Посудомийна машина в наш час стає все більш популярною побутовою технікою на кухні. Посудомийки Gorenje позбавляють господарок від стомлюючого ручного миття і дозволяють приділяти більше часу собі та сім’ї. Але для того, щоб автоматичне миття приносило задоволення від чистого кухонного начиння, а не сльози розчарувань і додаткові витрати від зіпсованого посуду, пропонуємо вам дізнатися, що можна мити в посудомийній машині, а що краще залишити в раковині для ручного миття.
Який посуд можна мити у посудомийній машині?
Посудомийка – унікальний кухонний агрегат. Вона може мити не лише посуд, а й багато інших предметів, а також овочі та фрукти.
Поряд з широким спектром речей, які товаришують з кухонною помічницею, є вироби, які не люблять такого виду купання.
Давайте для початку розберемося, що відбувається з посудом і предметами, поміщеними у середу цієї незамінної побутової техніки:
- впливає температура від 35 до 750С;
- використовується сильнодіюча побутова хімія;
- тривале перебування у волозі;
- сушіння з обдуванням гарячого повітря.
Таким чином, всі предмети, які ви хочете помити в посудомийці, повинні легко переносити вищезгадані фактори.
Зверніть увагу, малюнок «можна мити в посудомийці» обов’язково присутній на посуді, що призначений для автоматичного миття:
А ось вироби, які не переносять такого стресу, мають позначення «не можна мити в посудомийній машині»:
У багатьох з нас вдома є кухонне начиння, яке з’явилося задовго до виробництва посудомийок, і на ньому, природно, немає жодних маркувань щодо миття. У таких випадках особливу увагу слід привернути до матеріалу, з якого воно зроблене.
Що можна мити в посудомийній машині:
- Скляні форми для випічки, салатники, склянки та інше. Товсте скло чудово почувається під впливом внутрішніх процесів посудомийки. Головне правило, щоб уникнути сколів і тріщин, слідкувати, щоб вироби зі скла не стикалися між собою.
- Керамічні чашки, горщики, глечики. Такі вироби товаришують із гарячою водою, при цьому малюнки, які нанесені під обпаленою глазур’ю, не псуються. Якщо картинки знаходяться поверх глазурі виробу, найімовірніше, що вони потріскаються від впливу високої температури. А їх шматочки заб’ють фільтри посудомийної машини, внаслідок чого вона може зламатися.
- Пластикові контейнери для зберігання їжі, склянки та інше. Перед тим, як відправити пластикові предмети в мийку, обов’язково перевірте маркування, оскільки не всі можуть перетерпіти процес миття в машині для миття посуду.
- Вироби з нержавіючої та емальованої сталі (каструлі, чайники сотейники, кришки, решітки, листи та інше). Ці види металу чудово почуваються в тандемі з посудомийкою.
- Силіконові ложки, лопатки, вінчики, форми для випікання, пляшечки, соски, іграшки чудово дружать із цією кухонною побутовою технікою.
- Вироби з фарфору люблять купатися у посудомийці. Винятком є лише набори посуду, декоровані золотою облямівкою. Такий посуд вимагає дбайливого догляду, адже такий орнамент дуже крихкий і легко піддається ушкодженням.
Що не можна класти в посудомийку?
Отже, ми дізналися, що багато матеріалів чудово поводяться під час циклів миття у посудомийній машині. Тепер давайте розбиратися, що все-таки не можна мити в посудомийці, щоб уникнути їх псування і поломки агрегату.
Мити в посудомийці не можна:
- Дерев’яні лопатки, качалки, сільнички та розділочні дошки. Від довгого перебування у воді дерево розбухає, а ось від гарячого повітря воно зсихається, що призводить до розтріскування та деформації.
- Алюмінієві каструлі, сотейники, кришки, кружки. Під впливом побутової хімії цей метал окислюється, на його поверхні та інших предметах, що знаходяться під час циклу в посудомийці, утворюється чорний наліт. Тривалий вплив води з миючим засобом на алюміній призводить до того, що він виділяє іони. Важливо також зауважити, що цей наліт покриває всі внутрішні стіни агрегату та забиває форсунки. На жаль, у такому випадку неможливо уникнути поломки.
- Срібні ложки, вилки, ножі, прикраси. Цей вид металу не боїться гарячої води, страшним для нього, як і для алюмінію є сильнодіюча побутова хімія, яка веде до його потемніння.
- Чавунні сковорідки, каструлі, качатниці. Цикл у посудомийній машині змиває з чавуну жирову плівку, що утворюється під час приготування їжі. Внаслідок чого він починає іржавіти. При ручному митті цей жирний наліт залишається і захищає чавун від впливу води та кисню.
- Ножі, терки та інші ріжучі предмети – затупляються у процесі миття. По завершенню циклу їх доводиться точити або купувати нові.
- Каструлі, сотейники, сковорідки з покриттям із тефлону. Такі кухонні помічники можуть втратити своє напилення через вплив на них агресивних миючих засобів. Важливо запам’ятати, що тефлон у посудомийку не можна!
- Кришталеві вази, склянки, цукерниці та інші вироби навіть при щадному низькотемпературному режимі миття втрачають свій блиск і колір.
- Термоси. Не знаходите на них маркування, що дозволяє миття в автоматичному режимі? У жодному разі не мийте їх у машині для миття посуду, оскільки може порушитись робота вакууму. Після цього термос не буде так само якісно зберігати тепло.
- Ложки, вилки з мельхіору старого виробництва мають властивість темніти всередині посудомийки. Тому їх краще мити вручну.
Найпопулярніші питання
Які сковороди можна мити у посудомийці?
Можна мити всі сковорідки, крім чавунних та тефлонових. А також тих, які мають забороняюче маркування.
Чи можна мити келихи?
Можна, можливо. На швидкому режимі за температури 400С.
Чи можна мити кришталь у посудомийці?
Не можна в жодному разі! Кришталь любить холодну воду. Але навіть при низькотемпературному режимі його можуть подряпати абразивні частинки, які є у засобах миття для посуду. Кришталь більше не набуде колишньої краси.
Що можна мити в посудомийці, крім посуду?
Чудово піддаються миттю у посудомийній машині:
- ганчірки, губки та мочалки для миття посуду;
- щітки від пилососа. Але перед тим, як помістити їх усередину посудомийного агрегату, видаліть із них сміття та волосся;
- фрукти та овочі. Обов’язково потрібно пам’ятати, що до купання в посудомийці з них необхідно змити бруд, а потім використовуйте режим «Полоскання»;
- дитячі іграшки з пластику та силікону.
Чи можна мити дерев’яні дошки у посудомийці?
Ні. Оскільки дерево під впливом пари набухає, а під час сушіння зсихається. Це призводить до появи тріщин та деформації дошки. Більшість сучасних дерев’яних дощок зроблені не з цільного дерева, а зі склеєних між собою частин. Якщо під час миття така дошка не зламалася, то обов’язково зазнала пошкоджень. Після такого клей з щілин, що з’явилися, може потрапляти в їжу.
Чи можна мити алюмінієвий посуд у посудомийці?
Алюмінієвий посуд у жодному разі не можна розміщувати у посудомийці. Під впливом води та миючого засобу на ньому утворюється наліт, який стає токсичним.
Чи можна мити антипригарну сковороду у посудомийці?
Сковорідки з антипригарним покриттям втрачають свої властивості після автоматичного миття. Таке покриття боїться подряпин. Чистячі речовини призводять до того, що напилення злазить.
Отже, тепер ви “озброєні” знаннями, що в посудомийці можна мити різні види кухонного начиння: скляне, керамічне, пластикове (обов’язково перевірте наявність маркувань, що дозволяють автоматичне миття), нержавіючому, емальованому та силіконовому посуду, а також фарфор. А ось у жодному разі не можна піддавати внутрішнім процесам машини посудомийної вироби з кришталю, срібла, алюмінію, чавуну, мельхіору, з тефлоновим покриттям, а також дерева, термоси, ножі, терки та інші ріжучі предмети.