Пральні машини з сушкою: переваги і недоліки

washing1

З кожним днем сучасні технології істотно спрощують домашню рутину для людини. Прання і сушка речей – не виключення. Об’єднання цих двох процесів в один є мрією кожної господині: закидаєш брудні речі в машинку, а дістаєш їх не лише чистими, але і висушеними. Але чи дійсно прально-сушарна машина так добре виконує свої функції? Нумо розбираймось.

washing

Що таке пральна машина з сушкою?

Простими словами, пральна машина з сушкою – це побутовий прилад, який дозволяє прати і потім сушити речі, не дістаючи їх при цьому з барабана. Зазвичай такі машини мають повний набір функцій і режимів пралок і сушилок середнього і високого класу, тому вони обіцяють бути такими ж ефективними не займаючи при цьому додаткову площу. Компанія Gorenje також пропонує своїм користувачам моделі прально-сушарних машин з різними технічними характеристиками. Так у покупця є можливість порівняти і вибрати для себе найбільш відповідний варіант.

Чи варто купувати пральну машину з сушкою?

Пральна машина з сушаркою буде ефиктивним рішенням для невеликої квартири: вона займає стільки ж місця, скільки і звичайна машинка, а місткість сушки підійде для сім’ї з двох-трьох чоловік. І, оскільки ви можете прати і сушити речі в одному місці, це також допоможе вирішити питання мобільності. Більше не треба залишати важливі справи на те, щоб дістати і перекласти білизну в сушильну машину, або розвісити її на балконі. Можна, нарешті, відмовитися від великих і незручних сушарок, які займають багато простору. В такому випадку в квартирі не доведеться дихати вологим повітрям.

Але якщо ви користуєтеся машинкою досить часто і у вас велика сім’я, можливо варто придбати автономну побутову техніку. Адже функція сушки у таких машин здатна сушити тільки половину завантажених речей. І якщо ваша пральна машинка з функцією сушки завантажена білизною повністю, то процес висушування доведеться розбити на два цикли. Крім того, така пральна машина споживає великий об’єм води. Деякі машинки можуть витрачати до 150 літрів за цикл, оскільки конденсаторний механізм сушарки використовує холодну воду для охолодження. І це без урахування витрати води під час прання. Можна сказати, що пральні машини з сушкою використовують воду менш економно, чим їх автономні аналоги.

Додаткові функції прально-сушарних машин

Окрім таких стандартних програм як: прання-сушка бавовни, синтетичних тканин і делікатних речей, а також попереднє прання, віджимання і полоскання, пральна машинка з сушаркою включає спеціальні режими, розроблені для особливих сценаріїв:

  • ручне прання;
  • прання штор і гардин;
  • програма для прання спортивного взуття.

Рекомендуємо також звернути увагу на нижче наведені режими, які можуть виявитися корисними:

Функція легкого прасування. З цією функцією ваша білизна буде менше м’ятися за рахунок низьких швидкостей віджимання. Випрані і висушені речі легше і зручніше прасувати, адже в такому режимі машина з сушкою менше їх перекручує і стискає.

Функція ручного прання. Такий режим призначений для одягу з делікатних тканин, таких як шовк, кашемір і ангора. Подібно до програми для делікатних тканин, ця функція стирає одяг дбайливіше, тому він не мнеться і не сідає.

Функція швидкого прання. Більшість пральних машин мають програми швидкого циклу від 30 до 60 хвилин, тоді як стандартне прання зазвичай займає близько 2 годин. Функція прискореного прання може істотно заощадити час, адже комбінований цикл прання і сушки може бути дуже довгим – до 6 годин безперервної роботи! Разом з цим важливо не забувати, що такий режим, все-таки, більше підходить для менш забруднених речей.

Функція для вовняних виробів. Це більше щадна програма для вовняних речей, які можуть сідати і збиватися під час стандартних режимів. У кожного виробника пральних і сушарних машин можуть бути відмінності в заводських налаштуваннях цієї функції, від інтенсивності віджимання до тривалості циклу і температури води. Тому, щоб випадково не зіпсувати улюблений светр, ми рекомендуємо заздалегідь вивчити параметри конкретної моделі і правила догляду за річчю. На сайті gorenje.ua надана детальна інформація по кожному побутовому приладу. Пам’ятайте, що не всі вовняні вироби витримують машинну сушку. Не забувайте перевіряти етикетку з вказівками по догляду.

Функція Fuzzy Logic або “нечітка логіка”. Більшість сучасних пральних машин устатковані датчиками Fuzzy Logic. Вони розташовуються по периметру бака і на старті циклу сканують завантажений речами простір для аналізу майбутньої роботи. Такий режим дозволяє машині автоматично змінювати програму прання в залежності від цілого ряду чинників: інтенсивності забруднень, наявності жирних плям, загальної ваги завантаженої білизни і навіть жорсткості води. У кожного виробника система Fuzzy Logic може мати різне ім’я і відрізнятися рівнем складності, тому важливо ознайомитися з характеристиками на етапі вибору прально-сушарної машини.

Функція відкладеного старту. Такий режим дозволить настроїти вашу прально-сушарну машину на автоматичний старт через декілька годин. Це може бути дуже корисно, якщо ви хочете, щоб вона працювала, поки вас немає вдома або ж встигла завершити цикл до вашого пробудження. У деяких машин така функція дозволяє підготувати цикл на 24 години вперед, в той час, як у інших є можливість тільки коротких затримок. Також на сайті gorenje.ua ви завжди можете порівняти характеристики побутових приладів, що цікавлять вас, або відфільтрувати товари по важливих функціях: від розмірів приладу і швидкостей режиму до особливостей конкретної моделі.

washing2

 

Чинники впливають на вибір пральної машинки

Вибір хорошої і якісної техніки забезпечить вам добре висушену і чисту білизну, окрім цього прально-сушарна машинка служитиме вам довгі роки. Тому, перш ніж купити пральну машину з сушкою, слід звернути увагу на декілька основних чинників.

Вбудована або окреморозташована?

Вибір вбудованої або окреморозташованої прально-сушарної машинки залежить від того, де ви хочете її встановити. Вбудована пральна і сушарна машина буде хорошим варіантом, якщо ви хочете встановити її на кухні і приховати за гарнітуром. Передня панель машинки при цьому закривається кухонними дверцями, проте, місткість барабана у вбудованих моделей менша, ніж у тих, що окремо стоять. У більшості таких машин місткість барабана досягає до 7 кг для прання і близько 5 кг для сушки. Машинка, що окремо стоїть, з сушкою не ховається за дверцями шафи і буде на видноті, але разом з цим у вас є можливість вибрати барабан з великим об’ємом.

Автоматична сушка

Ця програма дозволяє машині встановлювати відповідний час сушки залежно від рівня вологості у барабані. Проте, деякі пральні машини визначають час висушування набагато точніше за інших. Існують прально-сугарні машини, які пересушують одяг і це може призвести до усадки або ушкодження тканини. Інші помиляються в розрахунках і завершують цикл, коли одяг все ще вологий.

Параметри машинки

Більшість прально-сушарних машин мають стандартну ширину 60 см, і в цілому розраховані на установку, де ширина простору не менше 60 см. Висота такої машини може складати до 85 см. Але можливі варіації, тому перед купівлею важливо перевірити технічні характеристики прально-сушарної машини. Глибина також може бути різною – від 40 до 70 см. Тому, щоб машинка не перекривала прохід, не забудьте зробити усі попередні виміри простору.

Швидкість віджимання

Ретельне віджимання позбавить одяг від зайвої вологи і це істотно прискорить час сушки. Здавалося б, чим вище швидкість, тим краще результат, але це не завжди так. На високих швидкостях білизна більше заминається і ушкоджується. А пральні машини із швидкістю барабана вище 1500 об/хв коштують істотно дорожче. Зазвичай швидкість віджимання складає від 600 об/хв до 1400 об/хв. Для більшості тканин досить і 600-800 об/хв, при цьому різниця результату при 1000-1400 об/хв зазвичай несуттєва і помітна тільки на грубих тканинах.

Витрата води

На відміну від окремої сушарної машини з вентиляцією, яка викачує гаряче вологе повітря назовні, пральна машина з функцією сушки працює трохи складніше. Вона проганяє тепле сухе повітря через білизну у барабані, щоб видалити вологу, потім охолоджує вологе повітря для конденсації. Волога збирається в резервуарі, а потім відкачується. Далі сухе повітря знову нагрівається і цикл повторюється. Тому для ефективного охолодження теплообмінника конденсатора використовується холодна вода. Середнього розміру машина(8 кг прання і 5 кг сушки) витрачає на обидва процеси близько 20 000 л води в рік. Хоч зараз і є машинки з тепловим насосом, які не використовують воду для процесу висушування, проте ціна на такі моделі значно вища.

Об’єм барабана для прання і для сушки

Кількість білизни, яку пральна машина з сушкою може випрати за раз, коливається від 5 до 12 кг. Місткість барабана 6-8 кг можна вважати середнім показником. Проте місткість речей для сушки завжди менше і зазвичай складає від 2,5 до 8 кг. Це означає, що якщо під час прання ви повністю заповнили барабан, то перед сушкою вам доведеться його трохи розвантажити. Чим більше речей доведеться виймати, тим більше незручностей це може завдати.

washing3

Переваги пральних машин з функцією сушки

  • Продуктивність пральної машини з сушкою не відрізняється від її автономних аналогів. Миючих засобів вона вимагає не більше, ніж ви звикли.
  • Ви економите простір і час. Окрема сушарна машина вимагає стільки ж місця, скільки і пральна, а незручні сушарки іноді займають ще більше місця. І це при тому, що звичайним способом білизна може сохнути цілу добу, особливо в зимовий період.
  • Функції прання і сушки можна використати окремо. Якщо ви вважаєте за краще прати делікатні речі вручну, досушити їх в машинці не складе труднощів.
  • Ви можете прати і сушити речі без додаткового втручання.

Недоліки прально-сушарних машин

  • Ви можете сушити тільки половину завантаженої у барабан білизни. Тому, якщо ви попрали великий об’єм дитячих речей або зимового одягу, вам доведеться розділити процес на два цикли.
  • Пральна машина з сушаркою споживає значно більше води, ніж її окремий аналог, оскільки використовує холодну воду для охолодження конденсаторного механізму.
  • Комбінований цикл прання і сушки може займати багато часу. І якщо ви запланували декілька етапів прання, процес може значно затягнутися.
  • Сьогодні можна знайти моделі з високою швидкістю віджимання і з тепловим насосом для сушіння, проте їх вартість дуже висока.

Підсумок

Можна впевнено сказати, що комбінований режим прання і сушки є серйозним технологічним прогресом. І хоч попереду у нього ще великий шлях, але вже зараз виробники пропонують моделі, які можуть успішно вирішити проблеми домашнього простору і вашого вільного часу. Ви можете з вечора закинути брудну білизну у барабан, скористатися функцією відкладеного старту і вранці дістати чисті і висушені речі, які легко піддаються прасуванню. Компанія Gorenje пропонує великий асортимент побутових приладів: ви можете придбати як комбіновану техніку, так і автономні моделі пральних і сушарних машин, порівняти їх характеристики і підібрати найбільш оптимальний варіант. І якщо ви все ще сумніваєтеся, чи підходить вам пральна машина з сушкою, відгуки і враження інших користувачів можуть виявитися корисними, щоб прийняти остаточне рішення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *