Чим відрізняється кухонна машина від кухонного комбайна

Gorenje_food_processor_SBR800HC

Ці два прилади дуже затребувані у побуті і не кожна господиня знає, у чому різниця між кухонним комбайном та машиною. Сьогодні випускають все більше сучасної техніки, призначеної полегшити готування та заощадити час, проте така різноманітність часто плутає покупця під час вибору. Давайте розбиратися, чим відрізняється кухонна машина від комбайна, яке призначення кожного з видів техніки і що вам варто вибрати.

Що таке кухонна машина

Незважаючи на візуальну та функціональну схожість обладнання, машина вважається потужнішим варіантом. Відмінно підходить для звичайної кухні та навіть кафе. Функціонал кухонної машини дозволяє замінити багато кухонних приладів, що дуже зручно. Призначений такий агрегат для обробки продуктів у великому обсязі, відповідно пристрій оснащений великою місткістю. Серед особливостей кухонних комбайнів виробника Gorenje варто назвати такі:

  • пристрій має високу потужність;
  • корпус виготовлений з ударостійкого пластику та нержавіючої сталі;
  • агрегати не вбирають запахи, не вступають у реакцію з компонентами миючих засобів;
  • пластикові резервуари деяких моделей можна використовувати в мікрохвильовій печі, якщо перед подрібненням потрібно нагріти продукт.

Машини є досить громіздкою технікою, яка має розширений функціонал.

Що таке кухонний комбайн

Ймовірно, ви вже задавалися питанням, що робить кухонний комбайн. Така універсальна техніка є майже у кожної господарки. Якщо ви вирішили розібратися, що вам варто вибрати, давайте ознайомимося з призначенням такого пристрою, а також функціоналом.

Кухонний комбайн – це компактний прилад для будинку, який поєднує в собі овочерізку, тістоміс, міксер і блендер, а в деяких випадках навіть замінює м’ясорубку. Пристрій потребує менше вільного місця на кухні. Продуктивності апарату вистачає, щоб нарізати салат, приготувати напій із фруктів або овочів, свіже пюре і навіть нарізати м’ясо.

Принцип роботи багатофункціонального кухонного комбайна простий – продукти слід помістити у спеціальну ємність та включити потрібний режим. Вміст буде подрібнено ножами до потрібної консистенції.

Основні функції комбайна та кухонної машини

Кухонна машина Кухонний комбайн
Габаритність – такий пристрій призначений для обробки великої кількості продуктів. Тому ідеально підійде для великої родини та навіть кафе. Компактність – обсяг оброблюваних продуктів і потужність, звичайно, менша, ніж у машини. Однак такий агрегат поміститься навіть на маленькій кухні.
Місткість – середній об’єм чаші більше 5 літрів. Це ідеальний варіант, якщо пристроєм користується багато людей. Місткість – об’єм чаші зазвичай до 5-ти літрів, але є винятки, як модель MMC1500BK (місткість 6,7 л.)
Багатофункціональність – за цим параметром машина нічим не поступається комбайну. При виборі моделі рекомендуємо одразу ознайомитись з функціоналом конкретного варіанту. Багатофункціональність – кухонний комбайн має великий вибір функцій. Ви можете не тільки подрібнювати продукти, а й приготувати собі сік, пюре дитині, подрібнити лід для холодних напоїв, що охолоджує.

Переваги і недоліки

Обидва агрегати користуються популярністю, давайте розглянемо їх сильні та слабкі сторони.

Переваги кухонного комбайна

Цей пристрій має велику кількість переваг, особливо це стосується функціоналу. Купуючи пристрій, ви отримуєте можливість швидко нашаткувати продукти, подрібнивши їх до необхідної консистенції. Більшість господарок віддає перевагу кухонному комбайну з тістомісом, як, наприклад, модель MMC1000XE. Говорячи про переваги, варто відзначити простоту транспортування. Так без проблем пристрій можна забрати із собою на дачу, на відміну від габаритної кухонної машини.

Недоліки кухонного комбайна

  • Навіть після однієї шатківниці необхідно мити весь пристрій (не всі частини машини можна помістити в посудомийку);
  • Агрегат займає багато місця;
  • Насадки не завжди такі продуктивні, як повноцінні аналоги.

Переваги кухонної машинки

Ця помічниця здатна багато на що. Наприклад, якщо ви хочете подрібнити крупу, підбираєте потрібну насадку і все готове. Деякі моделі мають розпушувач для відбивних, також можна без проблем приготувати домашню локшину. Особливою популярністю користується насадка Fruitpress. З її допомогою за кілька хвилин можна заготовити на зиму корисний фруктовий сік.

Food_processor_SBR800HC

Недоліки кухонної машини

  • Якщо двигун вийде з ладу, жоден змінний механізм не працюватиме;
  • Пристрій є стаціонарним, можна переносити лише малогабаритні моделі;
  • Агрегат не розрахований на виконання одночасно кількох завдань.

Що краще: кухонна машина чи комбайн?

Обидва прилади здатні полегшити життя людині на кухні, і відразу точно не скажеш, що краще – кухонний комбайн або машина. Якщо у вас є невелике кафе або велика сім’я – безперечно варто вибирати машину. Але відразу потрібно розрахувати місце для установки агрегату. Якщо ви шукаєте більш бюджетний варіант і вам не потрібен об’єм до 5 літрів — сміливо купуйте кухонний комбайн 3 в 1.

При виборі моделі обов’язково зверніть увагу на функціонал, обсяг ємності, показник споживаної потужності, насадки. Правильно підібраний пристрій прослужить не один рік. Не варто на такій техніці економитися, вибирайте багатофункціональні моделі з усім спектром функцій, які можуть стати вам у нагоді.

 

Стаття має загальний інформаційний характер, може містити неточності. Обов’язково читайте технічну інформацію до приладу на офіційному сайті виробника та у посібнику користувача.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *