Холодильники та морозильні камери використовуються для охолодження або навіть заморожування продуктів і овочів, завдяки чому їжа може зберігатися довше, що дає змогу заощадити час і гроші. Однак ці прилади мають певні недоліки: наприклад, на внутрішніх стінках звичайних холодильників можуть утворюватися шари наморозі. Інколи ці шари стають настільки товстими, що можуть знижувати якість охолодження та підвищувати витрати електроенергії. Крім того, наморозь може займати дорогоцінне місце або навіть перешкоджати щільному зачиненню дверцят.
Як уникнути появи наморозі?
Для підтримання звичайної морозильної камери в хорошому робочому стані потрібне технічне обслуговування. Принаймні раз на рік розморожуйте прилад і видаляйте воду з нього — або ж коли товщина шару наморозі сягне близько 5 мм (чи більше). Проте за допомогою деяких із порад нижче у вас утворюватиметься мінімальна кількість наморозі.
- Виберіть для морозильної камери кімнату з помірною температурою. У жодному разі не розташовуйте прилад поруч із джерелом гарячої води (нагрівачем) або пічкою.
- Заповніть морозильну камеру невеликою кількістю заморожених продуктів, але не закладайте її вщерть. Забагато вільного місця сприятиме накопиченню наморозі. І пам’ятайте, що відчинені дверцята також утворюють наморозь.
- Волога спричиняє намерзання. Перед заморожуванням продуктів висушіть їх упаковку. Якщо вони виглядають надто вологими, змініть упаковку або загорніть їх у додатковий шар.
- Не баріться, виймаючи продукти з морозильної камери. Швидко знайдіть потрібний предмет, після чого щільно зачиніть дверцята.
- Пошкоджений ущільнювач або недостатньо туга прокладка також посилюють накопичення наморозі. Щомісяця очищуйте прокладку та замінюйте зіпсований ущільнювач.
Звучить занадто марудно. А можна простіше?
Ми чекали цього запитання! Придбайте холодильник або морозильну камеру з технологією NoFrost (Add link to the feature video: https://www.youtube.com/watch?v=qrIiehIGlJI) і забудьте про клопітке розморожування!
Ця сучасна технологія запобігає появі льоду та замерзанню продуктів у морозильній камері, забезпечуючи енергоефективність (за відсутності наморозі рівень споживання електроенергії не підвищується), кращий доступ до продуктів усередині й оптимальне використання простору. Інтенсивна циркуляція холодного повітря в приладі також не дає їжі злипатися, тож вам більше не доведеться видобувати продукти з одного великого шматка льоду. Ви також забудете про затяжне розморожування та чищення, заощаджуючи час і сили.
Однак пам’ятайте, що хоч через відсутність наморозі такі морозильні камери характеризуються мінімальною потребою в обслуговуванні, доглядати за ними все ж потрібно. Замість щорічного розморожування вручну достатньо буде просто час від часу очищувати зону зберігання. Рекомендуємо протирати її розчином із теплої води й однієї столової ложки харчової соди: так ви позбудетеся зайвої рідини та запахів.