Літні забави можуть бути й навчальними

Couple lying on grass outdoors in spring park

Літо й канікули вже не за горами, і дітлахи з нетерпінням чекають, коли зможуть гуляти босоніж, їсти щойно зірвані з дерева вишні, ласувати морозивом на вечерю (а інколи й на сніданок) і спати в наметах під теплим літнім небом. Батьки з нетерпінням чекають, коли зможуть вирватися з рутини та насолодитися свободою — інколи теж ласуючи морозивом на сніданок. Літо дарує дітям безліч можливостей для навчання поза садочком. Їхнє вроджене бажання навчатися можна розпалити за допомогою веселощів, тож скористайтеся нашими порадами та перетворіть ігровий процес на навчальний. Ці заняття підходять для дітей віком від 2 до 5 років і для всіх батьків, які залишаються дітьми в душі.

Забава 1: гра з кубиками

→ Навички: розпізнавання чисел, лічба, додавання, кольори

Дістаньте один або два кубики з цифрами замість крапочок. Якщо не знайшли таких у магазині, їх можна легко зробити власноруч за допомогою маркера. Покажіть вашому малюку, як кидати кубики, і практикуйте розпізнавання чисел від 1 до 6 і від 1 до 12. Далі запропонуйте йому знайти відповідну кількість предметів довкола: камінчиків, мушель або квітів. Старші діти можуть кидати відразу два кубики й тренуватися додавати до 12, а потім також знаходити відповідну кількість предметів.

Бонусне завдання: запропонуйте дітям малювати на знайдених камінчиках або мушлях, щоб розвивати їхні творчі навички та вміння розпізнавати кольори.

Забава 2: обведення літер водою

→ Навички: грамотність

Для цього заняття вам знадобиться крейда, вода, пластиковий контейнер для води та пензлик. Вийдіть надвір і напишіть крейдою літеру або коротке слово на тротуарі. Вимовте літеру чи слово та запропонуйте вашому малюку спершу повторити за вами, а потім обвести написане пензликом, змоченим у воді. Головна перевага цієї забави? Після неї не потрібно прибирати. Не кажучи вже про те, що діти обожнюють гратися з водою.

Забава 3: домашнє морозиво

→ Навички: наука, сенсорний аналіз, розпізнавання продуктів і приготування їжі, моторика, терпіння (на жаль, доведеться зачекати, щоб морозиво замерзло)

Цим обов’язково необхідно зайнятися, бо яке ж літо без морозива? У цій статті ми не перераховуватимемо сотні рецептів морозива: від мультивітамінних до виготовлених з одного інгредієнта, як-от бананове морозиво. Але порадимо, якими «шоколадними крихтами» доповнити цю забаву: поки ваша дитина чекатиме, щоб морозиво замерзло, організуйте торгову стійку, за якою вона продаватиме приготовлені ласощі (якщо щось залишиться) і отримає перші цінні уроки бізнесу та ведення фінансів.

Забава 4: експеримент «Потоне чи пливтиме»

→ Навички: фізика

Наприкінці літнього дня ви часто споглядаєте свого малюка з травою або піском у волоссі, брудом під нігтями та рештою доказів активно проведеного часу на свіжому повітрі. Тож чому б не перетворити необхідність прийому ванни на веселу навчальну гру? Виберіть близько десятка різних предметів і запропонуйте дитині кидати їх у воду по одному та намагатися вгадати, що з ними станеться: опустяться на дно чи попливуть. Поясніть простими словами поняття щільності й плавучості. Наостанок не забудьте досхочу повеселитися, роблячи хвилі та бризкаючись.

Існує сила-силенна інших занять, які можна запропонувати дітлахам улітку, спрямованих на розвиток різних навичок: дрібної моторики, математики, мовлення. В одну статтю їх не помістиш. Але важливо пам’ятати, що літо також навчає нас усіх, як сповільнитися та відпочити. Воно навчає нас, як милуватися мерехтливими світлячками на тлі вечірнього неба. Воно навчає нас, як лежати в гамаку із заплющеними очима та слухати шум вітру між гіллям дерев або хвиль, що б’ють об берег. Воно навчає нас насолоди ледарювання — dolce far niente, як кажуть в Італії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *