Як правильно доглядати індукційну варильну поверхню

safecall_hood-in-hob_2018

Індукційна плита стала справжнім трендом варильної техніки серед споживачів за останні кілька років. Це справді незамінна економна помічниця на кухні. Але після першого ж приготування їжі на ній виникає маса запитань: як доглядати індукційну варильну поверхню? Чим відмити індукційну панель? Які найкращі способи очистити індукцію від жиру та плям? Знайти відповіді на ці запитання ви зможете в нашій статті. Дотримуючись наведених нижче простих правил догляду за індукційною плитою, ви зможете підтримувати її в ідеальній чистоті, там самим продовжуючи максимальний термін її експлуатації. Отже, починаємо.

Особливості індукційної плити

Індукційні варильні поверхні відрізняються своїм стильним дизайном, зручністю в експлуатації, їжа на них готується у кілька разів швидше, ніж на газових або звичайних електроплитах. Вони не вимагають жодного особливого догляду. Так, ця техніка має складну конструкцію, але при цьому вона зовсім не вибаглива. Запорука довгої служби цього пристрою – лише виконання інструкцій правильного очищення та експлуатації приладу.

Індукційна варильна поверхня – це склокерамічна електрична панель, яка виробляє нагрівання посуду за допомогою магнітного поля, що створює електромагнітну індукцію. Вона безпечна у використанні, оскільки практично не нагрівається. Коли готується їжа на плиті, індукційні струми нагрівають дно посуду, звідси – нагрівається їжа. Деякий рівень теплоти вона отримує від каструлі або сковороди. Тобто при роботі індукції енергія витрачається не на нагрівання зовнішнього середовища, а безпосередньо на предмети приготування їжі, таким чином витрати електроенергії мінімальні, а їжа готується набагато швидше. Відмінною рисою цієї техніки є те, що вона автоматично вимикається після того, як з неї прибрали посуд. Вона за лічені хвилини стає холодною. Що ідеально з боку безпеки для сімей, де є маленькі діти чи домашні тварини.

Як мити індукційну плиту

Щоб мити індукційну плиту було просто і в насолоду, а техніка довго радувала вас своєю роботою та красивим доглянутим виглядом, рекомендуємо дотримуватися 5 дуже важливих правил:

  1. Використовуйте лише посуд, призначений для індукційних плит.
  2. Щоб уникнути появи подряпин, не пересувайте по поверхні варильної панелі сковороди, сотейники, каструлі та інше кухонне начиння.
  3. Переконайтеся, що дно посуду сухе і лише після цього розміщуйте його на плиті.
  4. Бажано, щоб миття посуду та овочів було подалі від варильної поверхні. Це потрібно для того, щоб на неї не попадали краплі води та інші забруднювачі (наприклад, земля, яка може залишити на плиті подряпини).
  5. Не використовуйте порошкові засоби для чищення. Як правило, вони повністю не розчиняються у воді і при митті можуть нашкодити панель.

Як позбутися плям на плиті

Позбутися плям на індукційній плиті дуже просто. Щоб ваша техніка завжди була в ідеальній чистоті, скористайтеся засобом миття вікон. Він чудово справляється із розводами на несильно забрудненій поверхні. Для такого очищення виконайте наступне:

  1. Протріть панель сухою м’якою ганчіркою.
  2. Розпиліть засіб для миття вікон.
  3. Витріть поверхню насухо.

Як очистити від нагару та жиру

Відмити жир і нагар досить просто. Пропонуємо до вашої уваги 5 простих способів:

І. Використовуйте звичайний засіб для миття посуду. Він точно є у кожному будинку. Проведіть такі дії:

  1. Нанесіть його на холодну забруднену поверхню за допомогою мікрофібрової ганчірки або губки.
  2. Залиште хвилин на 10-15.
  3. Акуратно змийте водою. Робіть все обережно, щоб не пошкодити склокераміку.
  4. Після миття протріть поверхню плити м’яким бавовняним або паперовим рушником.

Такий спосіб дуже простий і не потребує додаткових витрат.

ІІ. Очищення склокераміки за допомогою харчової соди. Цей метод також дуже ефективний у випадку, якщо на індукційній плиті залишився слід від сковороди. Для цього:

  1. Соду змішати з невеликою кількістю води.
  2. Нанести суміш на варильну поверхню, особливо сильно забруднені місця.
  3. Залишити на 5 хвилин.
  4. Після сплину вищезазначеного часу витерти плиту м’якою ганчіркою.
  5. Якщо якісь плями не вдалося усунути цим способом, додайте до соди трохи оцту. Така реакція допоможе відмити стійкі забруднювачі.

Важливо також зазначити, що сода не тільки добре позбавляє забруднень, вона ще й виконує дезінфекційну дію. А оцет видаляє неприємні запахи та прибирає з панелі розводи.

ІІІ. Придбайте спеціальний засіб для чищення склокерамічних поверхонь. Спеціальні хімічні речовини, які входять до складу такої побутової хімії відмінно справляються із засохлим жиром та нагаром.

ІV. Скористайтеся спеціальним скребком або гумовою лопаткою:

  1. Змочіть забруднення водою та залиште на кілька хвилин.
  2. Тримайте скребок/лопатку під кутом 300, видаліть забруднення.
  3. Приберіть з поверхні панелі всі забруднення вологою ганчіркою.
  4. Протріть варильну панель сухим м’яким рушником.

Чим чистити варильну поверхню

Прекрасний засіб для індукційної плити – звичайна побутова хімія для миття посуду або спеціальні для чищення варильних панелей зі склокераміки.

Що НЕ МОЖНА робити при чищенні індукційної плити

  1. Починати очищення варильної панелі до повного остигання. Дочекайтеся, доки прилад повністю охолоне. Так ви зможете уникнути не тільки появи мильних розводів, але і запобігти утворенню тріщин.
  2. Віддирати пригорілі плями ножем, металевою щіткою або іншими абразивними матеріалами.
  3. Використовувати алюмінієвий посуд – він залишає на склокераміці сліди, які практично неможливо прибрати.
  4. Застосовувати каструлі та сковорідки низької якості – після їх використання залишаються подряпини та нагар на поверхні індукційної плити.
  5. Відкладати прибирання поверхні «на потім». Щоб плита служила вам довго та якісно, мити її потрібно дуже ретельно після КОЖНОГО приготування їжі!
  6. Залишати поруч із посудом, в якому готується їжа, пластикові або силіконові предмети. Вони розплавляться, капнуть на поверхню панелі, а після видалення цих плям буде вкрай складно.

Правила догляду за індукційною варильною поверхнею

  1. Протирати поверхню індукційної плити щоразу після приготування їжі і лише після повного остигання. Якщо плита залишилася чистою – достатньо протерти її вологою мікрофібровою або м’якою губчастою ганчіркою, яку можна придбати у відділах для догляду за автомобілями.
  2. Виділіть для очищення індукційної плити окрему ганчірку. Якщо мити склокерамічну поверхню ви будете ганчіркою, якою миєте посуд, на поверхні варильної панелі залишиться жирний наліт, якого важко позбутися.
  3. Використовуйте для догляду за склокерамікою засоби для миття вікон або для миття посуду (якщо на панелі залишилися плями та жир).
  4. У жодному разі не мийте індукцію абразивними миючими засобами, не використовуйте грубі губки та металеві скребки. Їх вплив псує поверхню плити. Як правило, спеціальний скребок для індукційної плити йде в комплекті з варильною поверхнею.
  5. Якщо на плиту розсипався цукор чи сіль – негайно приберіть! Просто акуратно змітіть за допомогою сухої м’якої ганчірочки кристали цукру чи солі з поверхні індукційної плити.

Тепер ви озброєні знаннями про те, як правильно доглядати індукційну варильну поверхню. Дотримання цих простих рекомендацій – запорука довгої та якісної роботи цієї незамінної кухонної техніки.

Стаття має загальний інформаційний характер, може містити неточності. Обов’язково читайте технічну інформацію до приладу на офіційному сайті виробника та у посібнику користувача.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *