Працюючи у власній затишній домівці, ви можете розслабитися та зосередитися на виконанні завдань. Ми підготували для вас кілька цінних порад і секретів, які допоможуть досягти мирної та продуктивної атмосфери у вашому домашньому офісі.
1. Використовуйте фонову музику. Перед початком робочого дня ввімкніть фонову музику — щоб не відволікала, але заповнювала тишу чи перекривала шум у вас вдома. Можливо, інструментальні мелодії, щоб ви могли зосередитися на роботі, а не текстах пісень.
2. Грамотно складіть списки завдань. Розпишіть завдання детально, перш ніж починати їх виконувати. Чіткі та зрозумілі завдання — запорука успішного робочого дня. Помістіть список завдань на дошку, щоб ви могли БАЧИТИ хід роботи протягом їх виконання. Це підвищує мотивацію та приносить задоволення, що, зі свого боку, сприятиме зростанню продуктивності.
3. Створіть графік виконання завдань. Ви можете скористатися зручними програмами та пристроями для контролю часу та встановлення різких дедлайнів. Вони допоможуть вам дотримуватися графіка та не витрачати забагато часу на одне завдання. У вас з’явиться мотивація для завершення завдань вчасно: позначивши виконаний пункт, ви зможете перейти до наступного.
4. Розплануйте домашні справи. Виконання деяких обов’язків по дому неможливо уникнути. Як-от вигулювання собаки або прання. Заздалегідь виділіть для цього час і дотримуйтеся графіка. Якщо це можна зробити до початку робочого дня, то виберіть саме цей варіант. Таким чином, ви не думатимете про це та зможете з легкістю зосередитися на термінових завданнях.
5. Розкажіть про свій розпорядок іншим. Не лише колегам, а й членам сім’ї чи сусідам по квартирі. Так ви серйозніше ставитиметеся до свого графіка на день, а інші знатимуть, коли вас можна зачіпати 🙂
ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА. Якщо у вас вдома є діти, можна повісити знак «Не турбувати» на дверях або поруч із вашим робочим місцем. Своєрідна гарантія, що вас турбуватимуть лише в крайньому випадку.
6. Заохочуйте себе розвагами. Як і в офісі, ви боротиметеся зі спокусою взяти в руки телефон, прогулятися соціальними мережами або забронювати квитки чи пошукати готель для майбутньої відпустки. А вдома, де за вами ніхто не наглядає, протистояти цьому буде ще складніше. Натомість можна запланувати короткі перерви після завершення достатньо великої кількості завдань і потішити себе розвагою. Таким чином, ви охочіше братиметеся за роботу й не відволікатиметеся, знаючи, що можете присвятити цей час собі трохи згодом.
ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА. Щоб звести кількість відволікаючих факторів до нуля, перед початком робочого дня переведіть телефон у беззвучний режим або взагалі вимкніть сповіщення програм (крім важливих).
7. Займайтеся ранковими справами. Якщо ви працюєте з дому, це не означає, що робочий день починається відразу ж після підйому. Виділіть час для ранкових справ — виключно для себе, не піддаючись спокусі зазирнути в папку «Вхідні» під час сніданку. Так вам не здаватиметься, що ви працюєте занадто довго, і ви не матимете підстав для завчасного закінчення робочого дня. Це також допоможе вам розслабитися та взятися за роботу на свіжу голову.
ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА. Не варто працювати в піжамі. Ще одна пастка для тих, хто працює у своїй затишній домівці. Перевірте самі: зміна одягу здатна налаштувати вас на робочий лад і підвищити продуктивність.
БА БІЛЬШЕ. Чітко встановіть часові рамки робочого дня та дотримуйтеся їх. У дистанційному режимі люди часто схильні працювати більше норми, адже їм не потрібно витрачати час на дорогу до офісу. Тож слід заздалегідь встановити робочі години. За необхідності користуйтеся таймером.