Зміцнення імунної системи — це завжди хороша ідея, особливо восени та взимку.
Наші малюки й діти знову пішли в садки та школи. Усі ці місця сповнені мікробів, вірусів, бактерій тощо. Оскільки молоді люди опиняються в абсолютно новому середовищі, їм доводиться звикати до зміни графіка та ранкового поспіху, а сім’ю впродовж більшої частини дня замінюють учителі й інші діти.
Дитячий садок — це середовище, у якому дитина отримує все необхідне для розвитку здоров’я, поліпшення фізичних параметрів, а також психічної та соціальної адаптації. Але водночас це середовище, де через тісні групові контакти створюються ідеальні умови для поширення інфекційних розладів і хвороб, особливо якщо більшу частину часу діти проводять у приміщенні.
Коли надворі осінь
Хропіння, чхання та біль у горлі часто супроводжують перші дні осені. Окрім іншого, свою роль також відіграє швидкий і насичений темп життя. Щоденні обов’язки на роботі та вдома дуже часто спричиняють стрес. У коротші дні на наше самопочуття та настрій впливають зміни погоди, як-от дощ, зниження температури й туман. Додатковим ударом стає виявлення захворювань у малих дітей. Крім того, відомо, що різноманітні хронічні запалення ще більше пригнічують нормальний розвиток імунних клітин і нормальне функціонування імунної системи.
Що таке імунна система взагалі? Імунна система — це сукупність органів і клітин, які захищають організм від чужорідних включень. Вона призначена для запобігання потраплянню мікробів в організм і знищення чужорідних речовин, які все ж у нього потрапили. Коли мікроорганізм потрапляє в організм людини, його атакують клітини першої лінії захисту: макрофаги, нейтрофіли та моноцити. Імунна система працює досить оптимально, якщо в неї є всі речовини, необхідні для функціонування. Порушення роботи імунної системи може проявлятись у вигляді тривалих рецидивів. Про неналежну роботу імунної системи також можуть свідчити грибкові інфекції.
Відтак, щоб залишатися здоровим, слід зміцнювати імунну систему. Багатьох простудних захворювань і хвороб можна уникнути, якщо врахувати такі аспекти:
- здорове різнопланове харчування;
- регулярні фізичні вправи;
- достатня кількість рідини (чаю або води);
- регулярне провітрювання житлових приміщень;
- належна гігієна рук;
- засоби для зміцнення імунної системи у вигляді харчових добавок.
Розробіть здорову дієту
Дієта, яка містить багато овочів (різних кольорів), якісне м’ясо та цільнозернові продукти, має бути основою здорової імунної системи та значно сприяти загальному благополуччю. Буде непогано приділити увагу миттю посуду після їжі. Посудомийна машина Gorenje допоможе вам вимити посуд, приладдя та все інше для споживання найздоровішої їжі. Зверніть увагу на посудомийні машини Gorenje — ця побутова техніка розроблена, щоб допомогти вам вести здоровий спосіб життя. Ми навіть відшукали кілька рецептів корисних страв, які підготують ваше тіло до будь-яких викликів — як великих, так і малих.
Більше рухайтеся
Регулярні та безпечні фізичні вправи належної інтенсивності мають бути в розкладі кожної людини принаймні 2–3 рази на тиждень. Фізичні вправи особливо важливі для дітей. Якщо вони не виконують фізичних вправ, переконайтеся, що їм достатньо фізичного навантаження вдома.
Фізичних вправ не буде, тому що холодно? Так не піде. Застуджена дитина не обов’язково має весь день сидіти вдома. Висушене й забруднене повітря ще більше висушує слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Якщо в дитини немає температури, краще вийти на вулицю, подихати свіжим повітрям і побути на природі.
Пийте більше води
Ми всі знаємо, наскільки чай і вода сприятливо впливають на наше самопочуття. Достатня кількість рідини в організмі забезпечує його належне функціонування. Узимку ми часто не відчуваємо спраги, але підтримувати належний рівень вологи дуже важливо. Розумні браслети, годинники та мобільні телефони передбачають встановлення нагадувань, щоб власник пив рідину якомога частіше.
Регулярно провітрюйте приміщення
Повітря в домі або квартирі має залишатися свіжим. Регулярна вентиляція вранці розворушить мозок, а ввечері зробить перебування під теплою ковдрою ще приємнішим.
Крім того, є старі добрі способи зберегти свіжість повітря. Уранці можна відкрити протилежні вікна, щоб вранішній бриз приніс свіже повітря у вашу оселю. Цей потік свіжого повітря необхідний для підтримання метаболізму й інших життєво важливих функцій. Нехай усе відбувається природно.
Обов’язково мийте руки
Так, кожен з нас тисячу разів чув цей вислів, зазвичай у дитинстві. Гігієна рук відіграє надзвичайно важливу роль у запобіганні поширенню мікробів, вірусів і бактерій. Відтак, слід регулярно мити руки належним чином. Усе просто.
Зміцніть захист свого організму
Це можна зробити за допомогою гомеопатії, пробіотиків і вітамінів C і D3, які виявилися досить ефективними в зимові місяці. Перш ніж приймати засоби для зміцнення імунної системи, необхідно дізнатися потрібну інформацію про всі добавки та проконсультуватися з фахівцем, особливо якщо у вас є члени родини із хронічними захворюваннями.
Бажаємо якомога менше кирпатих носів і лихоманок!