Виклик цього літа: пікнік без відходів

gorenje_double_induction_hob_ice3500dp_outdoor_use

Після пікніка або будь-якого святкування зазвичай залишається купа відходів. А ще й вам додається роботи — прибрати все та винести сміття. Тож чи можна зробити так, щоб не мати справу з відходами після пікніка? Спробуймо ж зменшити їх кількість.

Не всякий папір варто викидати

Почнімо з основ. Як правильно утилізувати паперові тарілки (віримо, що пластиковими ви не користуєтеся)? Багато хто їх викидає разом з іншим паперовим сміттям. Але робити цього не можна! Використані паперові тарілки потрібно утилізувати як органічні відходи. Чому? Папір розкладається, як і продукти харчування. На заводах із переробки сміття органічні відходи проходять термічну обробку й утворюють компост. У цю категорію входять не лише тарілки, а й склянки та столові прибори, вироблені з матеріалів, які піддаються біологічному розкладу.

Купуйте оптом і використовуйте матеріали, які піддаються переробці

А що робити з матеріалами, які не розкладаються так легко, як папір? Після пікніка залишаються переважно бляшанки, пляшки й упаковки. Однак навіть із цим усім можна раціонально обійтися. Не любите сортувати відходи? А як щодо меншої плати за вивезення сміття?

Можете також спробувати трохи краще спланувати пікнік. Пиво та вино можна замовити в кегах. Деякі виробники та магазини навіть дозволяють повернути повні кеги. Соки можна приготувати самостійно або ж придбати їх у скляній тарі, доставивши відразу на місце. Звісно, скло важке, зате не шкодить довкіллю. Пляшки можна використовувати повторно або здати на переробку. А якщо ви п’єте за допомогою соломинок, придбайте паперові або металеві, але не пластикові.

Надавайте перевагу екологічним прикрасам

Ви досі користуєтеся повітряними кульками? Хіба не знаєте, що з ними станеться після святкування? Для виробництва кульок витрачається багато води й електроенергії, тішитимуть око вони всього кілька годин, а потім потраплять на сміттєзвалище, де розкладатимуться роками.

Але це не означає, що потрібно взагалі відмовитися від прикрашання. Маємо для вас кілька ідей. Зробіть гірлянду з фотографій — вона нікого не залишить байдужим. Віддайте перевагу прикрасам із тканин. Це виглядає цікаво, а використати їх можна не раз. Можете навіть спробувати виготовити їх власноруч!

Будьте наполегливими

Зменшення кількості відходів не досягається за мить. Кожна, хоч маленька, але регулярна зміна — це вже вагомий крок вперед. Спробуйте деякий час постежити за кількістю відходів Вам сподобається.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *