Вирушаєте в подорож? Ми розповімо, які страви потрібно взяти із собою та як їх упакувати.

gorenje-homeidealist

Зазвичай люди й сім’ї віддають перевагу зручним солодким і гострим закускам для ласування під час поїздки. Це поширена помилка: такі страви не підходять для подорожі, адже викликають спрагу та роблять дітей ще невгамовнішими. Потрібно також завжди пам’ятати про чистоту їжі й обов’язкове миття рук.

Цьогоріч із польотами дуже скрутно, тож багато родин збираються вирушити у відпустку на машині. Дорогою, можливо, ще й знадобиться зробити одну чи кілька зупинок для поповнення запасів їжі. Що їсти під час поїздки, якщо надворі спекотно, а в машині — діти, які вимагають солодощів?

Спеціалісти кажуть, що в таких ситуаціях солодке — найгірший вибір, адже так діти стануть невгамовними, від чого страждатимуть усі присутні, особливо водій. Пам’ятайте, що солоні та солодкі продукти викликають зневоднення організму, тому під час тривалих поїздок їх краще уникати. Але це ще не все. Якщо ви подорожуєте машиною або автобусом, слід утриматися від макаронів, хліба та будь-яких виробів із білого борошна. Вони мають високий гіпоглікемічний індекс, і після них вам захочеться спати.

Що ж тоді їсти? Поєднайте простоту з фантазією. Якщо без бутербродів не обійтися, зробіть їх якомога легкими та соковитими. Листя салату, брюссельська капуста, перець, огірки та зелень дуже смачні та, що головне, корисні. Якщо дорогою завітаєте до ресторану, дотримуйтеся здорової дієти.

Про що слід пам’ятати

Експерти з харчування рекомендують відмовитися від помідорів у бутербродах, адже ті швидко розмочують хліб. Якщо ви всією сім’єю обожнюєте помідори, то просто упакуйте їх окремо. У поїздку також не варто брати копчену ковбасу. Чому? Тому що вона солона та викликає жахливу спрагу. Натомість експерти радять їсти домашню запечену курячу грудинку. Не забудьте додати кускус, гречану та/або інші каші до салатів з огірків і помідорів, інакше вони швидко перетворяться на водянисту суміш і, найімовірніше, потраплять у смітник.

Перекус для дітей

Шкідливі закуски можна замінити на гарно приготовлені фрукти й овочі. Дітям також сподобаються різноманітні барвисті смаколики. Поєднуйте їх із сиром і горіхами. З сиром чудово поєднуються груші та виноград, який також прекрасно смакує разом із кавуном, а нектарини — з ананасом. Усе це підходить для поїздки. Готуючи фруктовий салат, спробуйте додати свіжу м’яту, мелісу або шавлію для ще більшої свіжості. А якщо вам потрібна поживніша страва, поласуйте злаковим батончиком або сумішшю горіхів і сухофруктів.

Вода — це важливо

У літню спеку організму потрібно ще більше рідини, ніж зазвичай. Якщо протягом подорожі вам набридне пити просту воду, яка є найкращим варіантом у такій ситуації, віддавайте перевагу корисним фруктовим напоям. Звісно, без доданого цукру. Гарною ідеєю буде приготувати в дорогу лимонад: вичавіть лимонний сік у воду, додайте свіжої зелені (м’ята, меліса) або трішки бузинового сиропу. Власноруч виготовлений сік також стане чудовим напоєм для подорожі: приготуйте пюре з будь-якого фрукта за допомогою сита або міксера. Додайте води й трохи лимонного соку, щоб фруктова маса не темнішала.

Якщо у вас є соковидавлювач, ви можете отримати сік із будь-яких фруктів і овочів, використавши його для домашнього холодного чаю. Холодний чай чудово освіжає та поєднується з фруктовим соком і травами. Для нього ідеально підходить ройбуш або гранат. Готуючи трав’яний чай, додайте в нього трохи лимонного соку, інакше він із часом потемнішає та стане менш привабливим. А якщо ваша сім’я полюбляє солодке, можете додати мед (але в міру).

simplyfans_training_day_0271

Відповідально підійдіть до підготовки їжі

Усі харчі для поїздки необхідно упакувати в чисті, герметичні та нетоксичні матеріали. Сирі продукти (як-от м’ясо, яйця) найкраще зберігати окремо від приготованих страв і нарізаних делікатесів, а також подалі від їжі, яка споживається без термічної обробки (фрукти й овочі). Їх найкраще розмістити на дні сумки-холодильника або в окремій сумці.

Особливо уважними слід бути з їжею, яку потрібно зберігати при низьких температурах, зокрема молоком і молочними продуктами, готовими для споживання термічно обробленими стравами та свіжим м’ясом. Для тривалих подорожей найкраще мати дві сумки-холодильники: одну для напоїв і їжі для поїздки, а другу — продуктів, якими ви ласуватимете наприкінці мандрівки. Ретельно очистьте сумку-холодильник перед використанням, щоб запобігти можливому забрудненню продуктів під час перевезення. Продукти, які швидко псуються та до цього зберігалися в морозильній і холодильній камерах, потрібно класти в сумку-холодильник безпосередньо перед від’їздом. Помістіть сумку-холодильник у найхолодніше місце в машині, подалі від сонячних променів.

Погано вимиті руки можуть зіпсувати відпустку

Під час подорожі в інші країни гігієна рук дуже важлива: захистіть свій відпочинок від інфекцій, особливо проблем зі шлунково-кишковим трактом. Якщо помити руки під проточною водою та з милом неможливо, використовуйте очищувальні або дезінфекційні серветки.

А як щодо соків? Краще обійтися без них. Якщо ви або ваша дитина не уявляєте походу чи подорожі без соку, віддайте перевагу 100-відсотково натуральним фруктовим сокам і розбавте їх водою (бажано в такому співвідношенні: 2 частини води на 1 частину соку).

Гарної мандрівки та відпустки!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *