Великдень — час для старих і нових традицій

Щаслива родина фарбує великодні яйця.

Для багатьох людей в усьому світі Великдень є улюбленим святом із різних причин. Хоча насамперед воно присвячене воскресінню Христа, у цей день ми також святкуємо прихід весни та новий початок, вшановуємо рідних і друзів, традиції, цінності та зв’язки, які нас об’єднують. Однак у різних країнах Великдень святкують по-своєму, тож якщо ви з вашими рідними чи друзями хочете перейняти цьогоріч нові великодні традиції, скористайтеся нашими ідеями.

Великодні традиції в різних країнах світу

Знаючи, як люди в інших країнах святкують Великдень, ви зможете відчути зв’язок з іншими культурами та доповнити власне святкування новими традиціями. Які ще заняття ви готові додати до цьогорічного порядку денного на Великдень, крім запалювання вогнища, фарбування яєць і об’їдання освяченими стравами? Ми зібрали цікаві традиції з усього світу, які можуть вас надихнути.

У Швеції діти вдягаються в костюми великодніх відьом: носять яскравий одяг і малюють собі веснянки на щоках. Вони ходять від будинку до будинку та співають пісні, щоб прогнати злих духів, за що отримують шоколадні яйця (дуже схоже на Геловін). Перевдягаються на Великдень також в іспанському містечку Бержас: люди в костюмах скелетів влаштовують ходу вулицями аж до самого ранку. У Норвегії в цей день читають містичні історії та дивляться серіали. У Словаччині й Угорщині хлопці обливають дівчат водою з відра. Наступного дня дівчата відплачують їм сторицею, атакуючи водою у відповідь із відер або водяних пістолетів. За легендою дівчина, яка змокне до нитки, вийде заміж протягом року (тепер ви знаєте, куди вам потрібно поїхати святкувати разом із коханим, який усе ніяк не наважиться освідчитись). На острові Корфу в Греції існує традиція скидати з вікон і балконів глечики. Вочевидь, друзки на вулицях символізують збирання нового врожаю в нові посудини. Згідно з іншою, менш нищівною грецькою традицією під час зустрічі люди мають стукнутись одне з одним яйцями та промовити «Cristos anesti». У Німеччині прикрашають гілля дерев фарбованими яйцями та носять барвистий одяг. У французькому містечку Бесьєр готують величезний омлет із тисяч яєць. У кількох італійських містах на Великдень влаштовують паради з лютими «чортами» та дерев’яними скульптурами в людський зріст. На Філіппінах деякі католики б’ють себе по спині лезом і бамбуковими палицями під час молитви (не рекомендуємо переймати саме цю традицію). На Бермудських островах у Страсну п’ятницю запускають саморобних повітряних зміїв, а жителі Гаїті влаштовують барвисті паради. Дуже цікаво святкують Великдень у Папуа — Новій Гвінеї: прикрашають дерева та гілки тютюном і сигаретами. А якщо у вас є настрій помайструвати, можете виготовити американські великодні капелюшки та прикрасити їх квітами, кроликами й іншими атрибутами весни.

Великодні страви в різних країнах світу

Інакшими в різних країнах є не лише традиції святкування Пасхи. Великодня кухня також буває дуже специфічною. Якщо ви хочете відійти від звичних яєць і ковбас, додавши до святкового меню цього року трохи іноземних страв, можете запекти ягня чи приготувати хліб цурекі, як це роблять на Пасху в Греції. Або спекти улюблений святковий смаколик британців — торт симнель із марципановими кульками. Або плетений польський хліб халку. Або ж легендарний італійський тарт із начинкою з рікоти й зацукрованою шкіркою апельсина. Що-що? Благаєте нас зупинитися, бо вже зголодніли та готові вирушити на пошуки великодніх рецептів в інтернеті? Розуміємо. Але головне — не забудьте розігріти духову шафу. Для всіх згаданих рецептів вам знадобиться духовка. Спеціалісти Gorenje радять звернути увагу на вбудовану модель BCS798S24BG, яка дає змогу одночасно готувати кілька страв, якщо ви хочете спробувати не один рецепт.

Великодні традиції відрізняються від країни до країни, від культури до культури, від родини до родини, що й робить це свято таким чудовим. Нехай і цього року воно буде світлим і яскравим. З Великоднем!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *