобами для прання дитячої білизни, оскільки вони, на відміну від порошків, набагато легше виполіскуються з речей. Вони безпечніші, адже під час завантаження в машинку не виділяють дрібних літаючих частинок, які через верхні дихальні шляхи потрапляють у організм людини.

Еко засобом для прання дитячих речей по праву вважається господарське мило 72%, оскільки воно не має шкідливих для здоров’я людини хімікатів у складі.

Чи можна прати дитячі речі в машинці чи краще вручну

За одягом малюка потрібно дуже ретельно доглядати. І в питаннях очищення таких речей потрібно враховувати деякі дуже важливі нюанси:

  1. Речі новонародженого малюка не можна обробляти разом із одягом дорослих. Таке прання може згубно позначитися на здоров’ї дитини.
  2. Одяг мами та дитини рекомендується прати одним і тим же миючим засобом.
  3. Зберігати брудний дитячу білизну потрібно окремо від дорослої. Для неї краще придбати окремий кошик.

Рекомендується перші місяці прати речі малюка дитячим милом вручну. Але такий процес клопіткий, потребує витрат часу та сил. Якщо бажання прати одяг вручну немає, можна вдатися до допомоги пральної машини. Та в такому випадку важливо пам’ятати, що прати одяг малюка з одягом інших дорослих членів сім’ї в жодному разі не можна!

Ручне прання речей

Ручне прання дитячого одягу проводиться у декілька простих етапів. Для цього вам знадобиться:

  1. Налити воду, температурою 600С у таз, розвести у ній необхідну кількість миючого засобу.
  2. Замочити одяг на 10-15 хвилин.
  3. Акуратно випрати речі та пелюшки.
  4. Здійснювати полоскання, змінюючи воду, до повного зникнення мильних слідів.
  5. Речі злегка викрутити, струсити та розвісити для висихання.
  6. При необхідності після висихання зробити прасування одягу з внутрішньої сторони.

Прання дитячих речей у пральній машинці

Машинне прання дитячого одягу проводиться за таким алгоритмом:

  1. Замочити одяг та натерти його милом з двох сторін.
  2. У лоток засипати лише дитячий порошок! У жодному разі не додавайте пом’якшувачі для води, кондиціонери та ополіскувачі!
  3. Режим прання дитячої білизни повинен тривати 30-60 хвилин (залежно від ступеня забруднення). Оскільки більшість одягу виготовлена з бавовни, можна вибирати відповідний режим.
  4. Вибрати додаткове полоскання. Або проводити полоскання хоча б двічі.

За якої температури прати дитячі речі

Для видалення сильних забруднень ідеальною буде низька температура 200С. Але важливо враховувати, що за таких температур на одязі залишаються бактерії. Для боротьби зі шкідливими мікроорганізмами краще вибирати температурний режим 600С, але в такому випадку плями потрібно виводити до прання.

Як вивести плями з дитячого одягу

Кожна мама рано чи пізно стикається віч-на-віч з тим, як відіпрати плями на дитячому одязі. У цьому вам допоможе кілька простих способів:

  1. Вивести старі плями з дитячого одягу допоможе звичайне господарське мило. Для цього змочіть одяг водою, обробіть милом та замочити на ніч. Далі можете випрати одяг за допомогою машинки-автомат або вручну.
  2. У питанні, як відіпрати дитячі речі від жовтих плям – є дуже простий метод. Замочити речі на кілька годин (а краще на ніч) із содою (1 чайна ложка) та нашатирним спиртом (1 чайна ложка) на 1 літр води. Після цього зробити прання з використанням спеціального дитячого миючого засобу.
  3. Також позбавитися жовтих плям допоможе просте замочування одягу в холодній воді на ніч.
  4. Темні плями від випорожнень відійдуть, якщо перед процесом прання замочити речі в гарячій воді до повного охолодження. Далі провести прання зручним для вас способом.
  5. Плями від фруктових пюре та інших прикормів допоможе вивести лимонна кислота: замочіть одяг у розчині лимонної кислоти (1 столова ложка) і 1 літр води.
  6. Відбілити речі допоможе сіль (50 грам) з перекисом водню (2 столові ложки) та нашатирним спиртом (0,5 столової ложки) на 5 літрів води. Для посилення ефекту можна додати мило. Замочіть одяг на кілька годин, далі проведіть прання та інтенсивне полоскання кілька разів.
  7. Для очищення плям на одязі старших діток можна буде використовувати засоби для виведення плям і активніші гелі або порошки. Але в такому випадку потрібно застосовувати ретельніше полоскання.

Поширені питання щодо прання дитячої білизни

Чи потрібно прати нові дитячі речі?

Батьки, яких хвилює питання, чи потрібне перше прання речей відразу ж після покупки, слід замислитися про наступне:

  • скільки рук пройшла ця річ, перш ніж потрапила на тіло вашого малюка;
  • скільки патогенних мікроорганізмів виникло на ній під час зберігання на складі, а також транспортування та інших маніпуляцій;
  • скільки різних хімічних складів додавали в готовий виріб, щоб надати йому привабливого товарного вигляду.

Звідси висновок напрошується самостійно – нові дитячі речі обов’язково потрібно прати, щоб змити з них пил, хімікати та мікроби, щоб уникнути появи алергії, а також інфекційних захворювань у дитини.

Чи потрібно прати дитячі речі до пологового будинку?

Перше прання одягу для новонароджених має велике значення, адже батьки не знають де і за яких умов зберігалися та транспортувалися ці речі. Шкіра малюка дуже ніжна і чутлива, а новий одяг – місце проживання різноманітних шкідливих мікроорганізмів. Таким чином, організм новонародженого може не впоратися з їхнім впливом і, як наслідок, отримає інфікування чи алергічну реакцію. Також завдяки першому пранню можна дізнатися, якої якості використовувалися барвники для його виготовлення. Забарвлена вода  – ознака того, що такі речі краще не одягати на новонароджену дитину. Слід звернути увагу і на те, що виробники підкрохмалюють одяг, щоб він мав більш привабливий вигляд, але крохмаль, у свою чергу, робить тканину грубішою і жорсткішою. Цю проблему вирішує прання – воно змиває крохмаль, внаслідок чого речі стають м’якшими та приємнішими на дотик.

Чи потрібно прасувати дитячі речі?

Найчастіше прасування дитячих речей необхідне для пом’якшення тканини, заломів і швів. Досить зробити ці маніпуляції тільки з внутрішньої сторони виробу, де одяг безпосередньо стикатиметься з тілом дитини.

Прасуати дитячі речі, щоб позбавитися мікробів, необхідно лише для дітей, які мають серйозні шкірні захворювання (шкіра пересихає, тріскається, відбуваються запальні процеси). А ось звичайному здоровому малюкові навіть потрібна зустріч з мінімальною кількістю мікробів, щоб формувався та міцнів імунітет.

Спеціальні програми у пральних машинах Gorenje для прання дитячого одягу

Якщо у вашій сім’ї з’явився малюк, і вам хочеться якнайбільше часу проводити з немовлям, не обтяжуючи себе рутинним пранням – купуйте пральну машину автомат бренду Gorenje зі спеціальним режимом «Дитячий одяг». Ця програма відрізняється:

  • пранням на високих температурах (90-950С) для забезпечення гибелі шкідливих мікробів, пилу та інших забруднень;
  • ретельним полосканням, щоб уникнути залишків миючого засобу на одязі;
  • максимальні обороти при віджиму (1400 об/хв) – для забезпечення швидкого висихання дитячої білизни.

 

Пропонуємо до вашої уваги ТОП-5 пральних машин з функцією дитячого прання:

  1. WHP60SF/UA
  2. WNEI72SBS/UA
  3. WNEI84SDS/UA
  4. WHE60SFS/UA
  5. WNEI82SDS/UA

Пральні машини  Гореньє – турбота та завжди відмінний результат!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *