Детальне керівництво, як почистити пральну машину

gorenje_blog_TumbleDrying

Будь-які прилади потребують догляду, а особливо побутова техніка, яка використовується щодня. Добре, коли пристрій працює як годинник, без перебоїв. Щоб забезпечити саме таку роботу, необхідно проводити регулярне чищення. Ми підготували для вас детальну покрокову інструкцію, як чистити пральну машину, в яких випадках взагалі потрібне чищення і як правильно його провести.

Коли і чому необхідно чистити пральну машину

У завдання пральної машини входить забезпечувати людині чистоту речей, проте сам прилад не завжди буває чистим. Підвищена вологість всередині барабана – це ідеальне середовище для розвитку пліснявих грибів. Зазвичай вони скупчуються біля гумки ущільнювача і сприяють появі неприємних запахів. Тому важливо вчасно обробити пристрій засобом для чищення пральної машини. Не варто забувати, що після багатократних прань усередині агрегату накопичується бруд. Ще одне джерело її появи – вода із стаціонарного водопроводу, яка містить кальцій і магній. Під час нагрівання, усі деталі машини покриваються нальотом солей і перед користувачем встає завдання – як почистити пральну машину

Ця процедура потрібна в таких випадках:

  • Знизилася якість прання;
  • З’явилися неприємні запахи;
  • Якщо машина стала прати холодною водою;
  • Почастішали випадки екстреного переривання роботи.
  • В якості профілактики, щоб не допустити подальшої поломки.

Основними джерелами забруднень є – жорстка вода, з високим вмістом солей і хлору, використання низькоякісних засобів для прання та прання дуже забарвлених предметів одягу. Тому варто проводити регулярне чищення пральної машини.

Ми вже писали про те, як можна почистити пральну машину і її комплектуючі, ця інформація вам також знадобиться, щоб забезпечити повноцінний догляд побутовій техніці для прання білизни.

Підручні засоби для чищення пральної машини

Якщо ви не знаєте, як почистити пральну машину від запаху, ми розповімо про підручні засоби, які точно є в кожному будинку. Використовуючи їх, можна провести хорошу профілактику вашому пристрою.

Як почистити пральну машину лимонною кислотою

Якщо вчасно не прибрати накип з тэна, пристрій може стати несправним. Тому використайте представлену нижче інструкцію як почистити пральну машину лимонною кислотою і почистіть пристрій.

У кожному будинку на поличці із спеціями точно є лимонна кислота. Не одне десятиліття хазяйки використовують її як відмінний чистячий засіб. Кислота в даному випадку є реагентом, який вступає в реакцію з солями і руйнує їх. Руйнування накипу відбувається поступово – в результаті реакції, хлориди і ацетати поступово прибирають накип. При цьому кислота не руйнує тэн, а впливає тільки на забруднення.

Переваги такого типу чищення :

  • Доступність – засіб дуже дешевий;
  • Простота – процес не вимагає особливих знань або навичок;
  • Безпека – кислота не шкідлива для людини, а також самого пристрою;
  • Ефективність – невеликий об’єм засобу відмінно очищає всю машинку.

Перед тим, як почистити пральну машину від плісняви і солей, ознайомтеся з покроковим керівництвом. Проводиться очищення у декілька етапів:

  • Підготовка – видаліть з барабана усі речі;
  • Розчин – на 5 кг потрібні 100 гр речовини. Кислоту можна помістити у відсік для порошку або в рідкому вигляді залити у барабан;
  • Включіть пристрій, підібравши високий температурний режим і 3 полоскання;
  • Після закінчення чищення обов’язково додатково протріть місткість для порошку і відкрийте дверці машини, щоб провітрити.

Якщо не знаєте, як почистити машинку пральну, придбайте невеликий пакетик лимонної кислоти і слідуйте зазначеній вище інструкції.

Чищення пральної машини содою

Використання соди для очищення один з найдавніших і робочих способів. Проводячи чищення пральної машини содою 1 раз в 2 місяці, ви підтримуватиме агрегат в ідеальному стані. Засіб має невисоку ціну і хороший показник ефективності.

Покрокове керівництво по очищенню пральної машини содою

  1. Приготувати розчин 1/1 – 50 гр. соди та води;
  2. Обробити сумішшю гумку, яка найшвидше забруднюється. Також отриманим розчином обробити барабан усередині. Дайте розчину подіяти на забруднення не менше 30 хв.;
  3. Якщо пристрій сильно забруднений – додатково натуральною ганчіркою протріть такі ділянки;
  4. Включіть режим швидкого прання для повного очищення стиралки. Обов’язкова умова ефективного очищення – має бути висока температура води.

Як почистити пральну машину оцтом

Ще один з дієвих і затребуваних варіантів – чищення пральної машини оцтом. Такий тип чищення автомата необхідно проводити 4 рази в рік. Для цього можна використати звичайний оцет, який продається у будь-якому супермаркеті. Рекомендуємо придбати також звичайні рукавички, щоб уникнути попадання засобу на шкіру рук.

Керівництво як почистити пральну машину оцтом:

  • У відсік для порошку помістіть 150 мл оцту;
  • Запустіть найбільш тривалий режим прання;
  • Після нагріву води, поставте прання на паузи не менше 1 години. За цей час оцет проникне в усі важкодоступні місця і почнеться процес руйнування накипу;
  • Заново запустіть прання;
  • Обов’язково протріть розчином зливний фільтр, внутрішню сторону дверей і гумку.
  • Після цього рекомендуємо витерти пристрій простою сухою ганчіркою і дати провітритись.

Засоби для чищення пральних машин

Сьогоднішній ринок побутової хімії пропонує великий асортимент речовин, які призначені конкретно для пральних машин. Строго не рекомендується використовувати хлоровмісні речовини. Вони частенько сприяють руйнуванню гумки, прилеглої до барабана і не дуже ефективно усувають накип.

Якщо ви не знаєте, як почистити гумку в пральній машині сучасною хімією – ознайомтеся з асортиментом засобів, представлених на ринку.

Спеціалізовані препарати розробляються з урахуванням матеріалів, з яких виготовлена конструкція. Це гарантує повну безпеку для агрегату, а також самій людині.

Як почистити пральну машину від запаху

Від пральної машини людини традиційно чекає приємного запаху та ідеальної чистоти. Але настає момент, коли пристрій вже має неприємний запах. Саме тому варто придбати спеціальні засоби для чищення пральної машини. Але спершу треба зрозуміти, звідки береться цей запах? Причин може бути декілька і основні з них:

  1. Після використання пристрою ви відразу закриваєте дверці і машинка у буквальному розумінні “задихається”. Шкідливі бактерії рахують середовище з підвищеною вологістю і високою температурою найбільш сприятливим. І ви не встигнете помітити, як машинка почне видавати неприємний аромат. Тому після використання агрегату, залишайте дверці відкритій не менше однієї години. Інакше вам доведеться думати як почистити машинку;
  2. Зберігання у барабані брудних речей. Деякі хазяйки поступово збирають прання, відразу поміщаючи речі у барабан. Рекомендуємо для цього використати окремий кошик, який не займає багато місця;
  3. Після кожного прання не протирається манжета. Звичайно це краще місце для скупчення дрібного сміття. Щоб уникнути цього, рекомендується після кожного прання протирати гумку.

Переді тим як почистити вертикальну пральну машину від неприємних запахів, підберіть відповідний засіб. Це може бути щось з простих підручних засобів(сода/уксус/кислота) або спеціальних розчинів.

Очищення пральної машини від плісняви

Чорні цятки, неприємний запах, наліт на гумових елементах – усе це говорить про те, що у вашій машинці з’явилася пліснява. Як правило, виникає вона в результаті неякісного догляду. Пліснява може не лише провокувати неприємний запах, але й викликати алергію, напади астми і навіть мігрень. Ігнорування профілактичного чищення може призвести не лише пристрій до сумного поганого, але і ваше здоров’я. Грибок дуже любить середовище, де:

  • відсутня вентиляція (закриті дверці пристрою);
  • дуже високий показник вологості;
  • висока температура.

Частенько машинку встановлюють у ванній кімнаті, що вже піддає пристрій ризику появи плісняви. Треба не лише підібрати дієвий варіант як почистити пральну машину від бруду, але й усунути причину виникнення забруднення. Тому під час експлуатації уникайте таких ситуацій.

  1. Використання тільки щадних засобів для прання і ніякої відбілювальної хімії. Саме завдяки останній, гине велика частина грибків;
  2. Тільки експрес-прання. Воно дуже зручне, якщо ви поспішаєте, але є ряд мінусів. Прання протікає в короткі терміни і на низькій температурі, відповідно всі грибки виживають;
  3. Відсутність додаткового полоскання. Якщо під час прання ви використовуєте гелі, бажано додати до основного режиму ще одне полоскання. Інакше залишається невеликий наліт, в якому починають жити грибки.

У пральній машині у плісняви є особливо улюблені місця, це шланги, лотки-дозатори, гумові ущільнювачі.

Як правильно провести очищення пристрою від плісняви?

  • Спочатку приберіть утворення за допомогою щітки або губки;
  • Далі обробіть усі уражені ділянки засобом – домашнім або спеціалізованим. Рекомендується залишити розчин на добу, щоб він повністю знищив грибок;
  • Під час обробки засобом, уникайте ділянок машини з фарбою і емаллю;
  • Барабан очистіть за допомогою соди або оцту по інструкції, яка зазначена вище;
  • Додатково обробіть засобом відсік для порошку, оскільки там часто утворюється закисання;
  • Обробіть засобом зливний шланг і фільтр.

Завершити усунення плісняви можна спеціальним режимом – самоочищенням.

Як прибрати накип в пральній машині

Вапняні відкладення скорочують час роботи пристрою. Оскільки тэн безпосередньо контактує з проточною водою, йому потрібне регулярне профілактичне чищення. Якщо у водостоці не встановлений пом’якшувальний фільтр, рекомендується проводити профілактику 1 в місяць. Для чищення тэна можна використати такі засоби:

  • Підручні – найретельніше усуває накип карбонова або лимонна кислота, а також оцет. Важливо врахувати, що тривалість обробки буде значно довше, ніж просте очищення барабана. Все залежить від міри забруднень, чим сильніше накип, тим більше потрібно часу. Після замочування добре протріть тэн і усуньте розчин;
  • Спеціальні засоби – сьогоднішній ринок побутової техніки надає велику різноманітність чистячих засобів. Якщо ваш тэн настільки забруднений, що не допоможуть підручні засоби, використайте покупні. Спеціалізовані препарати розроблені з урахуванням матеріалів, які використані для виготовлення пристрою.

 

Комплексне очищення і відхід за пральною машиною

Важливо проводити очищення не лише конкретно якоїсь деталі, але саме комплексний догляд. Підтримувати чистоту пристрою необхідно регулярно, саме це дозволить бути повністю задоволеним пранням. Також важливо враховувати, що в комплексне очищення пральної машини входить зовнішня обробка. Для цього слід відключити пристрій від електрики і перекрити краник з водою. Далі очистити зовнішню сторону агрегату використовуючи губку, яка не травмує поверхню пристрою. Якщо на поверхні є важко усувні забруднення, використайте миючий засіб.

Нижче ми представляємо вашій увазі наступні етапи комплексного очищення.

Очищення барабана

Найбільша кількість бруду накопичується саме у барабані, де розміщена брудна білизна. Деякі сучасні моделі мають функцію очищення барабана, але це не дає такого ефекту, як ручне чищення. Відсутність своєчасної профілактики може сприяти появі затхлості та утворенню чорного нальоту. Якщо ви помітили на поверхні деталі темні плями, необхідно якнайскоріше провести очищення барабана.

  • Явно видимі забруднення слід усунути вручну. Використайте для цього антигрибковий засіб або соду/оцет
  • кислоту;
  • Далі слід приділити особливу увагу чищенню гумки. В даному випадку немає нічого кращого за ручне чищення;
  • Далі розчином обробіть повністю барабан і залиште його на годину;
  • Завершіть чищення включивши одне порожнє прання на високій температурі.

Після завершення не закривайте дверці пристрою, давши випаруватися волозі і повністю висохнути барабану.

Чищення фільтру і дренажного шлангу

Забрудненню цієї частини машини сприяє погане очищення кишень одягу від сміття – папірців, ворсинок, дрібного сміття, частинок грунту і тд. Усе це скупчується в фільтрах і шлангу. Якщо ви раніше не знали як почистити фільтр в пральній машині і приділяли увагу тільки барабану, пора це виправити. Часто хозяйки скаржаться, що машинку чистять, а неприємний запах залишається. Причиною цьому найчастіше являється забитий фільтр. Перший симптом такої проблеми – пристрій став погано викручувати речі або дивно вібрувати. Щоб уникнути подальшого погіршення ситуації, необхідно терміново усунути все сміття.

Як почистити зливний фільтр в пральній машині – покрокова інструкція

  1. Знайдіть місце, де розташований фільтр. Відкрийте панель, для цього може знадобитися викрутка;
  2. Підготуйте заздалегідь ганчірку і миску, щоб увесь бруд не потрапив на підлогу;
  3. Покладіть під місцем розташування місткість і ганчірку, тоді можна відкривати;
  4. Далі проти годинникової стрілки акуратно відкрутіть фільтр і дайте стекти воді;
  5. У спеціальному отворі фільтру ви побачите сміття, що скупчилося, яке слід витягнути. Додатково досліджуйте місце розташування фільтру, де теж могли залишитися частинки сміття;
  6. Під проточною водою проведіть ретельне очищення фільтру;
  7. Акуратно помістіть фільтр назад, щільно закрутивши і поверніть панель в початкове положення.

Далі для очищення дренажного шлангу вам потрібно буде злити всю воду із машинки через шланг. Після цього від’єднати шланг від сифона або труби. Якщо ці інструкції ви не можете виконати самостійно, краще отримати допомогу професіонала.

Як очистити лоток в пральній машині

Як почистити лоток пральної машини – одне з найбільш поширених питань. Зазвичай в цьому відсіку не завжди ідеально вимивається порошок чи інші засоби для прання. Причиною цьому може бути:

  • слабкий натиск води;
  • додавання великої кількості засобу;
  • використання неякісно і дуже дешевої хімії.

Якщо ви не хочете морочитися питанням як очистити лоток для порошку в пральній машині – купуйте якісні засоби для прання. Також важливо пам’ятати, що лоток взаємодіє з проточною водою, якій властиво утворювати наліт. Щоб уникнути цього, регулярно протирайте відсік вологою губкою. Якщо ж у вашому відсіку є металеві елементи, вам точно знадобиться інформація, як почистити лоток пральної машини від іржі. Для цього використайте спеціальні засоби і після кожного прання бажано протирати відсік.

Як відмити гумку в пральній машині

Перш ніж почистити барабан пральної машини, приділіть особливу увагу гумці. Для цього:

  1. Акуратно розсуньте складки. Не слідує це робити надмірно ретельно, оскільки це може призвести до деформації гуми;
  2. За допомогою миючого засобу і теплої води усуньте всі забруднення;
  3. Промийте гумку від засобу і витріть досуха. Цю процедуру бажано проводити не менше 1 разу на місяць.

Рекомендації по догляду за пралкою

  • Своєчасно усувайте будь-які поверхневі забруднення – краплі засобу, патьоки. Це допомагає підтримувати пристрій в ідеальному стані, а також заощадити час на прибиранні;
  • Ворсисті речі(светри, гольфи, пледи) потрібно прати в спеціальному мішечку, який не допускає попадання ворсинок всередину пристрою;
  • Для чищення фільтру пральної машини використовуйте спеціальні засоби, які мають відмінні показники ефективності;
  • Відразу після закінчення прання виймайте білизну. Якщо її залишити навіть на 1-2 години, ви створите ідеальне середовище для зростання грибка;
  • Після кожного прання бажано досуха витирати пристрій, що забезпечує безперебійну роботу багато років.

Більше порад читайте в цій статті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *