Весняне прибирання з дітьми

vacuume_cleaner_capture20017

Хоча більшість людей за замовчуванням ненавидить прибирати, робити це необхідно, адже чиста домівка — це здорова домівка. Оскільки для прибирання наодинці мотивації катма, ми вигадали способи, як залучити до цього заняття дітей.

Настали вихідні, і ваші діти подіставали всі свої іграшки. Вважаєте, що неможливо переконати їх допомогти вам із прибиранням? Ви помиляєтеся. Будьте винахідливими, і довго вмовляти не доведеться. Вам потрібна концепція швидкого прибирання, адаптованого для дітей.

Зробіть список

Запорука будь-якого успішного проекту — планування. Складіть простенькі списки, зазначивши, що, коли та в якій кімнаті потрібно прибрати. Далі створіть графік робіт: експерти стверджують, що так шанси виконання запланованого зростають до 80 %. І це дійсно працює. Особливо коли члени сім’ї з кожним тижнем усе більше звикають до такого експрес-прибирання та закінчують його швидше.
Діти, залежно від їхнього віку та вмінь, мають відповідати за власні кімнати, а батьки можуть розділити роботу між собою згідно зі своїми вподобаннями — комусь подобається пилососити, а хтось краще б мив вікна. Головне, аби кожен займався тим, що йому подобається.

Простота — це топ!

Розслабтеся. Часто в пориві прибиральної лихоманки люди аж занадто серйозно підходять до роботи. І швидко втомлюються. Не треба так. Що в триповерховому будинку, що у квартирі на 50 кв. м починати потрібно з генерального прибирання на місці. Переходити далі слід лише після завершення прибирання в поточній кімнаті (від бруду й мотлоху). Якщо наводити лад у кількох кімнатах одночасно, може вийти так, що ви жодну з них не приберете до кінця й не захочете продовжувати наступного дня — тобто влаштуєте ще більший безлад, ніж був до того.

Перетворіть прибирання на гру

Запитайте дітей, чи не хотіли вони б пополювати за скарбами. Намалюйте предмети, які потрібно знайти й скласти у відро. Або ж напишіть список, якщо ваші діти вже вміють читати. Стимулюйте їх уяву та попросіть знайти щось кругле, маленьке, синє… Якщо діти відмовляються допомагати збирати іграшки й одяг, скажіть, що їм залишилося підняти всього три чи чотири речі. Заявіть, що ви можете підняти п’ять предметів, — ваша дитина напевне захоче позмагатися й зібрати шість.

Чудові результати потребують невеличких заохочувань

Запропонуйте дітям маленьку винагороду за виконане завдання. Наприклад, вони подивляться фільм під попкорн увечері, якщо допоможуть вам. Або ж сховайте трохи дрібних грошей по дому, які діти можуть залишити собі, коли знайдуть.

Нехай витирають пил і пилососять

Дітям подобається пилососити й позбуватися пилу, розбризкуючи воду. Можете також оголосити, що ви прибираєте не просто так, а тому що ввечері у вашій вітальні відбудеться бал на честь Попелюшки.

Миття підлоги

Дайте дітям вологі ганчірки, губки та відро з водою, і веселощі гарантовано. Вони можуть мити підлогу, а ви — витирати її насухо після них. Не засмучуйтеся, якщо якість миття буде нижчою, ніж зазвичай, — що частіше довіряти дітям прибирання підлоги, то швидше вони навчаться.

Щасливого весняного прибирання!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *