Що використовує більше води: посудомийна машина чи людські руки?

rocno-pranje

Посудомийні машини стають незамінним приладом у сучасних господарствах. Постійне прискорення темпів життя та брак часу змушують нас максимально використовувати кожну вільну хвилину, а посудомийні машини можуть позбавити нас трудомісткої та стомливої повсякденної роботи — миття посуду. Ще одна причина придбання та використання посудомийної машини — це те, що вона суттєво збільшить економію для сімейного бюджету.

Вода — це дорогоцінний і життєво важливий товар, ціна на який зростаєВода — це джерело життя. Ми не зможемо вижити без води. Вона життєво важлива для існування всього життя на нашій планеті. У сучасному повсякденному житті вода також є споживчим товаром. Лише в останні роки люди все більше усвідомлюють, що воду не можна приймати як належне та що потрібний відповідальний довгостроковий план її раціонального споживання. Зважаючи на те, що приблизно одній третині світового населення загрожує брак води в майбутньому через її надмірне споживання, стає очевидно, що потрібно діяти вже зараз.

За даними Міжнародного інституту керування водними ресурсами (IWMI), споживання води за останні 100 років збільшилося вшестеро. І згідно з прогнозом експертів із водних ресурсів до 2050 року очікується збільшення споживання вдвічі порівняно з поточним рівнем. Тому кожна людина повинна серйозно задуматися про відповідальне й економне використання води та впроваджувати негайні відповідні дії.

Завдяки чому можна заощадити більше води?

Одним з ефективних і простих рішень для суттєвої економії води в кожному домі, безумовно, є правильне використання посудомийної машини.

Чому ж тоді деякі сім’ї, попри широкий вибір сучасних, якісних і доступних посудомийних машин на ринку, щодня стоять над горами посуду та миють його вручну?

Помилково деякі люди (за статистикою досі майже 60 %) думають, що посуд слід спочатку прополоскати під проточною водою, щоб він добре вимився в посудомийній машині. І до 40 % людей вважають, що всі каструлі та сковорідки, на яких є засохла або пригоріла їжа, слід мити вручну, оскільки посудомийна машина не справиться з ними.

Зазвичай це неправда. Сучасні засоби для миття, призначені для використання в посудомийній машині, видаляють навіть найстійкіші залишки їжі. Усе, що потрібно, — це трохи більше довіряти вибраній посудомийній машині. Вибираючи нову посудомийну машину, переконайтеся, що вона споживає якнайменше води.

Чи дійсно мити посуд вручну швидше?

Упродовж дня небагато посуду можна швидше вимити вручну. Проте не слід узагальнювати, оскільки це не завжди правда, особливо після великих святкувань. Середній цикл посудомийної машини дійсно може тривати від однієї до двох годин (переважно для економії води). Однак багато сучасних посудомийних машин також пропонують програми швидкого миття, які тривають усього 30 хвилин.

Експерти підрахували, що сім’я з чотирьох осіб може заощадити приблизно чотири години в тиждень, використовуючи посудомийну машину. Вони визначили, що для заповнення всієї посудомийної машини та розбирання посуду після завершення циклу, потрібно приблизно дев’ять хвилин. Щоб вимити таку саму кількість посуду вручну, включно з відчищанням, може знадобитися на годину більше часу. Якщо ви щодня готуєте їжу для сім’ї з чотирьох осіб, ви заощадите принаймні чотири години на тиждень. Цей час можна використовувати для приємніших справ.

І справа не тільки в економії часу. Для миття посуду вручну потрібно витратити значно більше води, що менш екологічно та дорожче для вашої кишені. Перевірки показали, що одна людина використовує в середньому до 60 літрів води для миття повної раковини посуду, водночас сучасній посудомийній машині потрібно лише приблизно 10 літрів води за програмою «ЕКО» на таку саму кількість посуду. Різниця дійсно суттєва.

Деякі основні правила ефективного використання посудомийної машини

Ефективне використання посудомийної машини багато в чому залежить від користувача: прилад необхідно регулярно чистити. Розставляючи предмети посуду в посудомийній машині, дуже важливо, щоб вони були повернуті донизу та не перекривали один одного. Економте електроенергію: вмикайте посудомийну машину, тільки коли вона заповнена. Якщо посуд не дуже брудний, використовуйте програми з короткими циклами миття. У сучасних посудомийних машинах почали з’являтися спеціальні програми, які використовуються тільки для очищення самої посудомийної машини, наприклад, програма самоочищення в нових моделях SmartFlex від Gorenje.

Скільки води насправді використовує посудомийна машина?

Нові енергоефективні моделі посудомийних машин споживають значно менше води й електроенергії порівняно з миттям посуду вручну. Середня посудомийна машина використовує всього 10–12 літрів води на 12, 14, а в деяких випадках навіть 16 комплектів посуду. Причина, через яку посудомийна машина може використовувати таку невелику кількість води, полягає в тому, що вона фільтрує та повторно використовує воду, яка вже перебуває в ній. А намагаючись не використовувати зайвий посуд упродовж дня, ви можете зекономити ще більше води.

Інші переваги використання посудомийної машини

Крім того, використання посудомийної машини не тільки економить час і гроші, а й позитивно впливає на довкілля. Це важливо для самої планети, особливо тому, що ми повинні прагнути зберегти ресурси нашої планети для майбутніх поколінь, щоб вони могли жити в безпечному й чистому середовищі та мати такий самий доступ до води, як і ми зараз.

Ще одна велика перевага посудомийних машин — завжди бездоганний вигляд кухні. Брудний посуд можна ставити в посудомийну машину відразу після приймання їжі. Так ви готові до неочікуваних відвідувачів у будь-який момент.

Миття посуду вручну, навіть бездоганне, також потребує її висушування або витирання залишків крапель води сухою тканиноюзі склянок, тарілок, столових приладів тощо. Якщо мити посуд вручну, непросто домогтися її блиску та відсутності плям. Коли посудомийна машина закінчила мити посуд, вона повністю сушить його, залишаючи чистий, блискучий посуд без слідів крапель. У цьому плані слід визнати, що посудомийна машина виграє.

Не бійтеся присутності бактерій і погано вимитого посуду в посудомийній машині!

Загалом, люди, які досі з підозрою ставляться до використання посудомийних машин, — це люди старшого покоління, які ніколи їх не мали. Вони дійсно думають, що посуд, вимитий у посудомийній машині, ніколи не буває достатньо чистим. Зрозуміло, такого роду міркування абсолютно необґрунтовані. У посудомийній машині посуд миється при дуже високих температурах, а сучасні засоби для миття посуду ефективно знищують бактерії.

Таблетки для миття посуду призначені для ефективного, швидкого видалення стійкого сміття та засохлих залишків їжі. Попереднє замочування не потрібне. Тому посуд, вимитий вручну, не може бути чистішим, ніж посуд із посудомийної машини. Крім того, варто зауважити, що людські руки не витримують температури води до 70 °C, тоді як у посудомийної машини з цим проблем немає.

І останнє, але не менш важливе: давайте будемо чесними та визнаємо, що ми також часто поспішаємо та неакуратно миємо посуд. Якщо говорити про бактерії, то найбільша проблема під час миття посуду вручну полягає в тому, що губки для чищення після багаторазового використання стають справжніми магнітами для бактерій, оскільки вони постійно піддаються впливу високих температур, вологи та залишків їжі. Навіть якщо міняти губки для миття посуду кілька разів на тиждень, ми однаково не зможемо запобігти поширенню бактерій.

Чи є сенс користуватися посудомийною машиною в невеликих домогосподарствах?

Якщо ви з тих людей, які думають, що посудомийна машина — це непотрібний прилад або що її використання не має сенсу в невеликих господарствах, ми хочемо сказати, що насправді все з точністю до навпаки.

Якщо ви вважаєте, що вам не потрібна посудомийна машина, оскільки ви проводите багато часу поза домом і готуєте дома впродовж тижня, подумаймо: вам знадобиться принаймні чашка й тарілка на сніданок, стільки ж на вечерю, крім того, потрібні столові прибори, склянка тощо. Якщо ви миєте посуд по ходу, вам здається, що вимити ці кілька предметів вручну займе одну мить. Однак, якщо залишити посуд, ви виявите, що за день або два накопичується досить посуду, щоб заповнити всю посудомийну машину. У такому разі можна вибрати програму для половинного завантаження та використати отриманий час для чогось іншого, крім миття посуду. Найголовніше те, що ви також заощадите вшестеро більше води порівняно з миттям вручну!

А як щодо споживання електроенергії та пов’язаних із цим додаткових витрат?

Вам цікаво, скільки електроенергії споживає посудомийна машина? У всіх нових моделях, представлених на ринку, потрібнозвертати увагу на маркування класу A+++, A++ або A+, що гарантує низьке споживання електроенергії. Ці прилади споживають на 70 % менше електроенергії, ніж посудомийні машини з маркуванням класу A (для програми «Еко»).

Щоб легше зрозуміти інформацію, порівняймо середньорічне споживання електроенергії посудомийною машиною з деякими іншими електроприладами, присутніми в кожному будинку:

  • посудомийна машина споживає в середньому 217 кВт-год на рік;
  • пральна машина споживає в середньому 300 кВт-год на рік;
  • сушильна машина споживає в середньому 150 кВт-год на рік;
  • холодильник і морозильна камера споживають у середньому 960 кВт-год на рік;
  • телевізор споживає в середньому 210 кВт-год на рік;
  • інші дрібні побутові прилади можуть використовувати в середньому до 100 кВт-год на рік;
  • інша розважальна електроніка (комп’ютери, телефони, обладнання Hi-Fi тощо) може використовувати в середньому до 160 кВт-год на рік.

Отже, використання посудомийної машини істотно не збільшить ваш рахунок за електроенергію, особливо якщо врахувати, що на нагрівання води для миття посуду вручну також потрібні кошти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *