Поширені помилки під час прання: не перестарайтеся з пральним засобом

woman_holding_basket_of_clothes_shutterstock_465281252

Якими б брудними, смердючими або заплямованими не були ваші речі, заливати більше прального засобу в машину не варто. Дуже часто таке рішення має зворотний ефект.

Більше — це не завжди краще, хоча такого помилкового висновку часто доходять у споживацькому суспільстві. Коли речі брудні, ще й зі складними плямами, дуже хочеться додати більше прального порошку або рідкого засобу для пральних машин — і часто занадто багато. Це одна з найпоширеніших помилок: надмірна порція навряд забезпечить ідеальну чистоту одягу, а навпаки — ви матимете справу з плямами, запахами та залишками прального засобу.

Забагато прального засобу насправді може викликати більше проблем. Найбільш розповсюджені з них: плями та залишки засобу на одязі, дивний запах усередині пральної машини (від надлишку засобу, який не зміг вивільнитися) і вологіші речі, адже через надмірну кількість прального засобу не вдасться належним чином видалити воду. І це лише якщо ми говоримо про білизну.

Повільне вбивство

Використання надмірної кількості прального засобу також скорочує термін служби машини, адже призводить до більшого зношування та пошкодження насоса й мотора приладу. Піна гальмує барабан, і прання одягу вимагає більше електроенергії. Ви можете помітити, що пральна машина працює понаднормово, коли вона автоматично запускатиме додаткове полоскання та зупинятиметься, щоб позбутися зайвої піни. Так пристрій не лише споживатиме більше електроенергії, а й зламається передчасно.

Не забуваймо про бактерії

Чиста білизна й так містить багато бактерій, а надлишок прального засобу тільки погіршує ситуацію. До складу багатьох засобів входять ензими, які руйнують білкові плями, щоб ті було легше усунути. Однак завелика кількість ензимів усередині пральної машини — це більше залишків, де можуть утворюватися й розмножуватися бактерії. Ознакою цього стануть неприємні запахи з приладу.

Ми поділимося з вами найекономічнішими та найекологічнішими способами прання.

У багатьох випадках можна обійтися й низькими температурами

Найбільша економія можлива за прання при нижчих температурах, ніж зазвичай. Якщо білизна не дуже брудна, можна знизити значення температури з 40 ˚C до 30 ˚C або з 90 ˚C до 60 ˚C. Таким чином вдасться заощадити до 40 % електроенергії й отримати менший рахунок. Залежно від вашого постачальника електрики, ви можете додатково економити, запускаючи прання в періоди, коли ціна на неї нижча — увечері, уночі або на вихідних.

Екологічне прання

На додаток до того, що пральні машини споживають чимало електроенергії та води, пральні порошки й пом’якшувачі тканин також не є надто екологічними. Для більш економічного й екологічного прання спробуйте дотримуватися наведених нижче порад. Це жодним чином не позначиться на чистоті вашого одягу.

  • Періть одяг, коли він дійсно брудний або смердить. Не періть футболки та штани, які носили протягом всього однієї чи двох годин.
  • Не запускайте попереднє прання, щоб заощадити воду й електрику. Воно потрібне лише для сильно забрудненої білизни, але її також можна випрати вручну перед пранням у машині.
  • Придбайте нову енергоефективну пральну машину. Двадцятирічний пристрій у середньому споживає у 2,5 разу більше електрики.
  • Кількість речей у барабані також має значення: перевантаження негативно впливатиме на ефективність віджиму, а недостатньо завантажена машина споживатиме більше води й електроенергії з розрахунку на кілограм білизни.
  • За можливості вмикайте пральну машину в період низьких тарифів на електрику.

Готові докласти максимальних зусиль? Перейдіть на органічні засоби для прання та пом’якшувачі тканин — ті, у яких менше інгредієнтів нафтового походження. Якщо в місцевих магазинах таких немає, можете зробити їх власноруч.

fs21_ambient_waveactive_keyvisual_anti-crease

Вибір правильної пральної машини відповідно до ваших потреб

Відкрийте для себе наші найновіші моделі пральних машин Gorenje WaveActive зі спеціальними функціями, як-от FastWashing, AntiCrease і EntrySteam. Створені для ефективнішого та простішого прання.

Сушіння також важливе

Органічне прання передбачає й економічне сушіння одягу, бажано на сонці та вітрі. Але часом це практично неможливо, особливо взимку. Тому під час наступного придбання пральної або сушильної машини шукайте моделі з низьким класом енергоспоживання, принаймні B або C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *