Вода або лід у холодильнику: ми розповімо, що це означає

Rear,View,Of,A,Confused,Woman,Looking,In,Open,Refrigerator

Накопичення води або льоду в холодильнику — це зажди поганий знак. Дізнайтеся, як виправити цю проблему або запобігти їй.

Чи цікавилися ви коли-небудь, чому в холодильнику накопичується лід або чому з нього витікає вода? Ці ситуації не є ознаками звичайного функціонування приладу та можуть потребувати вашої уваги або навіть втручання спеціаліста з обслуговування. Для початку ви можете дещо перевірити.

Переконайтеся, що дверцята холодильника зачиняються повністю

Якщо дверцята не зачинені належним чином, холодильник нагрівається та починає формуватися конденсат. Оскільки починає збиратися вода, краплі можуть спричиняти протікання. Тому обов’язково простежте за тим, щоб дверцята зачинялися правильно та їх ніщо не блокувало. Спочатку потрібно перевірити, чи дверцята добре підігнано. Якщо їх прикріплено ненадійно, причиною може бути несправне гумове ущільнення дверцят. Пам’ятайте, що, відповідно до посібників з експлуатації більшості виробників, гумове ущільнення дверцят слід регулярно чистити, принаймні раз на півроку.

Забули? Нічого, буває. Як легко перевірити справність ущільнення? Від’єднайте прилад від електромережі на близько дві хвилини та відчиніть дверцята. Вставте вилку назад у розетку та зачиніть дверцята холодильника. Потім проведіть пальцями по гумовому ущільненню. Якщо ви відчуєте рух повітря всередину, це означатиме, що ущільнення дверцят більше не працює належним чином і його потрібно замінити. Краще, щоб це зробив спеціаліст з обслуговування.

Перевірте, чи не ввімкнуто режим відпустки

Якщо на час своєї тривалої відсутності ви переведете холодильник у режим відпустки, він працюватиме з вищими показниками температури, що може призвести до утворення конденсату й крапель води. Якщо ввімкнуто режим відпустки або інші функції заощадження електроенергії, вимкніть їх.

Розділяйте продукти, щоб покращити вентиляцію

Холодильник теж має дихати. Для хорошого потоку повітря потрібно забезпечити достатньо простору всередині. Розташовуйте продукти в холодильнику так, щоб між ними залишалося місце. Жодна їжа не має торкатися задньої стінки приладу, адже це негативно впливає на потік повітря донизу та може спричинити накопичення льоду на дні. Стежте також за тим, щоб вентиляційні отвори холодильної та морозильної камер не були заблоковані.

У моєму холодильнику дірка!

Саме так. І вона там потрібна. Це дренажний отвір для розморожування. У нього легко можуть потрапити частинки їжі або інші сторонні предмети. Якщо бруд накопичиться, отвір може забитися, і вода протікатиме. Якщо ви думаєте, що отвір забився, вимкніть живлення та зачекайте, щоб лід розтанув.

Не завадить також періодично очищувати дренажний отвір від бруду. Якщо для очищення засмічених дренажних отворів у ванній найкраще застосувати гарячу воду, то у випадку з холодильником це буде великою помилкою. Ніколи не заливайте гарячу воду безпосередньо в дренажний отвір для розморожування або всередину холодильника, адже це може призвести до внутрішніх несправностей приладу. Натомість скористайтеся тонкою паличкою, яка постачається в комплекті з більшістю холодильників, — гляньте, що ви придбали разом зі своїм приладом.

Не кладіть нічого гарячого в холодильник

Звучить логічно. У кожному посібнику користувача чітко заборонено зберігати гарячу або щойно приготовлену їжу в холодильнику, оскільки це може підвищити вологість у морозильній камері та зумовити утворення льоду. Тому просто зачекайте, поки їжа охолоне, перш ніж класти її до холодильника.

Холодильник стоїть на рівній поверхні?

І насамкінець, проблеми можуть виникнути й через нерівність підлоги, на якій стоїть холодильник. У такому разі його дверцята можуть зачинятися нещільно. Решту ви вже напевне знаєте: тепле повітря потрапляє у відділення, холодильник намагається компенсувати надлишкове тепло та перепрацьовує, заморожуючи їжу. Як і в разі з протіканням герметика, дренажний отвір не може впоратися з надмірною кількістю води, через що відбуваються внутрішні та зовнішні «повені».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *