Як і який вибрати пилосос для будинку в 2022 році

vacuume_cleaner_capture20017

Відомий усім побутовий прилад — пилосос, вже давно еволюціонував у суперфункціональний пристрій. У кожному будинку можна зустріти цей агрегат, який відповідає за чистоту та мікроклімат приміщення. Якщо ви вирішили поміняти старого доброго “прибирача” на щось нове, ця стаття буде вам корисна. Також якщо ви робите покупку вперше, можете почерпнути важливу інформацію.

Кожен покупець зацікавлений у тому, щоб вибрати найкращий пилосос. Тому ми вирішили розповісти, які пилососи зараз представлені на ринку, який функціонал у них, на що варто звернути увагу і на чому не можна економити.

Які бувають пилососи

Основний параметр, за яким розрізняють типи пилососів – це спосіб обробки сміття та пилу:

 • Для сухого збирання

З плюсів такого пристрою варто назвати простоту використання та невисоку вартість. У свою чергу такі моделі можуть бути:

 1. З контейнером – для збирання пилу є спеціальний контейнер. Найчастіше його роблять прозорим, щоб під час збирання можна було контролювати ступінь заповнення ємності. Чищення необхідно проводити вручну. Не завжди це зручно, тому що дрібні частинки пилу можуть потрапити до приміщення під час чищення контейнера;
 2. З мішком теж досить недорогий варіант. Мішки для пилососу можуть бути виготовлені з паперу чи тканини. Перший варіант призначений для одноразового використання, а тканинні багаторазові. Останній варіант економічніший, але менш гігієнічний.
 3. З аквафільтром – як пилозбірник використовується спеціальна ємність з водою. Найбільші частинки бруду осідають у воді, а дрібнодисперсні частки ловить фільтр.
 • Для вологого прибирання

Майже кожен огляд пилососів описує безліч моделей саме для вологого прибирання. Такий прилад підходить для прибирання приміщення з будь-яким типом покриття для підлоги. Для паркету та ламінату зазвичай є спеціальна насадка, яка забезпечує делікатне прибирання таких вибагливих покриттів.

Миючий пилосос має відповідну ціну, проте забезпечує крім сухого ще й вологе прибирання. Якщо вдома є маленькі діти чи вихованці, зупинити вибір варто саме на таких моделях техніки.

Функції та технології пилососів

Якщо ви бажаєте придбати багатофункціональний пристрій, рекомендуємо звернути увагу на пилососи Gorenje. Це потужні агрегати, якими ви будете користуватися не один рік. Перед тим як обрати, важливо звернути увагу на функціонал. Сучасний ринок пропонує сьогодні такі функціональні можливості пилососів:

 • HEPA-фільтри – подвійна система фільтрації забезпечує ефективне очищення повітря від дрібнодисперсних частинок пилу. Сьогодні це один із найбільш затребуваних типів фільтрації;
 • Ароматизація – ця функція є у миючих пилососів. Вона дозволяє позбутися будинку від запаху та пилу;
 • Дезінфекція – пристрої зі щітками типу Bacteria Buster UV Brush не тільки чудово прибирають поверхню, але й допомагають провести повну дезінфекцію будинку. Це потрібний функціонал для батьків, тому що дітям важливо перебувати в чистому приміщенні;
 • PET HAIR brush – це знахідка для господарів домашніх тварин. Щітка розроблена спеціально для усунення вовни.

Яка потужність має бути у пилососа

Ключова характеристика, що визначає ефективність роботи хорошого пилососа – це потужність всмоктування. Перш ніж зупинятися на якійсь конкретній цифрі, варто врахувати квадратуру приміщення, де використовуватиметься пристрій. Якщо це невелика квартира, вам не потрібний супер потужний пристрій (150-200 Вт). Для великих приміщень — просторої квартири, великого будинку, варто вибрати потужність всмоктування пилососа від 300 Вт. Якщо вдома є вихованці (кішки, собаки) та килимові покриття – вибирайте моделі з потужністю щонайменше 350 Вт. Зазвичай шерсть тварин накопичується на килимових покриттях, які не так легко очистити.

Більшість сучасних пилососів має регулятор потужності — залежно від типу покриття підлоги можна скоригувати показник потужності. Це дуже зручно, ви раціонально витрачатимете електроенергію і всі поверхні будуть ідеально чистими.

Який вибрати пилосос для будинку

Вибір пилососа – це завжди непросто. Великий асортимент часто ставить користувача в глухий кут, дуже складно визначитися, що ж варто вибрати. Якщо ви вперше вибираєте пристрій для дому, рекомендуємо скористатися такими порадами:

 • Зверніть увагу на якість фільтра та їх кількість. Вибирайте модель із можливістю заміни передмоторного фільтра, такий варіант прослужить значно довше;
 • Потужність має бути не більше 1000-1500 Вт;
 • Якщо ви надали перевагу бездротовій моделі (стиковому пилососу), зверніть увагу на час автономної роботи. Для великих площ варто підібрати варіант із гарним показником (30-40 хв);
 • Думаючи який вибрати пилосос, обов’язково подбайте про насадки. Чим їх більше, тим простіше прибирати поверхні будь-яких типів. Деякі моделі мають додаткові щітки для збирання машини;
 • Якщо ви вирішили купити провідну модель, підберіть довжину шнура.

Як вибрати пилосос для дому та квартири

Залежно від конструкції можна вибрати пилосос для квартири такого типу:

 • Традиційний пилосос із шнуром

Це перевірений роками варіант, який є досить бюджетним. Пристрій працює лише за умови підключення до мережі. Тривалість роботи такого пилососа не залежить від потужності акумулятора, ви можете спокійно забирати навіть дуже великі приміщення. Мінус такого варіанту – вам заважатимуть дроти під ногами.

 • Робот пилосос

Серед пилососів 2022 – це найбільш популярний варіант. Для прибирання будинку людині не потрібно ходити скрізь із пристроєм, робот-пилосос робить все самостійно. Орієнтується такий агрегат у просторі за допомогою ультразвуку – позначає для себе де стіни, ніжки меблів і т.д. Коли акумулятор починає сідати, пристрій без проблем знаходить своє місце для заряджання. Це відмінний девайс, якщо у вас немає вільного часу на прибирання, і ви хочете оптимізувати домашні справи. Єдиний мінус – забирати пил із агрегату потрібно людині.

 • Вертикальний

Вертикальний пилосос є щіткою і циліндровим корпусом, які з’єднані в одне ціле. Призначаються такі агрегати для збирання великих приміщень. Можна вибрати модель, що працює від мережі або автономно. Останній варіант найбільш зручний, так як дроти не заважатимуть прибиранню і ви не шукатимете постійно поблизу розетку.

При виборі пилососа насамперед зверніть увагу на тип конструкції, функціонал та потужність. Ці показники є ключовими для покупки ідеального варіанта. Вибираючи пристрій від словенського виробника Горіння для вологого прибирання, варто віддати перевагу таким моделям – MVC72FW, MVC148FW.

Для сухого прибирання можна зупинити вибір на таких функціональних варіантах – VCEA22GPRBK, VCEB01TBKRCYII.

Вибирайте пилосос, який вам найбільше сподобається, а також не забудьте про наші рекомендації, які допоможуть вам легко вибрати техніку для свого будинку.

 

Стаття має загальний інформаційний характер, може містити неточності. Обов’язково читайте технічну інформацію до приладу на офіційному сайті виробника та у посібнику користувача.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *