Повний огляд варильних поверхонь Gorenje: газові, індукційні та електричні

Hob_simplicity_induction

Ця стаття описує переваги та недоліки варильних поверхонь Gorenje. Види, особливості та функціонал. Повний огляд найпопулярніших варильних панелей.

Переваги варильних поверхонь Гореньє

  • Висока якість.
  • Помірні ціни.
  • Сучасний стильний дизайн.
  • Зручне просте встановлення.
  • Широкий модельний ряд газових, електричних та комбінованих моделей.
  • Мають різну конфігурацію (від 2 до 4 конфорок).
  • Виготовляються з нержавіючої сталі, склокераміки та сталі, покритої емаллю.
  • Економлять енергоресурси.
  • Усі розміри варильних поверхонь мають чіткі стандарти.

Газові варильні поверхні Gorenje

Варильна газова поверхня дуже схожа на стандартну газову плиту. Її основною відмінністю є сучасний компактний вигляд та відсутність духової камери. Займає така панель набагато менше місця, її можна вмонтувати в будь-яку стільницю. Завдяки нескладній конструкції дуже проста в обслуговуванні, а також набагато рідше піддається появі несправностей. Головними перевагами газової варильної поверхні є рівномірний розподіл тепла, до того ж, ви можете використовувати для приготування посуд з будь-яких матеріалів.

Газові поверхні, на відміну від електричних, мають мінімальну кількість функцій:

  1. Автозапалювання (відбувається за допомогою електрозапальника) – позбавляє користувача необхідності підпалювати газ сірниками або запальничкою. Буває двох видів:
  • механічний – газ підпалюється після того, як натиснуто спеціальну кнопку, яка розміщена на поверхні панелі;
  • автоматичний – виробляється у момент повороту регулятора, коли починається подача газу в конфорку;
  1. Газ-контроль – функція запобігання виникненню пожежі. Подача газу припиняється у разі, коли полум’я гасне.

Перед тим, як купити газову варильну поверхню, проаналізуйте, як часто і багато ви готуватимете,  скільки вільного місця для цього приладу є на вашій кухні. А також оцініть ряд таких характеристик:

  1. Кількість конфорок. Стандартно газові поверхні Гореньє мають чотири конфорки:
  • одна має невелику потужність, виконує допоміжну функцію. Добре підходить для приготування кави або кип’ятіння невеликої кількості води;
  • дві потужні різного діаметра;
  • одна із високою температурою. Має 2-3 ряди полум’я. Для максимально швидкого та інтенсивного нагрівання.

Така плита чудово підійде для великої родини, де є потреба одночасно готувати або розігрівати різні страви.

А для тих, хто готує для себе або в нечасто, чудово підійде варіант з 2-3 конфорками.

  1. При покупці такої техніки обов’язково зверніть увагу на поверхневий матеріал. Це, у свою чергу, і стильний зовнішній вигляд, і міцність, і легкість у догляді. Як правило, панелі виготовлені з нержавіючої сталі, металу, покритого емаллю або склокераміки.

Щодо міцності – всі варіанти особливо не відрізняються один від одного. Так, склокераміка виглядає стильніше і сучасніше, але вона вимагає ретельного догляду. Її не можна обробляти абразивними миючими засобами, чистити жорсткими губками. У цьому плані металева та емалева поверхні виграють.

  1. Решітки газової панелі виготовляють з покритої емаллю сталі або чавуну. Чавун виграє у сталі, оскільки не деформується навіть під великою вагою посуду, а чорний колір поверхні приховує нагар.
  2. Розташування перемикачів буває фронтальним та бічним. Якщо у вас є маленькі діти, рекомендуємо надати перевагу другому варіанту, оскільки до них дітям складніше дістатися.

Варильні панелі Гореньє мають стильний зручний плоский дизайн чавунних решіток, що дозволяє легко пересувати каструлі.

ТОП-3 найпопулярніших газових поверхонь Гореньє:

  1. GW641Х – виготовлена з нержавіючої сталі;
  2. GT641B – основа – загартоване скло;
  3. GW6D41CLI – виконана із сталі, покритої емаллю.

safecall_hood-in-hob_2018

Індукційні варильні поверхні Gorenje

Індукційна варильна поверхня – це різновид панелей, що використовує енергію електрики, але принцип її роботи кардинально відрізняється від звичних класичних електроплит. Електричні варильні поверхні гріють нагрівальний елемент, а він, у свою чергу, нагріває посуд. Індукційна має зовсім інший принцип роботи – вона має електромагнітну індукцію. Під поверхнею плити знаходяться спеціальні котушки, які діють на дно кухонного начиння – створюються вихрові струми під дією магнітного поля, що нагрівають метал. Гріється сам посуд, а варильна поверхня залишається холодною. Звідси безліч переваг індукції:

  • швидкість нагрівання. Ця техніка, як і газова, дозволяє швидко зменшити ступінь нагріву, і посуд практично миттєво охолоне до потрібної температури, що дуже зручно у випадках, коли ви готуєте складні страви, які потребують точного температурного режиму;
  • для приготування їжі витрачається менше електроенергії;
  • користувач не отримає опік об індукцію, адже вона не нагрівається. Деяке тепло посуд таки віддає варильній панелі, але це зовсім ненадовго. Якщо ви знімете посуд з конфорки, вона за лічені секунди охолоне. Це дуже важливий фактор для сімей, де є маленькі діти чи домашні тварини, яким завжди цікаво вивчати побутові прилади;
  • має багато функцій (більше 7 режимів роботи);
  • високоміцна. Індукція – це, як правило, склокерамічна варильна поверхня. Такий матеріал здатний витримувати сильні навантаження та механічні впливи;
  • нею дуже зручно керувати. Плита має сенсорну панель;
  • не почне свою роботу, якщо не буде покрито, як мінімум 70% конфорки посудом. Звідси – якщо ви ненароком залишили виделку чи ложку на плиті, вона не нагріється і ви не обпечетеся;
  • завдяки спеціальним функціям, які має індукція, ваше молоко не втече, а страва не підгорить. Але важливо відзначити, що якщо під час приготування все-таки якась рідина потрапить на поверхню плити, вона не залишить плям, що пригоріли, як на варильній поверхні, яка має нагрівальний елемент, а не електромагнітні котушки.

Gorenje індукційна варильна панель дуже проста у догляді. Оскільки вона швидко остигає і на ній нічого не пригорає. Просто протріть її м’якою вологою серветкою і вуаля – ваша помічниця ідеально чиста. Більш детально дізнатися про правильний догляд за індукційною варильною поверхнею ви можете тут.

Багато хто думає, що індукція згубно впливає на електроприлади, які знаходяться поблизу – це хибна думка. Жодного подібного випадку не було ніким зафіксовано, оскільки магнітне поле концентрується лише всередині варильної панелі та спрямовує свою дію лише на посуд, який на ній знаходиться. Тому воно практично не впливає на електроприлади, що знаходяться поряд.

Щоб уникнути випадків шкідливого впливу індукції на ваш організм, рекомендуємо дотримуватися деяких правил:

  • слідкуйте, щоб посуд повністю покривав нагрівальну поверхню;
  • не притискайте частинами тіла до працюючої плити;
  • не перемішуйте страви, що готуються на плиті, металевими предметами. Використовуйте лише дерев’яні, силіконові або виготовлені із пластику лопатки, ложки, виделки, призначені для такого роду дій.

Індукційна плита Гореньє має багато корисних функцій, що спрощують і прискорюють процес приготування їжі:

  • SuperBoost – миттєве нагрівання посуду;
  • AllBoost – миттєве нагрівання відразу всіх зон нагріву;
  • таймер – є можливість регулювання часу приготування їжі. Після завершення приготування страви – варильна панель подає звуковий сигнал;
  • має функції тушкування, плавлення, кип’ятіння, підігріву та багато інших.

Індукція Gorenje – стильний надійний дизайн, економія вашого часу та коштів!

Пропонуємо до вашої уваги ТОП-5 найпопулярніших моделей індукційних плит Гореньє :

  • Варильна панель двокомфоркова:
  • IT321BCSC (цінова політика в межах 6745 – 11199 грн) – оснащена функціями StopGo (можна зупинити процес приготування та через деякий час продовжити приготування з встановлених раніше налаштувань), PowerBoost (збільшує інтенсивність нагріву), EggTimer (контролює час приготування яєць та інших страв).
  • IT321KR – вбудована функція ReCall (відновлення попередніх налаштувань), індивідуальне налаштування параметрів тощо.
  • Варильна панель Горіння чотириконфорочне :
  • ІТ643BSC – має функцію Bride (об’єднання конфорок).
  • IT645BG – багатофункціональна панель з функціями IQboil, IQpro, IQsimmer, StayWarm – режими підтримки температури, SoftMelt (делікатне розтоплення) StepZone (мультитемпературна зона).
  • IT646ORAW – її відмінна риса – функція AreaFlex (збільшена площа для приготування їжі).

Електричні варильні панелі Gorenje

Варильна електрична поверхня працює за таким принципом: спочатку вона нагрівається до певної температури і тільки після цього починає віддавати тепло кухонному приладдю. Нагрів проводиться за технологією Hi Light – стрічка розжарювання, що знаходиться під поверхнею панелі. Це сприяє швидкому нагріванню конфорок. Вони мають широкий функціонал та масу додаткових налаштувань. Серед яких програми приготування конкретних страв, таймер відключення конфорок, індикатор температур, деякі електричні склокерамічні панелі мають функцію визначення розміру посуду та інші.

Варильна електрична поверхня має такі головні переваги:

  • Прості в установці. Щоб її підключити, не потрібно викликати спеціаліста зі встановлення.
  • Приємна ціна. Вона набагато дешевша за індукційні.
  • Збереження тепла. Склокерамічна варильна панель довше нагрівається, але й довше тримає тепло. Отже, якщо у вас раптово виникли проблеми з вимкненням електрики, ця кухонна помічниця продовжить приготування страви.
  • Низький рівень шуму.

Електричні панелі Gorenje виготовлені зі склокераміки. Зони нагріву на таких панелях позначені колами або безформними малюнками, що робить дизайн поверхні більш стильнішим та сучаснішим. Вона точно стане родзинкою вашого кухонного інтер’єру.

Відмінним придбанням стане ECS 693 ST – у ній встановлено управління одним пальцем – технологія SliderTouch, PowerZone – збільшує потужність конфорки на 25%, StayWarm – дозволяє панелі утримувати тепло, також для безпеки дітей передбачена продумана система блокування.

Якщо ви не можете визначитися, яка варильна поверхня вам потрібна – електрична чи газова, радимо звернути увагу на комбіновані. Такі панелі дозволять вам готувати їжу за будь-яких обставин. Тільки уявіть, що під час приготування обіду або вечері раптово вимикається електрика або припиняється подача газу. Всі ці проблеми вирішує варильна поверхня комбінована. Перебої з електроенергією та подачею газу не єдина причина придбати електрогазову панель. Тут також важлива швидкість нагріву і специфіка приготування різних страв, а також економія електроенергії або газу.

Як правило, комбіновані варильні панелі виготовлені «2-на-2», тобто дві газові та дві електричні конфорки, бувають варіанти «3-на-1» – три газові та одна електрична конфорка. Також є і компактні варіанти «1-на-1» – одна газова та одна електрична конфорка.

Топ найкращих моделей складають:

  • GCE691BSC – має систему «газ-контроль» (якщо погасло полум’я, відключається подача газу) та автозапалювання. Є експрес-електрична конфорка – забезпечує дуже швидке нагрівання. Управління виконується стильними механічними перемикачами.
  • GCI691BSC – виготовлена зі склокераміки, оснащена тими самими функціями, що й попередня, а також має ChildLock (захист від дітей), керується сенсорно.

Gorenje – бренд-лідер з виготовлення варильних поверхонь у Європі. Багаторічний досвід та якість виробництва дозволяють компанії бути топ-виробником варильної кухонної техніки. Якщо ви шукаєте плиту, що вбудовується, – обирайте Гореньє. Вона точно вас порадує широким функціоналом та помірною ціною.

 

Стаття має загальний інформаційний характер, може містити неточності. Обов’язково читайте технічну інформацію до приладу на офіційному сайті виробника та у посібнику користувача.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *