Ідеальний список домашніх справ і турбот

shutterstock_269294009

Січень — чудова пора для нових звичок, нових проектів, обіцянок, цілей, а також хатніх справ для всієї сім’ї. Робота по дому допомагає дітям опановувати важливі життєві навички, формує в них суспільні інтереси та загальне відчуття вправності. А якщо працювати всією сім’єю, ви станете ближчими.

Для початку підготуйте список справ для сім’ї. Складайте його разом із дітьми методом мозкового штурму. Запишіть усі ідеї, обговоріть їх і сформуйте добірку. Створіть графік сімейних справ, за яким кожен мешканець вашої домівки отримає роль у збереженні чистоти й порядку. Великі завдання виконуйте разом, щоб збалансувати робоче навантаження.

Менші завдання — менше вмовлянь

Дітям, особливо підліткам, деякі справи по дому можуть здаватися заскладними або непотрібними, тож батьки зіштовхнуться з опором. Такі ситуації краще уникати за допомогою планування та пояснень. Рекомендуємо розбити завдання на частини та розподілити по щоденних, щотижневих чи щомісячних списках. Побачивши, як мало часу насправді займає виконання того чи іншого завдання, діти без проблем приєднаються до підтримання чистоти в домі.

Як щодо розпорядку?

Залучити дітей до роботи буде значно простіше, якщо створити нескладний графік завдань (у формі кругової діаграми). Почніть зі справ, які дітям буде легше виконувати (або опановувати). Наприклад, це можуть бути прості щоденні або щотижневі завдання: помити посуд, винести сміття, нагодувати домашнього улюбленця або свійських тварин, полити рослини тощо. Можна зробити окремі графіки для щоденних і щотижневих справ. Можна й об’єднати завдання для всіх членів сім’ї в один графік. Або ж скласти розділені графіки для дітей і батьків. Куди його повісити? Холодильник — ідеальне місце для графіка, адже так кожен із вас напевне побачить його протягом дня.

gorenje_dw_quick_intensive

Перевіряйте виконання завдань

Спочатку батькам доводитиметься часто стежити за виконанням роботи. Перевіряти, як дітям вдаються ті чи інші завдання. І за потреби вносити корективи. Запасіться терпінням. Ніхто не народжується з повним набором знань, нам усім потрібно вчитися. Якщо діти були неакуратними або виконали завдання неправильно, спокійно поясніть, у чому проблема та як її виправити. Але й не забувайте похвалити дітей за гарну роботу.

Важливо залишати відгук

Батькам варто дослухатися до думки дітей щодо хатніх турбот. Не всі скарги через лінь або брак енергії. У дітей теж бувають ідеї. Навіть по-справжньому чудові. Навчіть дітей мити посуд, користуватися посудомийною чи навіть пральною машиною. Розуміємо, звучить страшно. З віком діти зрозуміють, як висока температура та передозування засобу впливають на стан одягу та чому перед увімкненням пральної машини потрібно перевірити всі кишені.

Кидайте жереб

Радимо спробувати ще одну цікаву ідею — скласти список щоденних справ і розподілити їх за допомогою грального кубика. Не вдалося назбирати шість справ? Так навіть краще, нехай шістка означає відгул для щасливчика, якому випаде. Ним може стати як дитина, так і хтось із батьків. Ясна річ, завдання (або його відсутність) призначається тому, кому першому випаде відповідна цифра.

Створення цінності

Усі батьки хочуть навчити своїх дітей поважати роботу. Саме тому завдання в сімейному колі відіграють особливу роль. Роблячи щось — будь-що — для дому та рідних, діти відчуватимуть себе частиною сім’ї та розумітимуть, що їхня праця недаремна. І що батьки ними пишаються.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *