Перетворіть балкон (або його частину) на грядку

social-media-blog-balcony-gardening

Багато власників квартир мріє про власний город чи грядку. Та якщо у вас є балкон, цю мрію можна легко втілити в реальність. За допомогою деякого додаткового обладнання ваш балкон може перетворитися на цілком пристойну грядку. Для цього знадобиться лише трохи простору, сонячного світла та вільного часу.

Грядка на балконі — це затишно, практично, зручно та, що найголовніше, корисно для здоров’я. По-перше, вам потрібно звернути увагу на розмір доступного простору, мікроклімат і розташування та вибрати рослини, які почуватимуться на вашому балконі найкраще.

Де розташовано ваш балкон чи лоджію? На сонячній стороні чи в тіні? Звісно, усім рослинам корисно отримувати багато сонячного світла, але зелень, як-от цикорій, салат, шпинат, рукола тощо, слід висадити в затінку, щоб вона не «згоріла». Рослинам потрібно багато місця, тож не садіть їх надто близько одна до одної та дайте їм змогу розкрити весь свій потенціал. Якщо можливо, висаджуйте їх на кількох рівнях, як зазвичай роблять із вазонами на балконі.

Вирощування рослин у горщиках та інші практичні ідеї

У горщиках рослини обмежені в просторі, тож віддавайте перевагу низькорослим сортам із невеликими коренями чи цибулинами та плодами. Серед усієї городини, яка може стати вам у пригоді під час приготування страв, найкраще для вирощування на балконі підходить зелень і пряні рослини. Вибір широкий: базилік, петрушка, розмарин, чебрець, материнка, майоран, м’ята, меліса, цибуля-трибулька тощо. Можна спробувати посадити й дрібні овочі, як-от помідори чері, перець, салат із невеликими головками, часник і цибулю, а також моркву, огірки та кущові кабачки.

Зелень і листяні овочі можна посадити в дерев’яних ящиках — від вина, наприклад, які б за інших умов ви викинули. Щоб полегшити собі роботу, підніміть їх із підлоги на дерев’яний стіл: так вам буде зручніше в майбутньому. За допомогою дерев’яних палет можна створити вертикальну грядку та розширити простір для вирощування городини. А якщо у вас є драбина та бажання трохи помайструвати, влаштуйте щось на кшталт високогірних плантацій. Притуліть драбину до стіни, щоб не займати забагато місця й отримати можливість вирощувати достатній мінімум овочів на маленькому балконі.

Подарувати нове життя на балконній грядці вийде й іншим непотрібним у господарстві предметам. Можна трохи постаратися та перетворити банки з-під варення або огірків на настінну теплицю: це практично та виглядає гарно. Замість банок підійдуть і бляшанки, розрізані пляшки (нижні частини), старі каструлі чи навіть чашки.

Одне з найдешевших рішень для садівництва на балконі — прилаштувати старий стелаж для зберігання взуття до стіни. У відділеннях буде достатньо місця для петрушки, базиліку, чебрецю, цибулі-трибульки й іншої зелені.

Для міського садівництва на обмеженій балконній площі також підійдуть уживані труби: зріжте їх верхню частину та посадіть овочі всередині.

Про що ще слід подумати

Підбирайте контейнери з огляду на тип городини. Більші та глибші горщики підійдуть для високорослих овочів із великим корінням, а менші — для дрібніших рослин. Потурбуйтеся про отвори для зливання води на дні контейнерів: це допоможе запобігти гниттю коренів.

Пластикові контейнери міцні, добре зберігають вологу та стійкі до морозів. Глиняні горщики виглядають красиво та природно, але їх стінки поглинають воду, тож ґрунт висихатиме швидше, і рослини потрібно буде поливати частіше.

Зелень слід висаджувати по периметру контейнера, адже вона полюбляє звисати над його краями. Для всіх типів контейнерів існує ще одне важливе правило: висаджувати разом зелень і овочі зі схожими вимогами до поливу.

Успіхів!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *