Холодильник шумить? Дізнайтеся, чому!

fs21_ambient_blackinoxlook_refrigerator
Якщо пристрій починає видавати незнайомі звуки, на це має бути причина. Вас це може насторожити, але не варто завчасно панікувати й телефонувати до центру обслуговування. Особливо це стосується холодильників. Більшість виробників пояснюють у посібниках користувача холодильників, що деякі шуми є цілком нормальними. Їх спричиняє різниця між низькою температурою всередині приладу й високою температурою навколо нього.

Охолодження в холодильниках і морозильних камерах забезпечується охолоджувальною системою з компресором (а в деяких пристроях є ще й система вентиляції), яка утворює певний шум. Рівень шуму залежить від установлення, належного використання та строку експлуатації приладу. Після запуску пристрою шум від його роботи (або від циркуляції холодоагенту) може бути гучнішим упродовж декількох годин. Це не свідчить про несправність і не впливає на роботу приладу.
Холодильник може тимчасово видавати голосніші звуки через сильне навантаження на систему охолодження. Це трапляється, якщо часто відчиняти дверцята пристрою або лишати їх відчиненими на тривалий час, якщо завантажити в нього забагато продуктів, а також у разі ввімкнення функції інтенсивного заморожування чи охолодження.

Гудіння — це цілком нормально

Запам’ятайте, що всі холодильники утворюють певні звуки. Зазвичай вони гудуть. Гудіння є для них типовим. Іншим характерним звуком є булькотіння. Його спричиняє кипіння охолоджувального газу у випарнику, через яке й відбувається процес охолодження.

Проте деякі дивні звуки можуть свідчити про несправність, особливо якщо при цьому спостерігаються інші проблеми. Якщо ви помітили, що продукти погано охолоджуються або не працює льодогенератор, варто розібратися. Ви можете самостійно провести базову діагностику. Можливо, вам вдасться впоратися з шумливим холодильником без ремонту.
На які ж шуми треба звернути увагу?

Шипіння, найімовірніше, є фальшивою тривогою, як і тріскотіння

Шиплячий звук, який видає холодильник, може звучати загрозливо, але його походження легко пояснити. Найчастіше його спричиняє вода, яка крапає на нагрівач для розморожування. Тут нема чого турбуватися.

Звуки клацання й тріскотіння теж можуть здаватися загрозливими. Але вони також є досить поширеним явищем за високої температури, що пояснюється розширенням і стисканням внутрішніх компонентів через зміну температури в холодильнику. Тож нічого робити не потрібно.

Шуми механічного походження не обов’язково свідчать про несправність

Більшість людей пов’язують гучні шуми механічного походження з несправністю компонентів. Голосний шум із задньої частини холодильника лякає. Саме тут розташовано мотор холодильника. Імовірно, він з’єднаний із вентилятором конденсатора або з компресором. Обидва компоненти необхідно періодично чистити, у чому ви можете легко переконатися, поглянувши на вкриту пилом задню частину холодильника.

Просте чищення й видалення сміття, яке могло накопичитися між лопатями вентилятора, за допомогою м’якої щітки, може допомогти. Перед чищенням або ремонтом не забудьте від’єднати холодильник від електромережі.

А це що за брязкання?

Іноді під час роботи холодильника можуть з’являтися незвичні або гучні звуки, які є нетиповими для приладу. Переважно вони свідчать про неправильне встановлення. Холодильник має рівно стояти на пласкій і твердій поверхні, не торкаючись стін або предметів навколо. Якщо ви почули якесь брязкотіння, переконайтеся, що всередині приладу все на своїх місцях, адже шум може бути викликаний гуркотом банок, пляшок або інших ємностей, розташованих близько одна до одної.

У моєму холодильнику оселилася пташка!

Якщо ваш холодильник видає звуки, схожі на посвист або щебет, причиною може бути несправність вентилятора випарника. Оскільки вентилятор зазвичай розташовано в задній частині морозильної камери, якщо ви самі не маєте навичок ремонту електричних приладів, варто звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Якщо ж ви можете зробити це самостійно, від’єднайте холодильник від живлення, перевірте вентилятор, дроти й усі сусідні компоненти на наявність ознак зносу, пошкодження або корозії. Можливо, їх треба замінити.

Дзижчить лампа

Не лише у фільмах жахів майже всі неонові лампи дзижчать. Перш ніж у вашому холодильнику вимкнеться світло, зазвичай чути електричне дзижчання. Зазирніть до посібника користувача — можливо, ви впораєтеся із заміною лампочки самостійно.

Щось клацає?

Якщо ви нещодавно пересунули холодильник, після чого в ньому почало щось клацати, це може означати, що розірвалося з’єднання і льодогенератор не працює. Клацання в льодогенераторі може також свідчити про те, що водяний клапан не закріплено міцно або не під’єднано до мережі водопостачання.

Чути стукіт? Розгортайте гаманець!

Одним зі звуків, який краще ніколи не чути з холодильника, є стукання, адже воно, імовірно, пов’язане з несправністю конденсатора або неправильною роботою двигуна вентилятора. А це вимагає коштовного ремонту.

Придбайте (майже) безшумний холодильник

Якщо вам не подобається, коли побутова техніка гучно працює, варто замислитися над рівнем шуму, який видаватиме ваш новий холодильник. Компанія Gorenje пропонує одні з найтихіших холодильників на ринку. Зверніть увагу на останню лінійку холодильників з  IonAir (з іонізацією), оснащену багатоотвірною системою подавання повітря (MultiFlow 360). Інтенсивна циркуляція повітря підтримує стабільну й рівномірну температуру по всій холодильній камері. Як порівняти зі звичайними системами, функція MultiFlow забезпечує більш ефективне охолодження продуктів, значно довше зберігаючи свіжість, аромат і поживні речовини у фруктах, овочах та м’ясі. Завдяки цій технології в контейнері ZeroZone температура завжди підтримується на рівні 0 °C.

Ба більше, новітні холодильники Gorenje видають лише 35 дБ шуму під час роботи. Порівняйте: рівень гучності тихого шепоту становить 30 дБ, звичайної розмови — 60 дБ. Холодильник працює так тихо, що ви навряд чи взагалі його почуєте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *