Як зберігати улюблені фрукти й овочі

gorenje_gardenfresh_superior_crispzone_with_smarthumidity_1

Літо незабаром припинить тішити нас своїми дарами, переважно фруктами й овочами, але це не означає, що ви повинні відмовити собі в споживанні дорогоцінних вітамінів і мінералів у наступні місяці. Доклавши трохи зусиль і скориставшись перевіреними домашніми рецептами, ви зможете заповнити полиці комори та морозильної камери продуктами, які урізноманітнять ваше меню навіть у зимовий період.

Для приготування та зберігання страв вам потрібно знати кілька секретів, які допоможуть якнайвигідніше запасти все, що вам забажається. Ось як ми це робимо.

Місцеве (зазвичай) корисне

Розвиток міжнародної торгівлі нас розбалував. Навіть посеред зими ми можемо знайти на полицях магазинів полуницю або помідори з протилежного кінця світу. Однак за умов глобальної пандемії та логістичних обмежень усе більше людей переконується у важливості сезонних продуктів, вирощених у їхньому регіоні. Щоб залишатися здоровими, набагато корисніше споживати продукти, які вирощуються недалеко від вашого дому. І насолоджуватись особливим шармом чотирьох пір року, кожна з яких дарує щось своє.

Заморозьте на майбутнє

Чи відомі вам усі переваги заморожування харчів? Існує чимало способів запасання місцевих смаколиків на зиму, серед яких заморожування безсумнівно найкраще зберігає їх якість. Це один із найбезпечніших методів зберігання продуктів, оскільки бактерії не можуть розмножуватися в замороженій їжі, а також він запобігає природному процесу розкладання. Заморожувати можна практично всі типи їжі, хоча є кілька винятків — листя салату, помідори, огірки тощо, — яким заморожування не йде на користь (бо, наприклад, страждає якість). Продукти, заморожені при температурі –18 °C або нижчій, можна використовувати протягом дуже довгого часу. Завдяки цьому корисні страви залишатимуться на вашому столі аж до самої весни.

Заморожені продукти містять більше вітаміну C

Заморожені овочі можуть містити навіть більше вітамінів, ніж звичайні щойно придбані магазинні, особливо якщо вони були заморожені відразу з городу, коли ще мали всі поживні речовини. Різноманітні дослідження навіть показали, що в заморожених овочах є більше вітаміну C, ніж у продуктах на полицях магазину або холодильника: наприклад, свіжий шпинат втрачає аж 77 % вітаміну C всього за два дні.

Основні правила заморожування продуктів

Заморожування продуктів харчування має свої правила та закони. Заморожувати можна лише холодні інгредієнти й страви. Краще також заморожувати кілька невеликих пласких пакунків із їжею, ніж один великий. Обов’язково перевіряйте герметичність пакету з харчами. Видаліть із нього повітря та щільно закрийте. Непогано ще й прикрити клейкою стрічкою краї упаковки, які недостатньо добре закриваються.

Запаковані продукти слід спочатку ненадовго покласти в холодильник, а потім уже почати глибоке заморожування. Поміщаючи їх у морозильну камеру, слідкуйте, щоб вони не торкались одне одного (за можливості). Якщо поставити нові продукти для заморожування на вже заморожені пакунки, це сповільнить циркуляцію повітря та процес заморожування, тому так краще не робити. Пакунки з їжею можна ставити один на одний лише через 24 години — тобто коли вони вже пройшли глибоке заморожування. Пам’ятайте також, що повторно заморожувати частково або повністю розморожені продукти не можна.

Підберіть найкращу морозильну камеру

Процес заморожування продуктів може стати набагато легшим завдяки якісній морозильній камері, здатній на швидке заморожування та з достатнім простором, численними шухлядами та полицями, у яких можна зручно розкласти їжу. Так усе потрібне буде завжди під рукою. Радимо позначати продукти наліпками, на яких вказувати місяць і рік заморожування, щоб вам було зручніше розпоряджатися запасами та було зрозуміло, які з них з’їсти першими.

Під час вибору морозильної камери важливо насамперед зосередитися на якості, а не лише функціональності, адже так ви отримаєте ще й зручний в обслуговуванні прилад. Холодильники з морозильними камерами Gorenje та холодильні камери з функцією швидкого заморожування даруватимуть вам щастя протягом багатьох років.

Вибір правильного холодильника — важлива справа. Найімовірніше, ви хочете такий, що довше зберігатиме свіжість продуктів і зможе адаптуватися до вас і ваших потреб. Чудовим вибором стануть холодильники Gorenje GardenFresh, оснащені сучасними функціями для забезпечення потрібної вам свіжості.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *