Ми живемо в шаленому ритмі сучасного світу, де нас постійно оточують проблеми й зобов’язання. А після роботи, часто в дуже стресовому середовищі, ми повертаємося додому, щоб готувати їсти, прибирати, прати, прасувати, допомагати дітям із домашнім завданням. Здається, що список обов’язків ніколи не закінчиться. Ми постійно намагаємося знайти баланс між роботою й домом (а також виділити трохи часу на себе), і зрештою втрачаємо душевну рівновагу. Знайоме відчуття? Тоді ви опинилися в правильному місці. У цій статті ми розкажемо, що ви вже робите все необхідне, щоб знизити рівень стресу, але цим потрібно займатися свідомо.
Зробіть глибокий вдих
Секрет у заспокоєнні тіла й розуму в складні моменти життя полягає в… диханні. Згадайте, як вам завжди казали: «Зробіть глибокий вдих», коли ви відчували хвилювання або збудження. Це тому, що дихання пов’язане з роботою вашої нервової системи, яка зі свого боку повідомляє мозок про наявність чи відсутність небезпек довкола. Ненавмисне замирання подиху або прискорене й різке дихання дають тілу сигнал про небезпеку. Організм переходить у режим «бийся або тікай», випускаючи гормони й збільшуючи частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск. Небезпека або загроза, що активізує наше тіло, може бути не лише фізичною, а й психологічною й виникати внаслідок стресу.
Контроль дихання
За добу людина робить приблизно 25 000 вдихів і видихів. Таке дихання відбувається несвідомо, але, розвиваючи розуміння щодо того, як повітря входить і виходить із тіла, ви помітите, що стаєте спокійнішими й урівноваженими. Повільне, глибоке й контрольоване дихання повідомляє мозку, що ви в безпеці. Доведено, що глибоке й контрольоване дихання допомагає зменшити стрес, посилити роботу імунної системи, покращити настрій, нормалізувати сон, артеріальний тиск, респіраторну функцію, метаболізм, увагу тощо. Отже, щоб покращити стан здоров’я й змінити ставлення до життя, потрібно продовжувати займатися тим, що ви робили від свого народження. Вдихати, видихати й повторювати це знову й знову.
Ми підготували кілька простих технік дихання, якими можна зайнятися вже сьогодні. Або навіть зараз, поки ви читаєте цю статтю.
- Зробіть глибокий вдих і відчуйте, як ваші легені наповнилися повітрям. Потім повільно видихніть, рахуючи до п’яти. Повторіть цю вправу приблизно десять разів.
- Покладіть одну руку на груди, а іншу — на живіт. Зробіть глибокий вдих носом, щоб верхня частина живота надулася. Повільно видихніть. Повторюйте вправу кілька хвилин. Ця техніка дуже ефективна, якщо людина відчуває стрес.
- Зосередьтеся на своєму диханні. Закрийте очі й прислухайтеся до ритму свого дихання, не змінюючи його. Зверніть увагу на те, де саме ви відчуваєте дихання в тілі.
- Техніка фокусування дихання передбачає, що кожний вдих приносить вам щось, чого ви хочете, наприклад, мир, кохання або мудрість. Дихаючи, повторюйте про себе: «Я вдихаю мир».
Дихання у світі, повному клопотів
Gorenje знає, що іноді ви відчуваєте, наче життя проходить в автопілоті. Ми знаємо, що ви одночасно намагаєтеся наздогнати малюка й допомагаєте старшій дитині з домашнім завданням. Ми знаємо, що ви одночасно думаєте про проєкт на роботі, який потрібно доробити, і про вечерю, яку ще потрібно встигнути приготувати.
Наша продукція допоможе вам перевести подих. Сядьте на диван, вдихніть і видихніть. Чому б не присвятити цьому весь вечір? Наша духова шафа BCS798S24X дає змогу готувати стравина багатьох рівнях одночасно. Вийдіть на прогулянку й стежте за своїм диханням, поки наша сушильна машина DS92ILS виконує свою роботу. Висушена білизна буде свіжою і м’якою, наче вона теж насолоджувалася сонячним промінням разом із вами.
Життя починається з подиху й закінчується ним. Натомість у проміжок часу між цими двома моментами варто займатися контрольованим диханням, щоб мати змогу насолоджуватися простими речами у своєму житті. Зрештою життя вимірюється не за кількістю вдихів і видихів, а за кількістю моментів, коли перехоплює дихання.