Як відволікти дітей від екранів під час канікул

screentime

Сьогодні, в епоху технологій, ми оточені екранами. Але більшість із нас досі пам’ятає, як весело було під час літніх канікул майже весь день проводити з друзями надворі, бігати, лазити, відкривати світ. Легко докоряти сучасним дітям, які поводяться інакше. Але скажіть чесно: чи змогли б ви відірватися від усіх цих екранів на їхньому місці? Навряд. Нам не під силу вплинути на сучасне суспільство, але ми можемо скористатися кількома тактиками, щоб відволікти дітей від екранів.

Віддайте дітей у табір

Віддайте дітей у літню колонію, табір чи інший схожий заклад. Коли вони перебуватимуть в оточенні інших дітей під наглядом дорослих і братимуть участь в організованих заходах, їм буде ніколи сидіти в телефоні. Якщо ви виберете правильний табір, ваші діти зможуть навчитися чомусь цікавому, позайматися спортом і знайти нових друзів. Запитайте в дитини, чим би їй хотілося зайнятись, і виберіть заклад разом. Подаруйте їй яскраві літні спогади!

Активний відпочинок для всієї сім’ї

Дотримуйтеся принципу, що всі мають пробувати щось нове, адже в кожного з нас лише одне життя. Є багато занять, від яких у захопленні будуть і діти, і дорослі. Веслування на каное чи каяках, велопрогулянки, піший туризм, скелелазіння, підводне плавання. Можливості безмежні.

Подайте гарний приклад

Пам’ятайте, що ваші діти беруть приклад насамперед із вас. Якщо ви постійно тримаєте в руках телефон, сидите за комп’ютером чи перед телевізором, вони вважатимуть таку поведінку нормальною. Тож встановіть обмеження для себе також.

Встановіть часові обмеження

За можливості встановіть часові обмеження для використання пристроїв дитиною. Якщо вона не виконує ці правила, спробуйте з’ясувати, чи є на пристроях так званий «батьківський режим», і налаштуйте потрібні параметри.

Визначте зони в домі, де заборонено користуватися пристроями

Можна встановити правила, які заборонятимуть використовувати деякі або всі пристрої у ванній кімнаті чи за обіднім столом. І стежте, щоб кожен їх дотримувався.

У зонах, де дозволено користуватися мобільними пристроями та комп’ютерами, встановіть правило одного екрана. Забороніть дітям сидіти в телефоні чи комп’ютері одночасно з переглядом телевізора. Усі ці обмеження мають поширюватися й на дорослих. Якщо ви дивитеся фільм разом із дітьми, відставте телефон.

Забудьте про телефон під час відпустки

Протягом відпустки потрібно відкривати для себе світ і отримувати новий досвід, а не грати цілими днями у відеоігри чи переписуватися в соціальних мережах. Візьміть із собою настільні ігри та книги, заплануйте багато цікавих занять для дітей, щоб вони забули про свої телефони та планшети.

Боротьба із залежністю від електронних пристроїв може виявитися нелегкою як для дітей, так і для батьків, але варто пам’ятати, що постійне перебування перед екранами може негативно впливати на вміння дітей встановлювати соціальні зв’язки, їхню незалежність і винахідливість.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *