Максимально ефективне використання морозильної камери

bi_ff19_ambient_fridgefreezer

Заморожування — один із найбільш простих, швидких і універсальних способів продовження терміну зберігання продуктів. Це також ідеальна технологія для зберігання харчової цінності їжі. Правильно заморожені продукти менше втрачають колір, смак і текстуру, ніж за використання інших способів зберігання. Безумовно, слід ретельно доглядати за морозильною камерою, а також стежити за тим, що в ній зберігається, тому ось кілька порад, які допоможуть вам використовувати морозильну камеру максимально ефективно.

Помістіть морозильну камеру в прохолодне сухе приміщення з постійною температурою.

Для ефективної роботи морозильна камера повинна бути наповнена принаймні на три чверті. Це зменшує коливання температури їжі, які негативно впливають на її якість.

Не зберігайте їжу в морозильній камері надто довго. Стежте за тим, щоб регулярно оновлювати продукти в морозильній камері. Міняйте їжу місцями, розставляючи нові пакунки ззаду, а старі — спереду, щоб їх було зручно діставати.

Теоретично вважається, що нежирні продукти краще зберігають якість і мають довший термін зберігання, ніж жирні. Майте на увазі, що сіль скорочує термін зберігання будь-якої їжі.

Тримайте дверцята морозильної камери відчиненими якомога менше часу, не довше, ніж потрібно. За допомогою списку продуктів, що зберігаються в морозильній камері, можна швидше знайти потрібне.

Намагайтеся тримати температуру –18 °C

Якщо вашу морозильну камеру оснащено функцією заощадження енергії, увімкніть її. Зазвичай такі прилади мають маркування «еко» або подібне. Якщо ваш прилад не має такої функції, встановіть температуру –18 °C. За потреби помістіть у морозильну камеру термометр і змінюйте температуру, доки не досягнете потрібної позначки. Цю процедуру слід повторити, якщо кімнатна температура (у приміщенні, де стоїть прилад) значною мірою змінюється. Наприклад, влітку, коли температура перевищує 35 °C, або взимку, коли вона падає нижче 15 °C.

Рекомендований час зберігання їжі в морозильній камері
Різні продукти слід зберігати в морозильній камері протягом різного часу. Не забувайте про це.

Продукт Тривалість
фрукти, яловичина від 10 до 12 місяців
овочі, телятина, птиця від 8 до 10 місяців
оленина від 6 до 8 місяців
свинина від 4 до 6 місяців
м’ясний фарш 4 місяці
хліб, випічка, готові страви, пісна риба 3 місяці
субпродукти 2 місяці
копчені ковбаси, жирна риба 1 місяць

Регулярно очищуйте морозильну камеру

Час від часу очищуйте ущільнення дверцят морозильної камери за допомогою ганчірки, змоченої у воді або м’якому мийному засобі. Крім того, переконайтеся, що ущільнення виконує свою функцію, скориставшись трюком із купюрою: помістіть її між дверцятами та морозильною камерою (у кількох місцях). Зачиніть дверцята приладу. Якщо вам вдасться легко дістати купюру, дверцята не достатньо щільно прилягають до камери, і їх потрібно замінити.

Слід також регулярно очищувати конденсатор — чорну сітку на задній стінці приладу. Робіть це за допомогою м’якої щітки або пилососа. Пил, що накопичується на конденсаторі, заважає роботі приладу та збільшує споживання електроенергії. Рекомендовано очищувати конденсатор принаймні раз на рік.

Якщо ви придбали морозильну камеру з так званою функцією No Frost, її не потрібно розморожувати, це відбувається автоматично. Лід, що іноді з’являється на стінках, зникає сам собою. Якщо ж у вас звичайна морозильна камера, її слід регулярно розморожувати, а саме: коли ви бачите на охолоджуваних поверхнях від 3 до 5 мм льоду.

Морозильні шафи від Gorenje найбільшого на сьогодні об’єму на ринку з технологією FastFreeze збережуть корисні властивості та смак вашої їжі. Оснащені гнучкими кошиками та світлодіодним освітленням, вони забезпечують ідеальне зберігання продуктів. Крім того, ці морозильні камери можуть працювати в холодних приміщеннях (до –15 °C), що робить їх ідеальним вибором для гаражів і підвалів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *