Як почистити витяг

Nape

Будь-яке приготування їжі супроводжується появою самих різних запахів. Вирішити цю проблему звичайна вентиляція не може, тому на кожній кухні є витяг. Саме він забезпечує потрібний мікроклімат в приміщенні. Забираючи величезну кількість запахів, він природно забруднюється, особливо сильно видно жирові відкладення. Якщо вчасно не відмити витяг від жиру, надалі буде дуже складно повернути йому колишній вид, а також можуть виникнути проблеми з працездатністю приладу. Щоб уникнути цього, необхідно регулярно проводити чищення кухонного витягу. Давайте розбиратися, як це правильно робити.

Чим відмити витяг

Більшість виробників витягів рекомендують використати розчин мила. Проте з його допомогою очистити великі забруднення досить складно. Тому в якості додаткових засобів можна використати:

  • Содовий розчин;
  • Засоби для миття посуду;
  • Господарське мило;
  • Лимонний сік;
  • Гірчичний порошок;
  • Спеціальний засіб для чищення витягів і духовок.

Вибирати той або інший засіб потрібно враховуючи міру забруднення. Під час чищення витягу можна використати губку, а також захистити руки гумовими рукавичками.

Як очистити грати витягу

Ця деталь пристрою відповідає за уловлювання жиру і пилу. З часом вона накопичує безліч бруду у вигляді нальоту, який необхідно регулярно усувати. Якщо прийшов час відмити сітку від витягу – наслідуйте представлену нами інструкцію нижче.

  • Візьміть велику місткість, в яку легко можна помістити грати;
  • Залийте всередину розчин(це можуть бути професійні засоби або домашнього приготування);
  • Замочіть грати в розчині на 3-4 години(тривалість безпосередньо залежить від міри забрудненості);
  • Промийте грати під струменем води, усуваючи залишки бруду і миючого засобу;
  • Висушіть деталь.

Так легко і просто можна почистити грати від витягу. Рекомендуємо профілактику проводити регулярно(раз в 2-3 місяці), щоб пристрій працював справно.

Як почистити фільтр витягу

Саме за допомогою фільтру очищається повітря від запахів смажених котлет, пиріжків, млинців і тд. При правильному догляді фільтр може прослужити декілька років. Для його очищення рекомендуємо використати професійні засоби, які точно не зашкодять. У більшості агрегатів фільтри знімаються дуже просто, навіть без інструкції можна розібратися. Використовуючи спеціальний важіль, можна звільнити фіксатор і витягнути фільтр. Якщо він не сильно забруднений – промийте під проточною гарячою водою, далі м’якою щіткою з миючим засобом пройдіться по усій поверхні. Після ретельного усунення пилу, що скупчився, і жиру ще раз промийте під струменем гарячої води. Далі висушіть фільтр і розмістіть назад. Після повного просушування деталей можна назад підключити мотор з вентилятором і користуватися пристроєм.

Як очистити корпус витягу

Зовнішню частину пристрою протирають набагато частіше, ніж внутрішню. Тому очистити корпус досить легко, якщо немає сильних забруднень. Якщо ви не знаєте чим відмити жир з витягу або легкий наліт – використайте миючий засіб для посуду і звичайну губку. Піну можна залишити на декілька хвилин, щоб вона розчинила жир. Після цього протріть корпус вже чистою губкою і витріть досуха.

Увага! Не використайте для усунення забруднень абразивні засоби або жорсткі щітки. Це може привести до ушкодження поверхні.

Якщо якісь забруднення ніяк не забираються, замочите ці ділянки на 10 хв. миючим засобом і потім все витріть досуха.

Як почистити повітропровід?

Якщо ви помітили, що тяга пристрою знизилася, це означає, що в повітропроводі скупчився жир. Якщо з тягою все добре, все одно рекомендуємо проводити профілактичне чищення, щоб пристрій працював справно.

Які бувають типи повітропроводів?

  1. круглі гофровані з алюмінію;
  2. квадратні або круглі з пластика.

Останній варіант найлегше розбирається, що значно спрощує процес чищення. Набагато важче мити витяг з гофрованим повітропроводом. Він накопичує набагато більше бруду, ніж пластиковий. У такому разі краще провести заміну гофрованої труби. Якщо це чергове профілактичне чищення, скористайтеся пароочистителем. Він відмінно усуває усі забруднення, особливо жирові.

Поради по догляду за витягом

Щоб можна було легко відмити витяг, важливо правильно доглядати за пристроєм. Є ряд правил, дотримуючись яких, пристрій буде чистим, а також справно працювати.

  • Відкриті елементи пристрою регулярно протирайте вологою губкою;
  • Не залишайте пристрій включеним, якщо нічого на плиті не готується;
  • Якщо в пристрої використовується вугільний фільтр, регулярно проводите заміну;
  • Під час чищення не використайте металеві губки, вони можуть залишити на поверхні облаштування подряпини.

Щоб пристрій прослужив вам не один рік, а до майстра доводилося звертатися як можна рідше – регулярно проводіть чищення кухонного витягу. Використовуючи представлені вище поради, ви точно залишитеся задоволені результатом!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *