Житній хліб

70_22644_water
  • 175 мл теплого молока
  • 175 мл теплої води
  • 2 столові ложки коричневого цукру
  • 1 пакетик швидкодіючих дріжджів
  • 300 г житньої муки
  • 150 г муки з твердих сортів пшениці
  • 1 чайна ложка солі
  • 2 столові ложки насіння кмину
  • 1 столова ложка соняшникової олії

1.У мисці змішайте молоко, воду та цукор, додайте дріжджі, перемішайте й залишіть на 10 хвилин, поки на поверхні не утвориться піна.

2.Увімкніть у духовці режим «класичний нагрів (зверху + знизу)», задайте температуру 30°С.

3.У велику миску просійте житню та пшеничну муку, додайте сіль і насіння кмину та зробіть заглиблення в центрі. У заглиблення влийте дріжджову суміш і почніть замішувати тісто дерев’яною ложкою. Потім продовжуйте вимішувати тісто руками, поки воно не стане м’яким. Перекладіть тісто на присипану мукою робочу поверхню й енергійно вимішуйте приблизно 10 хвилин, поки тісто не стане гладким і еластичним.

4.Покладіть тісто у велику миску, злегка змащену олією, і нещільно накрийте пластиковою плівкою, змащеною олією. Поставте миску в духовку на 1½ години, помістивши решітку на середній рівень. Тісто має піднятися та збільшитися в об’ємі у 2 рази.

5.Перекладіть тісто на присипану мукою робочу поверхню та примніть його кулаками, потім енергійно вимішуйте 1-2 хвилини. Сформуйте з тіста круглий коровай, покладіть його на деко, застелене папером для випікання, нещільно накрийте пластиковою плівкою, змащеною олією, і поставте назад у духовку на 1 годину, поки тісто не збільшиться вдвічі. Вийміть деко з духовки й зробіть на верхівці 4 неглибоких надрізи гострим ножем.

6.Збільште температуру духовки до 180°С. Поставте деко з хлібом на середній рівень і випікайте 40 хвилин. Хліб має піднятися, а якщо постукати його по дну, звук має бути глухим. Дайте готовому хлібу охолонути на решітці мінімум 40 хвилин.

Рекомендована техніка:

Вбудована духова шафа Gorenje BO53CLI

Олена Колдунова

Елена-Колдунова Автор кулінарної книги “Нет времени готовить?” , відомий у Росії фуд-фотограф і фуд стиліст. Основне кулінарне кредо: незважаючи на квапливий ритм життя сучасного мешканця мегаполісу потрібно і можливо встигати готувати для себе і рідних. Запропоновані Оленою рецепти готуються швидко і не потребують особливих вмінь, а результат буде виглядати, як на фото.
Ми тішимося тим, що саме Олена Колдунова стала автором збірки рецептів для нової висококласної лінійки побутової техніки Gorenje Infinity.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *