Домашній майонез

Jajk_water

Самий справжній, самий смачний і корисний домашній майонез. Без ложки цього густого соусу важко уявити великодній сніданок, традиційний салат олів’є та святкове застілля.

Свій майонез я готую виключно на домашніх яйцях і зазвичай на рафінованій соняшниковій або ріпаковій олії. Смак оливкової олії в майонезі для мене надто різкий. Смак цього майонезу дуже нагадує той, що раніше продавався у скляних баночках з металевою кришкою, на якій був вибитий термін придатності (не більше трьох днів!). Тепер завдяки стабілізаторам, емульгаторам та яєчному порошку майонез можна зберігати більше ніж пів року. Та мені все ж ближче до душі домашній, власноручно приготовлений соус.

близько 200 грам готового майонезу:

*приготування: 5 хв

  • 1 яйце
  • 1 ч.л. гірчиці
  • 1 ст.л. лимонного соку
  • 1 ч.л. цукру
  • 1/2 ч.л. солі
  • 3/4 скл. олії*

*чим густіший майонез хочете отримати, тим більше олії з розрахунку на одне яйце

  1.  Яйце, гірчицю, лимонний сік, сіль та цукор помістити в чашу блендера. Збити до однорідності.
  2. Тоненькою цівкою вливати олію, продовжуючи збивати, аж майонез буде густим та однорідним. Скуштувати і в разі необхідності додати більше лимонного соку або солі.
  3. Перекласти майонез в чисту суху баночку, зберігати в холодильнику не більше 2-3 днів. Використовувати за призначенням.

Порада:  щоб майонез не розшарувався, спочатку збивайте яйце, а потім поступово додавайте олію. Якщо ж це все таки трапилося, почніть готувати іншу порцію, але замість олії ложка по ложці додавайте розшаровану емульсію. Якщо майонез надто рідкий, додайте більше олії і залиште його на кілька годин в холодильнику.

Рекомендована техніка:

Блендерний набір Gorenje HBX884QE

Дана Мацюк

 

Danusia-Maciuk

 

Природнє відчуття фуд стилю і страви, які хочеться відтворити на власній кухні, захоплюють і вже не залишають байдужим.
Зі слів Дани, кухня і приготування страв це як відчути себе художником, тільки замість мольберта і пензлів, в руках опиняються кухонні прибори. І кожний виважений рух, як медитація, як мазок фарби. Це віддання частинки себе у смачному тістечку, або запашному борщику.
Автор кулінарного блогу Source of taste.

 

2 responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *