8 речей, які потребують особливого догляду

DSC_0389_water

Кожного року, приблизно саме в цей час, виникає нестримне бажання прибрати оселю, позбавитись від зайвих речей та створити особливий затишок вдома.

У хатніх клопотаннях за миттям вікон, витрушуванням ковдр і всіляких методів боротьби з пилом, ми просто можемо забути попіклуватись про побутові прилади, які з року в рік  спрощують та полегшують наше життя – перуть за нас, нагрівають воду, миють посуд, зберігають свіжість продуктів. Догляд за технікою має стати невід’ємною частиною весняного прибирання,  тим більш, що багато часу такий догляд не вимагає і можна його зробити одночасно з іншими хатніми справами.

Пральна машинаЗважаючи на те, що пральна машина по закінченню циклу прання дає нам чисту і приємно пахучу білизну, нам здається, що сам прилад має бути теж чистим. Але завжди знайдуться місця, які потребують більш ретельного догляду.

DSC_0337 копияРозпочніть з очистки резинового ущільнювача. Причиною появи неприємного запаху може стати  пліснява, що швидко формується за умови вологого середовища. Для цього змочіть губку у розчині 50/50 теплої води та засобу для відбілювання і дезінфекції. Ретельно очистіть ущільнювач від плісняви та витріть його насухо.

Очистити пральну машину від накипу допоможе звичайна лимонна кислота. Додайте у дозатор для миючого засобу або до самого барабану 4 ст.л. сухої лимонної кислоти. Увімкніть повний цикл прання та полоскання, встановіть максимальну температуру води.

fs_wm_stylish_sliding_soap_dispenser_waterЗа необхідності очистіть дозатор від залишків прального засобу. Промийте контейнер розчином 50/50 води та оцту або очистіть за допомогою щіточки під проточною водою. Відсік, де зберігається дозатор, протріть влолгою губкою.

Тепер, коли Ваша пральна машина засяяла по-новому, скористайтесь порадами, які допоможуть зберегти чистоту вашої помічниці якнайдовше.

  • По закінченню кожного циклу прання перевіряйте резиновий ущільнювач на наявність дрібних речей, які можуть туди потрапити, наприклад, дитячі шкарпетки, а можливо навіть ґудзики або монетки. За допомогою губки зберіть надлишок води з ущільнювача та протріть насухо. Так Ви попередите формування плісняви і, як наслідок, появу неприємного запаху.
  • По закінченню прання залишайте дверцята пральної машини відкритими.
  • Вчасно виймайте випрану білизну.
  • Візьміть за звичку проводити очищення пральної машини раз на місяць і Ваша помічниця віддячить роками бережного прання.

Праска. Більшість забруднень на гладильній поверхні праски можна видалити підручними засобами. Звичайна крупна сіль може допомогти в цьому.

DSC_0385_water Увімкніть праску на середню потужність, насипте крупної солі на рушник та прогладьте його. Крупинки солі допоможуть очистити підошву праски від забруднень.    Позбавитись від накипу можна за допомогою розчину у співвідношенні 50/50 води та оцту. Наповніть до максимальної позначки резервуар для води, увімкніть функцію пари. Застеліть старий рушник і прогладьте його доки не закінчиться рідина у прасці. Наповніть контейнер звичайною водою та ще раз повторіть цикл з відпарюванням. Тепер праска чиста і зовні, і з середини.

Холодильник. Час від часу доречно проводити ревізію холодильника на наявність продуктів, які вичерпали строк своєї придатності і можуть стати однією з причин появи неприємного запаху. Якщо саме Ваш холодильник потребує негайного прибирання, тоді скористайтесь кількома корисними порадами.

fs16_ambient_fridge_freezer_superior_handle_new

Вийміть усі продукти з холодильника, перевірте строк їх придатності. За необхідності утилізуйте спорчені продукти. До того ж відстежте свої харчові вподобання: якщо деякі з продуктів псуються у холодильнику, наступного разу придбайте меншу їх кількість або не купуйте взагалі. Розчином теплої води і оцту ( у співвідношенні 70/30) протріть полички та внутрішню камеру холодильника насухо.  В нагоді може стати порада простелити полички холодильника вощеним папером. Так плями та сліди від їжі не забруднять поличку.

Посудомийна машина. Посудомийну машину можна очистити за допомогою звичайних підручних засобів – соди та оцту.

DSC_0361

Наповніть мірний стакан оцтом до позначки 500 мл. Розташуйте у верхній корзині. Увімкніть програму повного циклу миття з максимальним налаштуванням гарячої води. Дно посудомийної машини посипте харчовою содою, увімкніть цикл прискореного (еко) очищення. По завершенні циклу очистки залиште дверцята посудомийної машини на деякий час відкритими. Посудомийна машина засяє як нова.

Духова шафа. Для очищення духових шаф на поличках з побутовою хімією знайдеться безліч засобів для очищення. Але ми проти застосування агресивних засобів, особливо там, де готується наша їжа. Пропонуємо не витрачати лишніх коштів і спробувати перевірений засіб – сода, оцет, лимонний сік та рідке мило.

bi14_oven_pyroclean_3_water

Вам знадобиться: 4-5 крапель рідкого мила, 4 ст.л. соди, 5 ст.л. оцту, сік половинки лимона. З інгредієнтів необхідно зробити суміш консистенції пасти та натерти нею внутрішню камеру духової шафи та скло дверцят. Залишити на пару годин. Очистити поверхню духової шафи за допомогою губки. За необхідності скористатись жорсткою щіткою для видалення сильних забруднень. Камеру духової шафи протерти вологою кухонною серветкою, щоб від миючого засобу не залишилось й сліду.

Чайник. Електричний чайник ми використовуємо щодня, тому утворенню накипу ніяк не запобігти. Щоб подовжити термін служби чайника необхідно регулярно проводити його очищення від накипу. В цьому нам допоможуть лимонна кислота або оцет. За нормального використання чайника (до 5 разів на день) рекомендується видаляти накип з такою частотою: кожні 3 місяці, якщо у Вас м’яка вода, щомісяця, якщо вода – жорстка.

DSC_0350 копия

Наповніть чайник на три чверті водою від повного об’єму і доведіть до кипіння. Коли чайник вимкнеться, додайте оцту (8% оцтової кислоти) до максимального рівня. Якщо очищуєте чайник за допомогою лимонної кислоти, тоді наповніть чайник водою до максимальної позначки, доведіть до кипіння. Коли чайник вимкнеться, додайте столову ложку лимонної кислоти. Який би спосіб Ви не обрали, необхідно залишити розчин у чайнику приблизно на півгодини. На цей час краще прибрати чайник зі звичного місця, адже домочадці можуть прийти на чаювання. Злийте розчин з чайника і ретельно промийте його зсередини. Наповніть чайник чистою водою, доведіть до кипіння. Злийте воду, ще раз сполосніть чайник під проточною водою. Прилад готовий до подальшого використання.

 

Кухонна витяжка.

classico_hood_cli_filter_water

Скоріш за все, найчастіше ми забуваємо очищати саме жирові фільтри кухонних витяжок, адже вони приховані від нашого зору і ми не помічаємо наскільки вони можуть бути забрудненими. Фільтри не лише утримують жирові сполучення, а й забезпечують ефективну вентиляцію приміщення в якому готуються страви. Брудні, жирні фільтри можуть суттєво знизити потужність роботи витяжки.
В залежності від типу фільтри розділяють на:

  • Паперові, які замінюються раз на місяць.
  • Губчасті, які слід промивати у мильній воді один раз на місяць та замінювати через кожні 6 циклів миття. Якщо фільтр має стійкі забруднення, які неможливо усунути звичайним мильним розчином, рекомендується замочити фільтр у гарячій воді з додаванням харчової соди.
  • Металевий фільтр очищується один раз на місяць за допомогою м’яких миючих засобів, вручну або у посудомийній машині при низькій температурі та короткому циклі.
  • Вугільний фільтр. Насиченість вугільного фільтру перевіряється після більш або менш довгого використання в залежності від типу плити та регулярності чищення жиропоглинаючого фільтру. У будь-якому випадку необхідно заміняти картридж принаймнi через кожні чотири місяці (або коли система індикації насиченості фільтрів – якщо така передбачена у вашій моделі – вказує на таку необхідність).

І на останок, помічник, який найшвидше розігріє для нас їжу – мікрохвильова піч.

DSC_0365Регулярне очищення стінок внутрішньої камери від жирового нальоту подовжить строк служби Вашої мікрохвильової печі. Розчин з одного стакана води і столової ложки оцту очистить внутрішню камеру від забруднень. У посуд, придатний для використання у мікрохвильовій печі, влийте розчин, увімкніть режим роботи на найвищій потужності на 3-5 хв. Протріть стінки та поворотну тарілку вологою кухонною серветкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *