Вишуканий печінковий паштет з топленим маслом

Pasztet  z  wątrobką_watermark

Приготовлений у кращих традиціях французької кухні вишуканий печінковий паштет з тоненькою плівочкою топленого вершкового масла та легким ароматом коньяку. Почніть готувати його вже за два-три дні до планованої подачі, що не тільки заощадить час у передсвятковій біганині, а й покращить смак самого паштету.

Верх паштету я залила топленим вершковим маслом, це не тільки робить його смачнішим, надаючи приємного горіхового присмаку, а й запобігає обсиханню паштету. Саме через ту неапетитну та присохлу скоринку я ніколи не любила печінкових паштетів, аж до моменту коли почала готувати їх вдома в такий спосіб. Крім того ретельно проціджене топлене вершкове масло виглядає набагато охайніше та елегантніше, ніж звичайне розтоплене масло з пінкою. Верх паштету можна додатково посипати зернятками рожевого перцю, прикрасити листочками свіжої петрушки або гілочкою тім’яну.

*приготування: близько 1 год + час на охолодження

  • 500 гр курячої печінки
  • 60 мл коньяку
  • 1 цибулина
  • 3 зубочки часнику
  • 2 лаврових листки
  • гілочка тім’яну (або 1/2 ч.л. сушеного)
  • 250 гр вершкового масла кімнатної температури
  • 200 гр топленого вершкового масла*
  • 1/2 ч.л. меленого духмяного перцю
  • сіль за смаком

*для того щоб приготувати топлене масло, покладіть вершкове масло у ронделик або пательню та підігрівайте на повільному вогні  близько 15 хв. Обережно процідіть масло через ситечко, залишаючи весь осад та піну.

  1. Печінку помити та зачистити від плівок. Перекласти в миску, залити коньяком та залишити в холодильнику на кілька годин (можна на ніч).
  2. Наступного дня шматочки печінки перекинути на сито, решток коньяку не виливати! просушити паперовим рушничком, залишити при кімнатній температурі мін. на 30 хв.
  3. На пательні розігріти 2 ст.л. топленого масла, додати дрібнонарізану цибулю та часник, лаврове листя, гілочку тім’яну (або якщо використовуєте сушений), підсмажити на повільному вогні до мягкості цибулі (4-5 хв). Влити бренді та готувати до тих пір, поки не випарується вся рідина. Вийняти лаврове листя та гілочку тім’яну.
  4. На іншій пательні розігріти ще 2 ст.л топленого масла та викласти половину печінки. Готувати близько 5 хв на середньому вогні, час від часу перевертаючи. Печінка повинна залишитися рожевою всередині.
  5. Так само обсмажити решту печінки.
  6. Коли печінка охолоне, перекласти її разом з цибулею та маслом в чашу блендера та збити до однорідності (якщо ємність недостатньо велика, збивати партіями). Також можна перекрутити печінку на м’ясорубці з дрібними вічками, а потім вимішати з маслом. За бажанням паштет можна додатково перетерти через сито.
  7. Перекласти паштет у керамічні або скляні мисочки, залишити в холодильнику на 2-3 год.
  8. Верх паштету залити шаром розтопленого вершкового масла.
  9. Залишити в холодильнику ще на кілька годин для застигання. Перед подачею вийняти з холодильника та залишити при кімнатній температурі мін. на 1 год.
  10. Такий паштет досконало смакує на грінках з темного хліба, хрусткому пшеничному багеті або цільнозернових крекерах.
  11. Зберігати в холодильнику 3-4 дні.

Рекомендована техніка:

Вбудована варильна поверхня Gorenje G6N50RW

Блендер Gorenje HBX884QE

cw24ccp

Посуд Gorenje CW24CCP

Дана Мацюк

 

Danusia-Maciuk

 

Природнє відчуття фуд стилю і страви, які хочеться відтворити на власній кухні, захоплюють і вже не залишають байдужим.
Зі слів Дани, кухня і приготування страв це як відчути себе художником, тільки замість мольберта і пензлів в руках опиняються кухонні прибори. І кожний виважений рух, як медитація, як мазок фарби. Це віддання частинки себе у смачному тістечку, або запашному борщику.
Автор кулінарного блогу Source of taste.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *