Міфи про кухню: куди можна встановити духову шафу?

bio21_ambient_oven_1

Якщо ви плануєте або проектуєте нову кухню, слід приділити значну увагу приладам і їхньому розташуванню. Особливо це стосується вбудованої духової шафи, оскільки вона може значно обмежувати простір для готування їжі та впливати на емоційну складову під час приготування.

Кожна кухня повинна являти собою універсальний і практичний простір, оскільки зазвичай тут готують їжу, їдять, п’ють, прибирають і спілкуються. Більшість дизайнерів спершу робить лише приблизний ескіз планування простору, враховуючи розташування вікон, дверей, арок і отворів. Чому? Тому що деякі прилади потрібно розташовувати біля стіни, а не вікна, тож необхідно переконатися, що наявного місця достатнього для відкривання дверцят, і що вони не перешкоджають перебігу кухонних процесів і не псують загальний дизайн кухні.

Кухонний трикутник

Далі йде так званий робочий трикутник — зв’язок між трьома основними робочими зонами кухонного простору: холодильником, плитою (конфорками та духовкою) і мийкою. Розташувати мийку та холодильник дещо простіше, оскільки вони універсальніші в цьому плані, але духовій шафі (особливо вбудованій) слід приділити більше уваги.

«Духові шафи часто розташовуються під варильною поверхнею або поруч із нею», — пояснює наш експерт з духових шаф Gorenje. — «Оскільки часто плита помітно виділяється посеред кухонного простору, вона зазвичай розташовується в центрі відносно решти приміщення. Духова шафа просто доповнює інтер’єр, але вона має стильно виглядати й бути практичною».

Оберіть духову шафу саме під свої потреби

Духова шафа має відповідати вашим потребам. Для цього задайте собі питання, як часто ви маєте намір її використовувати, з якою метою та чого від неї очікуєте. Асортимент духових шаф Gorenje дуже широкий — від найпростіших сучасних духових шаф до шаф із функціями самоочищення та програмами подавання пари, які дають змогу готувати страви ресторанного класу просто вдома. Ознайомитися з асортиментом духових шаф Gorenje можна тут.

Почніть з основного

Починати слід із найголовнішого. Переконайтеся, що у вас достатньо місця між стінами або всередині кухонних меблів для розташування духової шафи саме того розміру, який ви хочете встановити. Якщо ваша духова шафа працює на природному газі, врахуйте розташування газового шланга. Оскільки духова шафа призначена для нагрівання їжі (зазвичай тривалого), не встановлюйте її поблизу предметів, які погано переносять високі температури (першим на думку спадає холодильник). На щастя, зовнішня поверхня духової шафи генерує температуру 90–100 °C, що небагато, порівняно з температурою її внутрішньої камери. Утім, плануючи розташування духової шафи, необхідно переконатися, що настінні покриття, стійки та тумби навколо неї здатні витримувати зазначену вище температуру.

«Найчастіше мені задають питання, чи безпечно вбудовувати духову шафу в дерев’яні меблі», — каже наш гуру духових шаф. — «Звісно, я прихильник саме такого підходу. Це чудовий спосіб заощадити місце на будь-якій кухні, який створює приємний чистий вигляд і може бути дуже практичним, оскільки згадані раніше шафи забезпечують місце для посуду, необхідного під час готування».

bio21_ambient_oven_2

Стандарти мають значення й полегшують вибір

Відверто кажучи, посадкове місце для вбудованої духової шафи — це звичайна коробка, підтримувана рамою конструкції. Більшість вбудованих духових шаф призначена для стандартних коробок розміром 60 або 90 см, що полегшує встановлення. Завдяки цьому духова шафа вставляється всередину спеціального зазору незалежно від її бренду. На додачу до двох згаданих стандартних розмірів є також зменшені духові шафи, які можна встановити в проміжок розміром 45 см, оскільки вони розраховані для людей з обмеженим кухонним простором.

Плануйте підключення до електромережі заздалегідь
Тепер потрібно продумати живлення. Під час встановлення духової шафи спершу слід приєднати штекер до кабелю живлення. Рекомендується встановити штекер із малою висотою профілю, щоб отримати більше місця позаду приладу. Наші експерти також радять перевірити й переконатися, що він має опір у Вт, достатній для максимального поглинання променів духової шафи (ці дані можна знайти в посібнику або на табличці, розташованій на рамі печі).

Усі типи духових шаф потребують належної вентиляції, тож намагайтеся встановити духову шафу в коробку так, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря.

Ергономічність також має значення

Кожен підхід до встановлення духової шафи має свої переваги та недоліки. Наприклад, моделі з розташуванням під стільницею не займають простір для роботи й підготовки, але створюють більше фізичне навантаження, якщо доводиться постійно нахилятися, щоб вийняти приготовану їжу.

Духові шафи в стіні користуються популярністю, оскільки їх можна розташувати в ряд за вертикаллю або горизонталлю (якщо ви хочете встановити дві або більше). Такий варіант змушує пожертвувати простором для зберігання, але надає набагато ергономічніше рішення. Стосовно ергономіки та практичності: місця на кухні, які часто залишаються без уваги (тобто куточки), можуть стати чудовим місцем, яке варто враховувати під час встановлення духової шафи, оскільки додатковий простір зробить високий прилад не таким громіздким і додасть приємної заповненості в кутку.

Спосіб встановлення духової шафи переважно залежить від характеру її використання в майбутньому. У разі рідшого використання її також можна встановити дещо збоку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *