Розшифрування символів на духовій шафі

gorenje-ambient-builtinovens-chores-1

У всіх був цей момент, коли стоїш перед новою (або старою) духовою шафою та роздивляєшся різноманітні символи, намагаючись зрозуміти, за що вони відповідають. Пропонуємо вашій увазі короткий посібник, завдяки якому ви почнете розумітися на всіх функціях.

Прості піктограми чи символи на передній панелі вашої духовки позначають функції приготування та випікання. Ми чудово знаємо, що хоч і всі духові шафи (як і більшість інших приладів) продаються разом з інструкціями, деякі люди про них забувають. Побутова техніка не має бути дуже складною, правда ж? Адже ж і символи наче цілком зрозумілі… Що ж вони можуть приховувати?

Звичайне нагрівання

Символ для звичайного нагрівання виглядає як дві паралельні лінії: одна вгорі, інша внизу (часто всередині квадрата). Оскільки ці лінії позначають використання двох нагрівальних елементів, цю функцію найкраще використовувати для звичайного посуду, якому підходить поширення тепла природною конвекцією. Режим звичайного нагрівання найкраще використовувати для запікання м’яса та випікання пирогів.

Символ лише з однією лінією внизу? Символ з однією нижньою лінією у квадраті позначає використання лише нижнього нагрівального елемента. Такий режим має кілька переваг, але він здебільшого застосовується для випікання страв, яким потрібна хрустка основа, як-от піци. Ми його також радимо використовувати для приготування запіканок і навіть соковитих десертів. Хліб, наприклад, краще випікати протягом півгодини на середній полиці при температурі близько 180 °C.

Ще одне: ви знаєте, що функції випікання відрізняються близько на 20 °C? 180 °C у статичній духовій шафі відповідають 160 °C у конвекційній. Просто пам’ятайте про це, коли збираєтеся точно дотримуватися рецептів.

Духова шафа з вентилятором

Це один із перших символів, які можна побачити на будь-якій духовці з функцією вентилятора, — вентилятор якраз зазвичай і зображено. Функція вентилятора призначена для швидшого нагрівання ваших смачних страв у духовці, скорочення часу приготування та зменшення споживання електроенергії; саме тому цей режим часто використовують у поєднанні з одним або кількома нагрівальними елементами. Духові шафи з вентилятором чудово підходять для приготування кількох страв одночасно: ви можете покласти печиво на верхню полицю, капкейки на середню та кекси на нижню, щоб спекти їх усі одночасно. У цьому режимі можна використовувати всі рівні: готувати печеню вгорі та картоплю внизу або лазанью й овочі, або рибу та гарніри. Використовувати функцію вентилятора також варто, якщо вам подобається м’ясо середнього або низького рівня готовності: воно буде ніжним зовні та сирим усередині.

Функція грилю

Мабуть, чи не найзагадковішим для людей, які вперше розглядають символи на духовій шафі, виглядає зигзаг. Цей символ позначає функцію гриля (якщо така є у вашій духовці). Багатьом відомо, що гриль чудово підходить для утворення скоринки та підсмажування, приготування тостів і гарячих бутербродів, розтоплювання сиру на лазаньї, а також смаження ідеальних стейків.

Буває ще й налаштування половинного гриля, коли нагрівається лише центральна частина елемента гриля. За використання цього режиму їжу потрібно розмістити точно посередині, щоб вона приготувалася рівномірно. Якщо зигзаг зображено у квадраті у верхній частині, а внизу — символ вентилятора, то це функція використання грилю з вентилятором. Вентилятор розподіляє тепло, а гриль підсмажує страви згори. Гриль вмикається та вимикається, щоб підтримувати налаштування температури — саме тому цей режим чудово підходить для приготування м’яса та птиці.

Скористайтеся нашим простим, але смачним рецептом приготування курятини. Для початку розігрійте духову шафу до 200 °C. На час випікання розмістіть птицю по центру духовки та на достатній відстані від верхньої частини камери (найкраще випікати на середній висоті). Найзручніше випікати курятину на решітці, вставленій у деко. Завдяки грилю під час випікання соки з м’яса накопичуються на дні дека під куркою, а тепло рівномірно циркулює навколо неї під час засмажування. Це забезпечить рівномірніше запікання та хрустку скоринку. О, і ще одне: курку на деко або решітку необхідно ставити грудкою вниз. Розрахунок часу також важливий: на кожні 500 г курятини виділяйте 15 хвилин і ще 15 хвилин для всієї птиці.

gorenje_perfectgrill

Нехай буде світло

Лампочка — найочевидніший символ духової шафи. Деякі моделі автоматично вмикають світло під час готування, щоб можна було з легкістю спостерігати за процесом, але в більшості пристроїв є перемикач освітлення: увімкніть його, щоб слідкувати за приготуванням ваших вишуканих страв.

До чого тут сніжинки?

Не хвилюйтеся, це не означає сушіння зимового одягу в духовці після прогулянки в хурделицю. Якщо на вашій духовій шафі є символ у вигляді сніжинки над краплею води, то це режим розморожування. За цього режиму вмикається вентилятор, тепла генерується мало або взагалі жодного, а циркуляція повітря забезпечує розморожування продуктів. Ця функція буде особливо корисною, коли ви забудете викласти продукти розморозитися на ніч, а відкласти приготування страви буде неможливо.

Розігрівання

Духові шафи — беззаперечні лідери з нагрівання. Це всі знають. Пошукайте символ, на якому зображено лінії «пари» над посудиною. Ця функція призначена для підтримання їжі теплою без подальшого готування. Хочете зустрічати гостей по-професійному та вражати їх теплим посудом? Гляньте, чи є на вашій духовці символ із трьома горизонтальними посудинами в стовпчик. Це налаштування підтримує посуд теплим і не пошкоджує делікатну порцеляну.

Автоматичне випікання: для тих, хто взагалі не в темі

А ще є духові шафи колекції Gorenje OptiBake. Віддайте перевагу сучасній вбудованій піролітичній духовці — і будете приємно здивовані. Такі моделі мають програми повністю автоматичного приготування страв за більш як 22 рецептами — ідеально для початківців. Програми AutoBake пройшли ретельне тестування експертами Gorenje та довели свою надійність, демонструючи чудові результати. Вам потрібно лише вибрати тип страви та її вагу (у деяких випадках), після чого натиснути кнопку. Про все інше подбає духова шафа. Справжня кухонна магія. Тільки завжди тримайте «шпаргалку» для програм AutoBake під рукою.

Самоочищувальна духовка

Так, в асортименті Gorenje є й духовки з функцією самоочищення. Піролітична духова шафа — це щось неймовірне! Вона нагрівається приблизно до 500 °C, унаслідок чого бруд обвуглюється та перетворюється на попіл. Цей процес називається піролізом, звідси й назва функції. Запитайте в знайомих, і користувачі піролітичних духових шаф скажуть, що це одне з найкращих вкладень коштів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *