Поради щодо сушіння різних типів тканин у сушильній машині

fs20_ambient_washdryer_laundry_in_the_basket

В осінні та зимові дні зазвичай ідуть дощі, а за вологої погоди сушильні машини використовуються відчутно частіше. Утім, треба бути обережним під час машинного сушіння різних типів тканин за певних налаштувань. Докладнішу інформацію можна дізнатися в нашій останній публікації.

Машинне сушіння — це надзвичайно практичний спосіб сушіння одягу. Воно заощаджує час і дає змогу сушити речі в холодні місяці. Крім того, сушильна машина не потребує багато місця, за обмеженого простору в оселі її можна просто поставити на пральну машину. Ознайомлення з інформацією щодо сушіння певних типів тканин — безсумнівно, розумний крок, незалежно від наявності або відсутності досвіду прання.

Нижче наведені думки експертів щодо цього.

Акрил

Легка синтетична тканина, що часто використовується як замінник вовни або кашеміру, переважно для виготовлення шарфів, рукавичок і светрів. Акрил не витримує високих температур і може зморщуватися під їхнім впливом. Речі з акрилу можна сушити в сушильній машині, якщо встановлювати низьку температуру і виймати їх з машини відразу по завершенні циклу.

Кашемір

Кашемір тонший за вовну, завдяки чому він зазвичай міцніший, легший і м’якший — ідеальні характеристики для прохолодної погоди. Щоб вони зберігалися без змін, рекомендуємо встановлювати лише найнижчу температуру та найшвидший цикл.

Бавовна

Оскільки бавовняна тканина має натуральне походження, виготовлений з неї одяг користується значним попитом. Її можна знайти де завгодно — це чи не найпоширеніша тканина, що використовується для пошиття одягу. Більшість виробів з бавовни можна сушити за відносно високих температур, але якщо ви не впевнені щодо певної речі, ознайомтеся з інформацією, зазначеною на її етикетці.

Джинсова тканина

Оскільки джинсова тканина переважно виготовляється з бавовни, ознайомтеся з наведеними вище рекомендаціями — нехай міцний зовнішній вигляд цієї тканини не вводить вас в оману. Використовуйте низькі або середні температури та делікатний цикл, якщо вам треба висушити джинси за мінімальний час.

Шкіра

Натуральна шкіра виготовляється зі шкіри тварин. Зважаючи на складність процесу, процедури чищення, прання та сушіння шкіряних виробів можуть бути пов’язані зі складнощами. Завжди ознайомлюйтесь із вказівками на етикетках.

Льон

Лляна тканина використовується для пошиття рушників, постільної білизни та багатьох видів одягу. Вона дуже гігроскопічна, тому є сенс виконувати сушіння у відповідній машині. Хоч більшість видів лляних речей і можна сушити в сушильній машині, перед цим слід виконувати попереднє прання. Використовуйте цикл із незначним нагріванням, оскільки надто високі температури можуть пошкодити матеріал ниток. У сушильних машинах Gorenje WaveActive є спеціальна програма для лляних речей, яка забезпечує ідеальний стан постільної білизни після сушіння.

Шовк

Ця м’яка тканина відома своєю делікатністю, однак сушильні машини Gorenje WaveActive з тепловими насосами оснащені спеціальною програмою для безпечного сушіння шовкових речей.

Вовна

Вовняний одяг користується популярністю в зимовий час, але його треба дуже обережно прати й сушити через чутливість до високих температур. Утім, деякі речі з вовни можна спокійно сушити в сушильній машині. Треба лише звертати увагу на етикетку та використовувати налаштування «Шерсть» або найнижчу температурну, яка є на конкретній сушильній машині.

d17_steamtech

Існує багато інших типів тканин, тому завжди дотримуйтеся загального правила: насамперед перевіряти інформацію на етикетці. У сучасних сушильних машинах використовуються теплові насоси, які дають змогу безпечно й ефективно сушити набагато ширший спектр тканин, ніж сушильні машини попередніх поколінь. Унаслідок цього одяг ретельно висушується майже без зминання.

Крім того, сушильні машини нового покоління, як-от наша лінійка Gorenje WaveActive, оснащуються функцією обробки парою в кінці циклу (SteamTech) або окремою програмою SteamRefresh для розгладження складок і згинів на одязі. Якщо вам не до вподоби прасування, то ці функції сподобаються точно.

Сушіть речі з однакової тканини разом, не перевантажуйте сушильну машину та не відкривайте дверцята до завершення циклу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *