Агов, холодильнику, у нас відпустка!

sidebyside_fridge_holiday_mode

Настав той час, коли більшість людей мігрують в улюблені місця для відпочинку. Ми часто беремо їжу із собою, здебільшого в дорогу, але наш холодильник залишається вдома. Чи потрібно його вимикати на час довгої відсутності?

Що слід робити з холодильником, вирушаючи у відпустку? Від’єднати від мережі, вимкнути чи залишити, як є? Якщо ви з тих людей, яким для спокою на душі потрібно про все потурбуватися, ці поради від наших експертів стануть вам у пригоді. Стежте також за тим, щоб ніщо не перекривало впускний і випускний отвори для повітря — це особливо стосується морозильної камери — і не заважало приладу працювати належним чином.

Головне — не забути залишити холодильник порожнім, сухим і чистим, якщо не плануєте користуватися ним протягом кількох тижнів. Якщо лік іде на місяці, то, безумовно, його потрібно спорожнити, ретельно очистити й від’єднати від мережі.

З’їжте всі продукти, що швидко псуються

Нікому не хочеться повернутися додому після приємної та пам’ятної відпустки й дізнатися, що в холодильнику купа зіпсованої їжі. Тому рекомендується з’їсти ті продукти, які можуть зіпсуватися до вашого повернення. Спробуйте також купувати менше свіжих продуктів протягом тижня перед відпусткою.

Почистьте холодильник перед від’їздом

Чистити холодильник перед відпусткою — завжди гарна ідея. Він, імовірно, уже й так буде майже порожнім, тож чому б не скористатися такою нагодою? Вийміть усі полиці та шухляди, протріть їх слабким розчином води та харчової соди, не забудьте про внутрішню поверхню холодильника. Переконайтеся, що внутрішні стінки та знімні деталі повністю висохли, перш ніж повертати все на місце. Якщо поспішаєте, виконайте сухе чищення: протріть усі поверхні м’яким рушником.

Це завдання може здаватися дивним зараз, перед відпусткою, але після повернення ви напевне зрадієте ідеально чистому приладу з приємним запахом. Вам навряд сподобається зустріч із брудним холодильником — а завдати клопоту може навіть найменша упаковка забутого йогурту.

Увімкніть функцію режиму відпустки

Більшість сучасних холодильників уже мають функцію під назвою «Режим відпустки». Вона створена для підтримання споживання електроенергії на низькому рівні й одночасного збереження функції охолодження в певному обсязі. Таким чином, якщо вас не буде більше двох днів, зекономиться достатньо енергії, яка використовуватиметься для підтримання низької температури в холодильнику. Але пам’ятайте, що за ввімкнення цієї функції холодильник має бути (практично) порожнім, адже така температура не підходить для безпечного зберігання продуктів.

Більшість виробників — серед них і Gorenje — налаштовують режим заощадження електроенергії на підтримання температури всередині приладу в діапазоні від +10 °C до +15 °C (у деяких моделях користувачі можуть вибрати потрібну температуру для режиму заощадження). Цей так званий «відпустковий режим» має свої переваги над від’єднанням холодильника від розетки та допомагає запобігти розмноженню грибка та появі неприємного запаху. Деякі холодильники та холодильні камери також оснащені антибактеріальним ущільненням для додаткового захисту. Але не забувайте, що режим відпустки слід використовувати лише після усунення всієї їжі з холодильника — або ж залиште мінімальну кількість продуктів, які повільно псуються.

Залежно від моделі холодильника, за режиму заощадження електроенергії споживатиметься до 50 % менше електрики.

А як щодо льодогенератора?

Якщо ваш холодильник має вбудований апарат для виготовлення льоду, обов’язково переведіть його в так званий «режим очищення». За цього режиму залишки води буде видалено, що запобігатиме утворенню цвілі та грибка. Перевівши льодогенератор у режим очищення, від’єднайте холодильник від розетки та перекрийте воду (якщо прилад підключено до водопроводу).

Вимкнення холодильника

Якщо у вашому холодильнику немає режиму відпустки або вас не буде вдома більше місяця, вийміть усі продукти, вимкніть прилад і ретельно його очистьте. Особливо в цьому допоможе функція NoFrost, яку має, наприклад, холодильник Gorenje Side-by-side.

Наостанок простежте, щоб дверцята залишилися відчиненими, аби запобігти утворенню цвілі та запахів. Наші експерти дають ще одну пораду: ніколи не користуйтеся сторонніми предметами, щоб полагодити дверцята, адже так ви можете пошкодити ущільнення. За можливості просто відрегулюйте ніжки холодильника, щоб нахилити його вперед.

Насолоджуйтеся відпусткою та забудьте про турботи!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *