7 корисних порад для легкого очищення холодильника

Refrigerator2

Холодильник повинен займати особливе місце у вашому домі та стати серцем домівки, тому що в певному сенсі він являє собою джерело домашнього життя: зростання, здоров’я та приємного проведення часу разом із нашою сім’єю за смачними та старанно приготованими стравами.

Холодильник — це джерело життя в нашому домі. Іноді ми забуваємо, яку важливу роль відіграє холодильник, тому що люди, що живуть у розвинених країнах, сприймають його як належне. Ми швидко забуваємо, що без нього наш улюблений торт розтане, а смачний французький сир втратить свою текстуру ще до того, як ми закінчимо готувати наші м’ясні нарізки.

Тому дуже важливо намагатися доглядати за холодильником у міру своїх можливостей і зберігати його якомога чистішим.

Зазвичай справді ретельне прибирання холодильника ми проводимо лише кілька разів на рік: або в рамках весняного прибирання, або після важливих свят, як-от Різдво. Іноді ми вважаємо це дуже копіткою роботою, яку завжди відкладаємо на завтра. Нижче ми поділимося сімома корисними порадами, які допоможуть вам швидко доглядати за холодильником і підтримувати його в чистоті щодня.

Основні поради для довготривалої чистоти

Щоб максимально зменшити потребу в генеральному прибиранні, ми рекомендуємо вам щодня виділяти буквально хвилинку на те, щоб підтримувати порядок і гігієну в холодильнику після кожного використання.

Одразу протирайте всі пролиті рідини

Якщо в холодильнику щось проллється: фруктовий сік, молоко або просто вода, важливо відразу витерти цю рідину! Інакше в холодильнику залишаться плями, і вони стануть сприятливим середовищем для розмноження бактерій, які згодом можуть вплинути на якість інших продуктів харчування. На місці, де було щось пролито, бруд починає накопичуватися та викликати неприємний запах.

Також рекомендуємо ретельно протирати всі контейнери та пляшки з рідинами, перш ніж поставити їх назад у холодильник. Це дасть змогу запобігти потраплянню крапель цих рідин на полиці, що потім призведе до застарілих плям.

Регулярно перевіряйте термін придатності продуктів харчування

Зіпсована їжа також псуватиме інші продукти харчування у вашому холодильнику, поширюючи неприємний запах і накопичуючи бруд. Найкраще не купувати забагато продуктів, які швидко псуються, як-от йогурт, салати й фрукти. Холодильник залишатиметься чистим, і крім того, у вас буде менше відходів і ви робитимете свій внесок у чистіше довкілля.

Нейтралізатори неприємних запахів

Іноді, незважаючи на наші зусилля в підтриманні порядку й чистоти, в холодильнику може з’являтися неприємний запах. Тоді можна покластися на багато натуральних нейтралізаторів запаху, як-от лимон, апельсин або навіть кава, поклавши їх на тарілку та поставивши в холодильник. Запах із часом зникне.

Сучасні холодильники також оснащені системою IonAir, яка імітує природний процес іонізації для натурального усунення запахів, забезпечуючи найкращий захист продуктів харчування та зберігаючи їх свіжість. Тоді холодильник може бути ідеальним середовищем для всіх видів їжі.

Організація веде до успіху

Якщо ви будете зберігати логічний порядок усередині холодильника, то доглядати за ним буде набагато простіше. Ви можете виділити одну його частину для фруктів і овочів (пластикові контейнери внизу, які зберігають необхідний рівень вологості), одну частину для сиру та молочних продуктів і одну частину для м’яса. Ви можете розмістити продукти харчування, що рідко використовуються, у задній частині, зменшуючи ризик пролити їх вміст.

І навпаки, можна покласти продукти з коротшим терміном придатності в передній частині холодильника, і коли ви відкриватимете дверцята, ці продукти нагадуватимуть вам, що їх потрібно спожити якомога швидше.

Вибір відповідного мийного засобу

Рекомендується вибрати достатньо натуральний засіб для миття, щоб він не був шкідливим для вашого здоров’я, але все ж ефективно упорався зі своїм завданням: усуненням найбільш застарілих плям і дезінфікування холодильника. Також рекомендуємо прибирати в захисних рукавичках.

Генеральне прибирання

Окрім вищеописаних порад, все ж один раз на місяць необхідно проводити генеральне прибирання в холодильнику. Воно не повинне займати багато часу, якщо дотримуватися рекомендацій зі щоденного догляду.

Розділяйте продукти

Перш ніж братися за прибирання холодильника, необхідно переконатися, що в цей час продукти не зіпсуються. Перевірте термін придатності й розділіть продукти, які все ще хороші, від тих, які потрібно викинути, тому що часто трапляється, що одні зіпсовані продукти псують інші.

Вимкніть холодильник, перш ніж прибирати

Коли ви збираєтеся проводити генеральне прибирання, бажано спочатку вимкнути холодильник і почати з очищення зовнішніх поверхонь. Потім вийміть зсередини всі знімні деталі, як-от полиці та стійки для пляшок. Очистьте окремо кожну деталь, і тоді ви зможете дістатися навіть до найдальших куточків у глибині холодильника. Сучасне покоління холодильників Gorenje GardenFresh забезпечує ще простіше прибирання, оскільки вони виготовлені з дуже легкого матеріалу та мають прості опори для полиць.

Після того як очистите всі поверхні, можете помістити продукти назад у холодильник у продуманому порядку. Відділіть фрукти й овочі від решти їжі, а ті продукти, які ви не дуже часто використовуєте, покладіть у задню частину холодильника.

Завдяки постійному розвитку технологій догляд за холодильником стає все простішим, оскільки такі функції, як NoFrost і циркуляція повітря, сприяють збереженню свіжості та якості вашої їжі. NoFrost Plus забезпечує необхідний рівень вологості й запобігає висиханню продуктів. Завдяки ефективній циркуляції повітря ця функція сприяє осушенню внутрішньої частини холодильника, тим самим запобігаючи утворенню льоду та довше зберігаючи вашу їжу свіжою. Gorenje не перестає дивувати нас своїми інноваційними моделями, які піклуються про охолодження нашої їжі, навіть коли ми їдемо у відпустку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *